Zobacz temat - [R 25 iDT] Silnik zgasł podczas jazdy. Nie chce odpalać.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 25 iDT] Silnik zgasł podczas jazdy. Nie chce odpalać.

bociannielot - Wto Sie 18, 2009 07:39
Temat postu: [R 25 iDT] Silnik zgasł podczas jazdy. Nie chce odpalać.
Wczoraj na niewielkiej trasie (niecałe 3-4km) auto nagle przestało reagować na gaz, zrzuciłem na niższy bieg ale tam również nie było reakcji, po chwili spadku obrotów silnik zgasł i nie chciał już odpalić :cry: . Dodam że rozrusznik kręci, nie wyświetla się żaden check engine.
Brt - Wto Sie 18, 2009 10:14

poszukaj postu kolegi Jugol'a o pompie wtryskowej ... obym sie mylił, ale często jak iDT gaśnie z niewiadomej przyczyny to przyczyną jest awaria pompy wtryskowej :/
kris-tofer - Wto Sie 18, 2009 10:28

Ja miałem taki przypadek w R75 CDT silnik także zgasł w trasie przy ruszaniu na skrzyżowaniu i okazało się, że urwał mi się łańcuch rozrządu i połamały wałki.
Nikomu tego nie życzę...

bociannielot - Wto Sie 18, 2009 11:59

Brt - patrzyłem na temat Jugola - objawy podobne, żeby nie rzec takie same :sad: .
kris-tofer - rozrząd wymieniałem 3,5 tysiąca temu więc nie obstawiam tego, a poza tym my chyba mamy troszkę inne silniki, czy nie??

Brt - Wto Sie 18, 2009 12:32

bociannielot napisał/a:
poza tym my chyba mamy troszkę inne silniki, czy nie??

tak ... u nas może strzelić pasek ;) ale jak świeżo wymieniany, to prawdopodobieństwo takiego zdarzenia minimalne jest :ok: paski bym sprawdził, dużo roboty z tym nie ma, żeby je wykluczyć ... sprawdziłbym też czujnik położenia wału korbowego, bo on też może unieruchomić silnik (ale nie sądzę, że to jego wina) i pozostanie naprawa sterownika pompy lub samej pompy .... :roll:

bociannielot - Sro Sie 19, 2009 16:19

No więc tak: mechanik mówi, że to rzeczywiście może być pompa, napięcia dochodzą, a sama pompa nie chce grac :/ . Mam tylko pytanie, a w zasadzie parę:
- czy jest sposób żeby na 100% wykluczyć inną awarię niż pompa(mechanik jeszcze 100% pewności nie ma)?
- jeśli to pompa, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to tylko sterownik, czy mechanika pompy?
- czy naprawiać(ach te koszta :???: ) czy może lepiej kupić jakąś używkę(a jak tak to gdzie)?

A tak szczerze to wolałbym żeby mi przepływka padła :/ - mniejsze koszta łatwiej zdiagnozować :sad:

Mariusz418 - Sro Sie 19, 2009 16:20

witam



pachnie mi tu sterownikiem pompy koszty niestety


pozdrawiam