Zobacz temat - [MG ZR 160] przegrzana głowica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] przegrzana głowica

kprzemo24 - Czw Sie 13, 2009 11:21
Temat postu: [MG ZR 160] przegrzana głowica
Witam, kupiłem ostatnio MG ZR 160 z wyrąbaną uszczelka pod głowica. Po rozebraniu okazało się że głowica jest przegrzana, została splanowana az 0,5 mm. Po złożeniu silnik nierówno chodzi, tak jakby miał sportowe wałki, jednak takowych nie posiada. mam pytanie, co teraz z tym zrobić, jaka może być przyczyna...?
oprawca_1978 - Czw Sie 13, 2009 11:42

Po pierwsze zmierz ciśnienie sprężania na każdym garze. Powinno być równe na każdym i dość wysokie, zdaje się, że z 1.2 MPa (12 barów).
Sprawdź zgranie rozrządu, może jest przestawiony.
No i sprawdź przewody zapłonowe, może są zamienione miejscami albo któraś fajka niedopchnięta albo świeca uszkodzona i nie ma zapłonu na jednym garze i od tego silnik podskakuje.
Gdybać tak można i dalej. Sprawdź przede wszystkim ww.

Konrad_Zr160 - Czw Sie 13, 2009 15:56

Czesto wymiania uszczelki konczy sie destrukcja tych silnikow ale tego tez tu sie szczerze na forum nie dowiesz - dziwnym trafem bardzo szybko roverki po hgf trafiaja na allegro - czesc z nich tak ktora mniej dostala lub w bardziej lagodzacych okolicznosciach owa klatwa ja dopadla - da sie naprawic ;) Zakladajac, ze mechanicznie naprawa zostala wykonana dobrze - byl robiony test cisnienia na garach itp. to sprawdz przedewszystkim caly osprzet elektryczny silnika to co przedmowca poleca (przejrzalbym rowniez obie cewki zaplonowe chociaz ich awaria raczej inaczej sie objawia i raczej by Ci przerywal przy przyspieszaniu szczegolnie bardziej w gornym zakresie) a potem po kolei wszystkie czujki (troszke ich masz) jak czujnik temp chlodnicy, oleju, walka, walu, przepustnicy, krokowiec, czesto w dupe lambda daje jedna i druga jak je zalalo w trakcie podlewania wydechu plynem chlodnicznym etc etc. ;) Niewiadomych w rownaniu jest wiele... niestety mems za latwy nie jest ;) Moglo tez cos w vvc strzelic przy okazji.

Rozpiska czujek ponizej:

http://www.mgfcar.de/sensor/

Sam dysponuje takim samym silnikiem, robionym przez szpeca niby-najwyzszych lotow wychwalanego na tym forum i nie udalo mi sie do dzisiaj rozwiazac tego problemu - lezy walniety w kat i nie mam dalszej motywacji do zabawy z nim wiec podziel sie z wynikami diagnozy. Zrobil pieknie ok. 10 tys. po czym tez po naprawie uszczelki wystapilo falowanie 1100-1200 rowniez czasami silnik zacinal sie na 6500 tysiach szczegolnie na pierwszym biegu. Reset krokowca poprawia na chwile sprawe potem znowu wracamy do punktu wyjscia. Co smieszne wszystko sprawdzone, zero bledow. Teoretycznie wszystko gra, pieknie poskladane, 99% czesci nowych w silniku ;) Ech dziwaki w tym powertrain dziwaki musli nad tym pracowac ...

marcinmarcin - Wto Sie 18, 2009 20:02

kprzemo24 napisał/a:
Po złożeniu silnik nierówno chodzi, tak jakby miał sportowe wałki, jednak takowych nie posiada.
I jak udało Ci się rozwiązać problem? W moim odczuciu masz albo:
- przestawione wtyczki na solenoidach VVC
- przestawione młynki VVC

Zukowaty - Sro Sie 19, 2009 01:51

kprzemo24 napisał/a:
że głowica jest przegrzana

Jak się przegrzewa to już cały silnik a nie głowica. Cylindry były pomierzone czy nie mają owalu? Moje po przegrzaniu dostały po około 0,1-0,15mm 2 sztuki a reszta od zera do 0,05mm. Na tych najgorszych było widać ślady utarcia nawet. Nowe cylindry dorabialiśmy indywidualnie pod każdy tłok z racji na różnice na tłokach ok 0,07mm.

kprzemo24 - Wto Lis 17, 2009 12:08

Wątek nieaktualny. Auto zostało sprzedane z rok temu. Moze ktos z forumowiczów je kupil? Było to dosc charakterystyczne mg poniewaz bylo zielone, a maske srebrna. Kraj pochodzenia: Wlochy. ( masakra!)
PTE - Wto Lis 17, 2009 13:04

kprzemo24 napisał/a:
Wątek nieaktualny. Auto zostało sprzedane z rok temu. Moze ktos z forumowiczów je kupil? Było to dosc charakterystyczne mg poniewaz bylo zielone, a maske srebrna. Kraj pochodzenia: Wlochy. ( masakra!)


13 sierpnia tego roku napisałeś, że właśnie kupiłeś MG ZR 160. Teraz piszesz, że auto zostało sprzedane z rok temu. :roll:

Mariusz418 - Wto Lis 17, 2009 13:18

WITAM


TO NIE JEST ZADNE CZARY MARY 90% TO JAK KOLEGA WCZESNIE PISAŁ TO

przestawione młynki VVC

I PYTANIE CZY ZAWORY NIE UDERZYŁY W TŁOKI


POZDRAWIAM