Zobacz temat - [R220SDI] Kod błędu 55
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDI] Kod błędu 55

RUDiCK - Pon Sie 17, 2009 00:34
Temat postu: [R220SDI] Kod błędu 55
Witam
Drugi moj problem jest następujący. Jakieś rok temu przeczytałem tutaj na forum jak odczytać i kasować kody błędów w moim roverku. Okazało sie ze mam jeden błąd, mianowicie 55 czyli według tabeli: Moduł kontrolny silnika (ECM), Uszkodzenie przewodów, uszkodzenie zasilania, zwarcie do masy, uszkodzenie ECM. Problem w tym że ani wtedy ani dziś nie dzieje mi się nic z samochodem. Samochód pali od strzała, zbiera sie rewelacyjnie a spalanie ma tak jak większość podaje w granicach 5,4l/100km. Kontrolka 'check engine' zapala sie tylko w momencie załączenia zapłonu i tak jak powinno być po chwili gaśnie. Nigdy nie zdarzyła mi się żadna awaria komputera czy coś w tym stylu. Wczoraj sprawdziłem sobie znowu jakie błędy mam i okazuje sie komputer dalej wyswietla ten sam błąd (czyli: 55). Jeżdżę juz ponad rok z tym błędem i nic sie nie dzieje, tylko meczy mnie co jest grane i czemu cały czas jest ten błąd. W zasadzie gdyby nie to ze wyczytałem jak sprawdzić te kody błędów byłbym szczęśliwym posiadaczem roverka :) . Ma ktoś jakieś sugestie??

staf - Pon Sie 17, 2009 09:37

RUDiCK, Zobacz tu: http://www.roverki.pl/article.php?sid=420
Brt - Pon Sie 17, 2009 10:37

staf ten artykuł to kolega na bank zna, bo na jego podstawie odczytywał kody błędów.
RUDiCK, skoro auto jeździ i nic się nie dzieje, to przecież jesteś szczęśliwym posiadaczem ;) .... co do błedu, to może masz gdzieś przerwanyjakiś małoznaczący przewód, lub cokolwiek w tym rodzaju i dlatego ten bład ... ja bym się nie przejmował i jeździł spokojnie dalej tak jak jeździsz do tej pory :ok: :)

staf - Pon Sie 17, 2009 10:40

Brt, "wczytałem " sie dokładniej i masz racje. Trudno może komuś innemu sie przyda :sad: