Zobacz temat - [R200] Podświetlenie przycisków otwierania szyb elektr.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200] Podświetlenie przycisków otwierania szyb elektr.

Remigiusz - Pią Sie 21, 2009 23:21
Temat postu: [R200] Podświetlenie przycisków otwierania szyb elektr.
Witam,

a wiec mała historia :grin: Zawsze jak z kimś jadę co mojego auta nie zna, to zawsze jak się w nocy jedzie, szukają guzików do otwierania szyb :wink: :mrgreen: Wiec jak dla nas użytkowników na wyczucie wiemy gdzie sie otwiera, dlatego postanowiłem zrobić oświetlenie żeby było widać gdzie sa guziki dla pasażera obok :grin:

Przy każdym guziku została malutka dziurka wywiercona i jedna SMD dioda z wspólnym rezystorem wklejona została pod panel:ok: Od podświetlenia zapalniczki podciągnąłem PLUS, a od karoseria poszedł kabelek minus i podświetlenie działa jak ta lala :grin: Aha, najlepiej kupić takie SMD z kabelkami żeby nie trzeba było się męczyć z lutowaniem bo małe to jest jak cholera :twisted:

Niestety nie udało mi się zrobić zdjęć w nocy bo mi aparat ostrości nie potrafi złapać, ale świeci to wszystko tak delikatnie ze jest tak jak sobie to wyobrażałem :grin:







Pozdrawiam i zachęcam do montażu :mrgreen:

Brt - Pią Sie 21, 2009 23:27

A myślałem, ze tylko mi tego brakuje :lol: już idiodki kupiłem .... teraz jeszcze trzeba zamontować hehehe ;)
Remigiusz - Pią Sie 21, 2009 23:31

Brt napisał/a:
A myślałem, ze tylko mi tego brakuje :lol: już idiodki kupiłem .... teraz jeszcze trzeba zamontować hehehe ;)


Mnie to korciło od długiego czasu ale zostali mi SMD po dokładce do Unidena 520 podświetlenie gałek, wiec myślałem ze tutaj tez się dobrze sprawia :mrgreen:

Bylem zrobić fotki i nawet bez ostrości teraz wyszli :razz:




ndd89 - Nie Sie 23, 2009 16:20

Rozmawiałem już o tym z Remi55 na PW, ale napisze i tutaj, gdyby taki laik jak ja chciałby sobie zrobić coś takiego w swoim R :razz:
Zapytałem Remiego czy te diody będą dobre :
http://www.allegro.pl/ite...03_zielona.html
Powiedział,że tak :P
zapytałem również jakiego rezystora On użył, napisał że takiego: 680ohm

Wszystko już wiemy, więc do roboty :razz:

R-200 - Pon Sie 24, 2009 23:34

Masz odwrotnie włożone gniazdo do diagnostyki. Wtyk powinien być skierowany w stronę pedału gazu. :cool: Diody bardzo fajne, chyba u siebie też takie wmontuję, gratuluję pomysłu. :lol: :lol:
Remigiusz - Pon Sie 24, 2009 23:55

R-200 napisał/a:
Masz odwrotnie włożone gniazdo do diagnostyki. Wtyk powinien być skierowany w stronę pedału gazu.


Specjalnie tak jest żeby nikt go nie znalazł :razz:
A na poważnie to w druga stronę mi zawsze wypadał i teraz siedzi i nie wypada :mrgreen:

Montujcie montujcie i pokażcie efekty :wink: :razz:

kzrr - Wto Sie 25, 2009 00:11

Remi55, mam pytanie czy planujesz być na najbliższym zlocie ? :D
Remigiusz - Wto Sie 25, 2009 00:14

kzrr, Chodzi o zlot ogólny Polski :mrgreen: To pewnie ze będę, fajnie było tamtym razem wiec i teraz będę :wink:
kzrr - Wto Sie 25, 2009 00:15

Remi55, tak oczywiście o Ogólnopolski, w takim razie nie będziesz miał nic przeciw jeśli poproszę Cię o zamontowanie tych kilku świetnych bajerów Twojego autorstwa, a których mi własnie brakuje :> :D
Remigiusz - Wto Sie 25, 2009 00:18

kzrr, Spox pomyślimy :mrgreen:
kzrr - Wto Sie 25, 2009 00:21

Remi55, Sory za OT,ale ja z dziedziny elektroniki/elektryki jestem kompletna noga :) :ok2: przy piwku będziemy kminić :)
Remigiusz - Wto Sie 25, 2009 00:28

kzrr napisał/a:
przy piwku będziemy kminić


Przy piwku ja nie kminie bo słaba głowę mam i bym odpadł w pierwszej rundzie :mrgreen:

kzrr - Wto Sie 25, 2009 00:31

No to małymi łyczkami będziemy powoli kminić :) ale jakby co to się jakos zgadamy na priv :)