Zobacz temat - [R416si 95r] zgrzytający rozrusznik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si 95r] zgrzytający rozrusznik

bartek1686 - Pią Sie 14, 2009 21:20
Temat postu: [R416si 95r] zgrzytający rozrusznik
Witam. Od pewnego czasu mam problem z rozrusznikiem. Otóż przy kręceniu rozrusznikiem co piąty nieraz co dziesiąty a nieraz co drugi raz strasznie brzęczy tak jakby ślizgał się tryb po trybie i wtedy silnik nie kręci się. Kiedyś gdy miałem lepszy akumulator to w ogóle nie szło odpalić go nawet za dziesiątym razem. dlatego założyłem stary akumulator który wystarcza na styk do odpalenia i problemu nie ma z rozrusznikiem. byłem z tym u mechanika bo myślałem że jest to bendix ale mi powiedział że jest uszkodzony wieniec(ma skośne początki zębów). Mówił też że należy wyciągnąć skrzynie biegów i obrócić ten wieniec na drugą stronę i to powinno pomóc. Czy to pomoże??
I jeszcze jedno pytanie: czy nie wystarczyłoby rozebrać elektromagnes i podgiąć styki tak aby później załączał się silnik rozrusznika a elektromagnes mógł bardziej wbić bendix na wieniec??
Proszę o waszą opinie...

McGAJveR - Pią Sie 14, 2009 21:29

Muszę Cię rozczarować...
Styków nie rozegniesz...
Jedyny sposób to wymiana zębnika rozrusznika...
Jeśli wieniec jest "zjechany, to poważniejszy problem...
Nie przy każdym kole zamachowym można wieniec obrócić...

bartek1686 - Pią Sie 14, 2009 21:45

A może wymiana samego elektromagnesu pomoże?
McGAJveR - Pią Sie 14, 2009 21:51

bartek1686 napisał/a:
A może wymiana samego elektromagnesu pomoże?


Jeśli zębnik jest zjechany to wymiana "elektromagnetycznego wyłącznika rozrusznika" nic nie da...

bartek1686 - Sob Sie 15, 2009 10:50

To ja go w tygodniu wyciągnę i zobaczę jaki jest. Jak bedzie dobry to pokombinuje z elektromagnesem.

[ Dodano: Wto Sie 18, 2009 21:50 ]
Wyciągnąłem dzisiaj rozrusznik. Wszystko w nim jest ok. W jednym miejscu na wieńcu są wypiłowane zęby. Widać na zdjęciu: