Zobacz temat - [R75] Problemy z uruchamianiem rozgrzanego silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problemy z uruchamianiem rozgrzanego silnika

KryDa - Wto Sie 18, 2009 11:53
Temat postu: [R75] Problemy z uruchamianiem rozgrzanego silnika
Mam problem z uruchamianiem silnika 2,0 CDT w Rover 75 gdy jest rozgrzany, po przejechaniu ileś kilometrów gasząc silnik jest zawsze poważne ryzyko nieuruchomienia, dopiero po odczekaniu i ostygnięciu można go uruchomiń.. Zimny pali bez zastrzeżeń. Czasami w czasie jazdy pokazuje się znaczek silnika i brak reakcji pedału gazu, jest to moment i znów normalnie. Kolega podłączł pod program , który wskazywał błąd czujnika impulsów wałka rozrządu(usterka). Czy to może być przyczyną -proszę o pomocne opinie
thef - Wto Sie 18, 2009 12:03

Proszę poprawić temat zgodnie z zasadami kącika.
henryk - Wto Sie 18, 2009 12:18

KryDa napisał/a:
Czy to może być przyczyną
prawie na pewno tak. Było sporo wątków na ten temat. Na tym Forum nazywa się to: czujnik położenia wałka rozrządu. Znajdziesz jak go schłodzić i potwierdzić w ten sposób, że pada.
Mógłbyś napisać pod co podpiął kolega samochód?

KryDa - Wto Sie 18, 2009 12:28

Kolega pracuje w Peugeot-e i ma programy wgrane firmowo na laptopie i wyposażony z wieloma końcówkami, tak że nie bardzo wiem jaki typ programu on używa, ale w moim przypadku zgrał się z R75

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 08:39 ]
Wymiana czujnika impulsów wałka rozrządu na chwilę obecną pomogła, ale jest kosztowna

tomasz0456 - Sro Sty 19, 2011 13:17

w moim przypadku wina tkwila w zaworze wysokiego cisnienia jest tam oring ktory byl troche uszkodzony i cisnienie spadało a rano dobrze zapalał poniewaz ropa jest gestsza i poprostu uszczelniakoszt to 20 gr jeżeli zrobisz to sam a jak dobrze poszukasz to jest szczególowa instrukcja z zdjeciami jak to zrobic
apples - Sro Sty 19, 2011 20:32

KryDa napisał/a:
Wymiana czujnika impulsów wałka rozrządu na chwilę obecną pomogła, ale jest kosztowna
Chyba sam czujnik, a nie wymiana. :wink:
sash997 - Sro Sty 19, 2011 21:03

no wymiana akurat tego czujnika to jedna z najmilszych rzeczy które robiłem w moim:) w sęsie pracy przy tym a nie kosztów oczywiście:)