Zobacz temat - [MG ZR] Głośniki w półke !!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [MG ZR] Głośniki w półke !!!

jasiu87 - Czw Sie 13, 2009 16:28
Temat postu: [MG ZR] Głośniki w półke !!!
Witam witam, proszę o szybką odpowiedź bo mi się pali :) muszę wybrać coś w zastępstwie starych głośników które były zamontowane w półkę (elipsy), stare odstąpię za piwko :D
Szukam czegoś co będzie można podpiąć do wzmaka (jakość za rozsądne cenę) na przód to bym się nie zastanawiał i od razu wybierał helixy, póki co muszę zainwestować w tył . . . myślałem też o helixach co wy na to ?

Mix - Czw Sie 13, 2009 18:47

Nie napisałeś nic o budżecie. Słyszałem w akcji te JBL'e i mogę je polecić - LINK
Papaa2 - Czw Sie 13, 2009 19:01

z tego co ja slyszalem a robilem na car hifi to JBL'kow nie polecalismy... slyszalem porownanie z jesli dobrze pamietam z magnatami, alpina i jeszcze jakimis glosniczkami i JBL'e byly z tylul ale to moje zdanie ;-)

ale Mixtated, dobrze zauwazyl, jaki masz budzet?

Mix - Czw Sie 13, 2009 20:53

Z ciekawych głośników polecam również Raibow'y, chociaż na Allegro są tylko nietypowe rozmiary - 4x6 i 5x7.
zouza - Czw Sie 13, 2009 20:58

A ja w półkę nic nie polecam
Joa - Czw Sie 13, 2009 20:59

zouza napisał/a:
A ja w półkę nic nie polecam

:ok:

Papaa2 - Pią Sie 14, 2009 11:18

zouza, ale jak ma juz wycieta to co zrobic? ;-) ja szczerze myslalem a poczatku zeby polke skroic pod glosniki ale podarowalem sobie ten pomysl :-) az tak nie pojechalo mi we lbie ;-) wole kupic malutkie jakies i wymienic te z tylu :-)
zouza - Pią Sie 14, 2009 11:21

Papaa2, ja tak mam, plany są 2: zostawić odłączone albo wymienić półkę.
Bidi - Pią Sie 14, 2009 11:24

ja w sumie tez bym nie wycinal dziur ale jako ze dostalem deske z dziurami za free wiec kupilem glosniki MAC AUDIO za 120 zl i graja ladnie i kazdy sie dziwi :)
jasiu87 - Sob Sie 15, 2009 18:57

Kupiłem MGka już z dziurami i 6x9 głośnikami Magnata ale te źle się prezentują i już padają, o jakim modelu JBL mówicie ?zouza,
zouza napisał/a:
A ja w półkę nic nie polecam
kobiecy punkt widzenia :P myślę że 250pln to optimum
Mix - Sob Sie 15, 2009 21:08

jasiu87, JBL GTO 938
michone - Nie Sie 16, 2009 22:13

kup nowa polke, a reszte kasy daj na nowe przody :)
Artu - Nie Sie 16, 2009 22:14

jasiu87 napisał/a:
kobiecy punkt widzenia :P


Akurat tutaj punkt widzenia jak najbardziej na miejscu. IMO lepszy efekt uzyskasz dając coś ciekawego na przód + tuba do bagażnika. Głośniki w drzwiach mają o tyle fajną sprawę, że siedzą w nich "na sztywno" natomiast półka wykonana jest z bodajże jakiegoś rodzaju tektury, która będzie skakać jak chomik na patelni przy niższych tonach.

PopaY - Nie Sie 16, 2009 22:15

Tuba to jest w orkiestrze dętej :P Najlepszy efekt i dźwięk tonów noskich da porządnie wykonana skrzynia basowa z jakimś fajnym głośniczkiem.
marcinZG - Nie Sie 16, 2009 22:25

Nowa polka, dobry przod, potem ewentualnie skrzynka basowa jak basu bedzie za malo :cool:
Chociaz w ZR szkoda marnowac i tak dosc malego bagaznika na skrzynke, lepiej zadowolic sie fajnym przodem.

michone - Nie Sie 16, 2009 22:31

PopaY napisał/a:
Tuba to jest w orkiestrze dętej :P Najlepszy efekt i dźwięk tonów noskich da porządnie wykonana skrzynia basowa z jakimś fajnym głośniczkiem.
nie koniecznie :P

Tutaj np jest tuba ale trzeba by busa :)

PopaY - Nie Sie 16, 2009 22:45

Chyba musisz odwiedzić jakieś forum CA żeby ktoś Cię naprowadził na właściwą drogę, bo ja nie będę się tu wykłucał :P
michone - Nie Sie 16, 2009 22:48

PopaY napisał/a:
Chyba musisz odwiedzić jakieś forum CA żeby ktoś Cię naprowadził na właściwą drogę, bo ja nie będę się tu wykłucał :P
Chyba ty musisz odwiedzic jakies forum, zapraszam na diyaudio.pl bylem tam moderatorem przez kilka lat. Poczytaj także o liniach transmicyjnych TL i o obudowach labiryntowych zwanych właśnie tubami(odwrotkami) . A później komuś zwracaj uwage.... Przykład takiej obudowy właśnie dalem Ci na fotce...
Botanix - Wto Sie 18, 2009 10:08

jasiu87

W cenie przednich + tylnych kupisz lepsze przednie co da Ci odczuwalną różnicą w jakości i głośności produkowanego dźwięku. Jeśli na przód chcesz helix to masz do wydania 500zł łącznie... to już całkiem ciekawy sprzęt można nabyć. Pytanie tylko czy chcesz dobrej jakości dźwięk czy nie. Jeśli nie to przed kupnem nowych - półkowych usztywnij półkę jakąś listwą, płytą mdf aby tak nie drgała.

PS. Do suba to te dziury można zostawić, będzie głośniej :D

Michone

Cytat:
Chyba ty musisz odwiedzic jakies forum, zapraszam na diyaudio.pl bylem tam moderatorem przez kilka lat.


Na tej stronie to ja zaczynałem - kopalnia wiedzy dla ludzi chcących się paru rzeczy nauczyć. Pamiętam również, dawno temu za czasów jej świetności stronę MDCS. Koleś wiele potrafił wyczarować budując sprzęt za grosze dorównywał tym wielokrotnie droższym... znał się na sprzęcie. Delikatnie przyłożyłem się do jej budowy i nie jeden artykuł tam napisałem, nie jeden sprzęt zbudowałem... ale to dawno temu było.

Brt - Wto Sie 18, 2009 10:29

piękna obudowa hehe :) A błędne nazywanie wszelakich urządzeń głośnikowych (i nie tylko) to standard ... co widać na przykładzie owej "tuby" ;)

Jasiu ... zrób porządnie przednie nagłośnienie (zestaw odseparowany + wygłuszenie drzwi), a te dziury w półce zakryj jakimiś gustownymi maskownicami :ok: ;)

Karcios - Wto Sie 18, 2009 15:37

Ja montowlame w pulce tylnej glosniki i nie narzekam ale nie montowalme jakis strasznie wielkich ale 17 Pioneera 2 drozne bardzo dobrze graja. Komplet glosnikow kosztowal 190zl. Jezeli ktos wstawi zbyt duze glosniki na pulke to moze ona nie wytrzymac ciezaru albo sie uginac na dziurach.
Botanix - Wto Sie 18, 2009 17:15

Karcios

Piszesz, że montowałeś i nie narzekasz. A czy sprawdziłeś opcję, którą parę osób tutaj poleca? Tzn nie wstawiać tylne tylko zmienić przednie na lepsze? Za pewne nie... i o to właśnie się rozchodzi. Piszesz, że bardzo dobrze to gra ale czy porównujesz to do tego drugiego zestawu?

Karcios - Wto Sie 18, 2009 20:54

Zle to zrozumiales to sa dodatkowe glosniki ja mam tak przod pioneer 3 drozne glosniki naprawde wysoka klasa glosniki twistery sony x pload tyl w plastikach sony xploady 13 i na pulce 17 pionera oraz radio ponnera tez ladne cacko bo 4x 50w wzmacniacz wbudowany to juz duzo na rynku sa radia z max 4x52w wiec ogarnia super sprzet teraz stawiam ze kupie tube Herza oraz wzmacniacz JBL. Ogolnie jak znajde czas to beda jeszcze glosniki w tylnych boczkach pasazerow ale jakos nie mam kiedy sie za to zabrac a mam juz opracowane jak to zrobie. Przepraszam za bledy ale pisze w pospiechu.
jasiu87 - Sro Sie 19, 2009 22:11

Czuje się rozdarty, bo teraz już sam nie wiem co wybrać. W r200 miałem przód wygłuszony i helixy.A Wcześniejszy właściciel MG okablował auto więc mam ułatwioną sprawę jeżeli będę chciał montować wzmaka i jakąś tubę. Nie wiem co jest na przodzie w drzwiach bo nie rozkręcałem jeszcze aaaaaaaaaa ratunku

ps: warto walczyć o ten wzmacniacz ?

http://allegro.pl/item717...nia_szansa.html

Karcios - Czw Sie 20, 2009 09:14

Warto to bdb wzmacniacz tak jak wlasciciel pisal on bedzie super prawcowal z tuba o mniejszej mocy niz moc max wzmacniacza. Warty uwagi wzmacniacz ! Ja osobiscie sie nie zastanawialem nad montazem glosnikow na pulke bo zawsze mozna kupic za grosze 2 pulke z allegro.
Botanix - Czw Sie 20, 2009 09:56

jasiu87

Tak średnio, zależy do czego Ci on bo nie określiłeś. Jeśli na front to można coś lepszego w tej cenie. Jesli na suba to do 200zł można licytować, drożej nie ma sensu. Równie dobrze można ustrzelić w tym przedziale Rockford-a np. tu

http://allegro.pl/item717..._201s_600w.html

http://allegro.pl/item712...eduza_kase.html

albo starszy model sony

http://allegro.pl/item713...xm_1002_hx.html

mocniejszy w mostku od tego helixa

W zasadzie w kwocie 200zł to raczej nic specjalnie lepszego nie dostaniesz.

Karcios

Czytam już któryś raz z kolei Twój post i nie wiem jak skomentować. Piszesz bzdury tak i jak sprzedawca...

Cytat:
Warto to bdb wzmacniacz tak jak wlasciciel pisal on bedzie super prawcowal z tuba o mniejszej mocy niz moc max wzmacniacza.


Odkryłeś Amerykę... każdy wzmacniacz zagra dobrze z głośnikiem o mocy ( RMS ) mniejszej niż moc RMS wzmacniacza, gorzej w drugą stronę - co jest logiczne.

Po drugie sprzedawca bzdury pisze odnośnie mocy a Ty go nie poprawiasz czyli myślisz podobnie.

W ogóle co za koleś ( ten sprzedawca )... masakra - przykład.

Cytat:
Wzmacniacz jest w stanie idealnym. O parametrach mozecie poczytac na innych aukcjach.


... to może kupimy na INNYCH aukcjach a nie u niego

Cytat:
Moge tylko dodac ze jest to bardzo dobry sprzet za przystepna cene.


Dobrze, że łaskawy choć tyle dodał...

Cytat:
Moc tego wzmacniacza wystarczy na pociagniecie tuby basowej do 1000W (ale lepiej gra jak jest mniejsza).


Baaa, wystarczy do miliona Watt ale z jakim skutkiem. Te 1000W to wyssane z palca. 1000W jakiej mocy bo nie RMS i nie muzycznej... on oferuje jedynie 200W RMS w mostku przy 4 ohm.

Kupilem go w media m...

markt? Wstydzi się rozwinąć czy co...

Cytat:
Wszelkie informacje pod numerem 792 860 302


Chętnie pogoda ale opisać czasu nie miał.

Czepiam się bo nie lubię takich aukcji i tego typu sprzedawczyków :razz:

Karcios - Czw Sie 20, 2009 15:20

Nie rozumiem ciebie jakie bzdury pisalme potwierdzilem tylko oczywista oczywistosc ze wzmacniacz bedzie lepiej pracowal z mniejsza tuba. Co do mocy jego to nie wiem wiem tylko ze sa to dobre wzmacniacze a jezeli cena bedzie rozsadna to jest wart uwagi. Sprzedawca owszem sprawiajacy wrazenie nieco nie zainteresowany swoja aukcja ale to ju jego sprawa jezeli ktos wie co to za wzmacniacz to nie interesuja go bzdury pisane przez sprzedawce wiec nie wiem czemu sie ku**a denerwujesz na sprzedawce.
Botanix - Czw Sie 20, 2009 15:41

Karcios

Chodzi mi o zabarwienie Twojego poprzedniego przekazu. Tak jakby
Cytat:

tak jak wlasciciel pisal on bedzie super prawcowal z tuba o mniejszej mocy niz moc max wzmacniacza


to było czymś rzadkim i miałoby to wpłynąć na decyzję kolegi. Skoro to taka oczywistość to dlaczego o tym napisałeś, mało tego - jedyny Twój argument na temat tego wzmacniacza. Mocno "zasugerowało" mi to jakby inne wzmaki radziły sobie gorzej w takich sytuacjach - tak to odebrałem :) .


Teraz odpowiem Ci na Twoje pytanie, Twoimi słowami... to zrozumiesz czemu się wkurzam na tego typu sprzedawców...

Cytat:
jezeli ktos wie co to za wzmacniacz to nie interesuja go bzdury pisane przez sprzedawce wiec nie wiem czemu sie ku**a denerwujesz na sprzedawce.


i odpowiedź

Cytat:
Co do mocy jego to nie wiem wiem tylko ze sa to dobre wzmacniacze


O to, to mi chodzi. Nie wiesz jaka moc, bo sprzedawca nie podał parametrów... i nie są to bzdury tylko ważne informacje. Napisał za to parę pierdół. 1000W i to że super zagra ze słabszą tubą - no sory ale to są informacje jakie powinno się podać? Większość ludzi się nie zna, potem zobaczy taki chłam i kupi... bo przecież to ma aż 1000W - a ta moc to skąd? Robi ludzi w trąbę i tego nie lubie.

PS. Sorry za spam, czasem mnie takie rzczy nadmiernie irytują :bezradny:

jasiu87 - Czw Sie 20, 2009 16:23

Dalej czuje się rozdarty :/może lepiej jednak zaczne od przodu i zainwestuje w sprawdzone Helixy i wygluszenie a tyłem zajme się pożniej jak nazbieram odpowiednią ilość funduszy :)
Papaa2 - Czw Sie 20, 2009 17:07

jasiu87, to bedzie najlepsze rozwiazanie :-) ja moze w przyszym tygodniu zajme sie przodem bo Helixy z MM bede miec :-D
jasiu87 - Wto Wrz 01, 2009 16:46

nie mogłem się powstrzymać :P miałam okazję kupić te głośniki JBL za 219 PLN w Media :) no i kupiłem, już są zamontowań :P Bajka :D
Mix - Wto Wrz 01, 2009 19:31

jasiu87, kupiłeś w końcu te co polecałem - GTO 938?
jasiu87 - Sro Wrz 02, 2009 20:22

Mixtated, tak wlaśnie te :D :D :D [pomógł] dla ciebie
Mix - Sro Wrz 02, 2009 20:27

Thx :wink: Rozumiem, że jesteś zadowolony? Gdy pierwszy raz słyszałem te głośniki, zamontowane w Fiacie Brava w standardowej półce (nie MDF), to myślałem, że siedzi tam SUB w bagażniku :mrgreen:
jasiu87 - Sro Wrz 02, 2009 23:37

Mixtated, nie naprawdę rewelacja :D chwali się chwali, teraz śmiało mogę każdemu polecić te głośniczki :)
marcinmarcin - Pon Wrz 07, 2009 23:14

jasiu87 napisał/a:
Mixtated, nie naprawdę rewelacja :D chwali się chwali, teraz śmiało mogę każdemu polecić te głośniczki :)

A ja wrzucę od siebie małe OT. Też zawsze wydawało mi się że jajka w półce to masakra, ale poprzedni właściciel zostawił mi w MG DLSy 6x9 i mimo że się na poczatku zżymałem, chciałem szukać innej półki itp itd, to wiem teraz, że jak je ściszę tył całkowicie to czegoś w aucie brakuje... Z przodu mam dość dobre głośniki - doł DLS a zwrotnice i górę Ground Zero ale bez tyłów... pusto jakoś.

PopaY - Pon Wrz 07, 2009 23:21

jasiu87 napisał/a:
Mixtated, nie naprawdę rewelacja :D chwali się chwali, teraz śmiało mogę każdemu polecić te głośniczki :)

Pod jakimś piecykiem czy samym radiem grają? ;)

jasiu87 - Czw Wrz 10, 2009 20:00

PopaY, nie grają pod piecykiem ;) fundusze zbieram, mam za dużo wydatków muszę jeszcze wymienić końcówki i w nowe oponki na zimę się zaopatrzyć...
Raptile - Czw Wrz 10, 2009 20:15

Mam Git jest :ok:
PopaY - Czw Wrz 10, 2009 21:08

jasiu87 napisał/a:
PopaY, nie grają pod piecykiem ;) fundusze zbieram, mam za dużo wydatków muszę jeszcze wymienić końcówki i w nowe oponki na zimę się zaopatrzyć...

Pytałem z ciekawości. W "R" mam tylko fabrykę. Postanowiłem nie robić w nim audio. Z przodu fabryka gra całkiem przyzwoicie, ale z tyłu jest tragedia więc się zastanawiam czy coś tam wsadzać czy zostawić to badziewie, które tam leży...

kprzemo24 - Czw Mar 25, 2010 11:37

A jak tak dla odmiany zapytam jakie głośniki do przodu?:P Fabryczne słabo grają, nawet nie iwem jaki tam jest rozmiar.... Prześlijcie jakieś dobre z alelgro, budżet nie gra znaczącej roli...;)
Lisus - Czw Mar 25, 2010 15:50

do przodu wchodzą 16cm, tylko musisz zakupić dystanse z mdf-u.
Budżet nie gra roli? to może takie?
http://www.allegro.pl/ite...staw_165mm.html

A tak na serio to polecam
tańsza opcja Helix DB 62.1 klik
Hertz ESK klik
u-Dimension El Comp 6 klik
jeśli troche droższe to Powerbass 3XL-6C klik

Ale wszystko zależy jakiej muzyki słuchasz i te wszystkie zestawy nie zagrają lepiej od fabrycznych jeżeli podłączysz je pod samo radio, jakiś wzmacniacz bys musiał znaleźć najlepiej jakis ze starej serii Sony XM ,lub alpina.

(Jak co to mam Hertz ESK na sprzedaż, nowe na gwarancji taniej niż na allegro :D )