Zobacz temat - [R 400 SDI 98'] Sworzeń wahacza górnego przedniego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 400 SDI 98'] Sworzeń wahacza górnego przedniego

MSaigon - Sro Sie 19, 2009 16:12
Temat postu: [R 400 SDI 98'] Sworzeń wahacza górnego przedniego
Czy ktoś wymieniał może ostatnio sworzeń wahacza górnego? Są dostępne sworznie na allegro, ale w serwisie powiedzieli mi, że nie bardzo pasują, sami też nie mają i ponoć ciężko jest dostać. Chodzi mi o diesela, bo tutaj pewnie tez jest różnica z benzyniakiem.

Gdzie można to dostać i jak odróżnić od tych niepasujących?

Mariusz418 - Sro Sie 19, 2009 17:19

witam

rużnia się srednicą górny i dolny .morzna kupić sam górny le potrfia się obluzować w wachaczu

pozdrawiam

MSaigon - Czw Sie 20, 2009 13:30

Jaką średnice ma górny?
I gdzie kupić?

szoso - Czw Sie 20, 2009 14:54

MSaigon ja ostatnio zmieniałem ale założyłem całe wahacze i dałem po 80zł sztuka bo robiłem dwie strony,nie chciało mi się bawić samymi sworzniami
MSaigon - Czw Sie 20, 2009 16:37

Hmmm, cosik tanie te wahacze...? Jakiej to firmy?

Jeśli nie znajdę sworznia, pewnie wymienię całe wahacze.

BetJar - Czw Sie 20, 2009 17:27

Wymieniałem w maju, nie polecam tych tanich (mój 78,-), na jesień kupię w http://www.tomateam.pl/
Nie męcz się z wymianą sworznia, szkoda czasu i nerwów i pamiętaj że jeszcze na tulejach mogą być luzy.

szoso - Czw Sie 20, 2009 20:08

BetJar napisał/a:
nie polecam tych tanich (mój 78,-)

oj tam te moje dosyć solidne i firma nie głupia :wink:

MSaigon - Czw Sie 20, 2009 21:52

BetJar napisał/a:
Wymieniałem w maju, nie polecam tych tanich (mój 78,-), na jesień kupię w http://www.tomateam.pl/
Nie męcz się z wymianą sworznia, szkoda czasu i nerwów i pamiętaj że jeszcze na tulejach mogą być luzy.


Czyli tez wymieniałeś cały wahacz??
Tylko dobrej firmy wahacz to ok 200 zł, w innych pewnie zaraz wybiją się tuleje (chyba, że Szosownik trafił jakieś dobre - napisz jakiej firmy) i za chwilę znowu wymiana. Więc wolałbym zostawić swój dobry i tylko sworzeń wymienić. Zresztą tak mi doradzał "fachowiec", tylko że faktycznie jest problem z dostępem... ale powiedział, że może coś się dobierze.

harinezumi - Czw Sie 20, 2009 21:56

MSaigon napisał/a:
ponoć ciężko jest dostać.

Nie ma z tym problemu , za Teknorot zapłaciłem ok 40 zł.
Na Allegro są całe wahacze za ok 70 - 80 zł ale ich jakości jeszcze nie testowałem.

BetJar - Pią Sie 21, 2009 06:50

MSaigon napisał/a:
Czyli tez wymieniałeś cały wahacz??

Tak. Problem wystąpił na ustawieniu geometrii, po dokonaniu pomiaru starego i nowego wahacz była różnica w wymiarze 1.2 mm co dało odchylenie kąta koła o 4.8 mm. Mechanik ustawiał, kazał się przejechać, ustawiał i jeszcze raz..., trwało to prawie 3 h. Na razie ma być ok ale kazał wymienić jak kasa pozwoli.

szoso - Pią Sie 21, 2009 07:58

BetJar napisał/a:
Tak. Problem wystąpił na ustawieniu geometrii, po dokonaniu pomiaru starego i nowego wahacz była różnica w wymiarze 1.2 mm co dało odchylenie kąta koła o 4.8 mm. Mechanik ustawiał, kazał się przejechać, ustawiał i jeszcze raz..., trwało to prawie 3 h. Na razie ma być ok ale kazał wymienić jak kasa pozwoli.

ja nie miałem problemu z geometrią a też ustawiałem i tak wyszło że po wymianie wahaczy :smile:
muszę zobaczyć na fakturze pełną nazwę bo nie pamiętam ale jest to niemiecki zamiennik coś na D,gwarancję mam na rok bodajże :wink:

MSaigon - Pon Sie 24, 2009 14:51

harinezumi napisał/a:
MSaigon napisał/a:
ponoć ciężko jest dostać.

Nie ma z tym problemu , za Teknorot zapłaciłem ok 40 zł.
Na Allegro są całe wahacze za ok 70 - 80 zł ale ich jakości jeszcze nie testowałem.


Hmmm, i pasował? Albo sobie ze mnie jaja w serwisie robią, albo sami nie mają dostępu do części. Też widziałem właśnie na allegro ale "ponoć" nie pasuje....

Zdaje się, że masz podobny model i rocznik, pamiętasz od którego sprzedawcy na allegro brałeś?

rafalq1 - Pon Sie 24, 2009 18:25

Wymieniałem niedawno i górne dolne sworznie. Dolne sa produkowane przez SKF, a górne produkuje TEKNOROT. Co do cen to dokładnie nie pamietam, ale cos kolo 30 górne i koło 60 dolne.