Zobacz temat - [R200 1.4Si 96r.]--> ksztuszenie sie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 96r.]--> ksztuszenie sie silnika

Surwil87 - Pon Sie 24, 2009 03:20
Temat postu: [R200 1.4Si 96r.]--> ksztuszenie sie silnika
witam jakis miesiac temu zalazylem sekwencje gazu w swoim Roverku i wszystko bylo dobrze do momentu wyjazdu do Poznania, powiem ze jestem z Bialegostoku wiec przejechalem ponad 1000 km, a chodzi o to ze moj Rover na gazie przy niskich obrotach sie doslownie ksztusi;/;/ co to moze byc ? powiem jesze ze 1 przrglad mam gazu we srode i powinien on byc po 1000 km a ja juz mam za soba 2000 km, co to moze byc ? filtry czy jak myslicie ? i do tego moj Rover pali okolo 10 l gazu na 100 ? jaki to wynik waszym zdaniem ? i jak najszybciej jechaliscie swoim Roverem 200 ? ja na benzynie 195 a na gazie 180--> jak to sie ma z wasyzmi wynikami ? dzieki za wszystkie odp pozdro
Toshiro - Pon Sie 24, 2009 08:22

Obowiązkowo jedź na przegląd do gazownika, podepnie się do kompa gazu i sprawdzi co jest nie tak. Pod pojęciem ksztusi masz na myśli szarpanie przy dodwaniu gazu czy braku mocy przy naciśnięciu na pedał ? Mi z kolei zaczą od 2 dni właśnie szarpać na biegach do 3 i nie idzie jak trzeba. Dzisiaj jade do gazwonika, więc jezeli masz to samo, a dzisiaj mi to wyreguluje tak jak ma być to podam Ci przyczynę ;) Co do spalania to u mnie to się mieści w przedziale 8-10 L zależnie to jest od tego jak i gdzie jeżdzę (miasto, trasa, mix bądź szybka jazda na wysokich obrotach)
kasjopea - Pon Sie 24, 2009 10:56

Surwil87, proszę poprawnie sformułować temat zgodnie z Zasadami Kącika.
Surwil87 - Pon Sie 24, 2009 15:34

chodzi mi wlasnie o szaroanie i najczesciej szarpie na 2 i te tylko do 3 biegu
Toshiro - Pią Sie 28, 2009 10:12

A więc byłem u gazownika podpiął komputer i ruszyliśmy w trasę. Wiele prób ruchu z postoju szarpanie zaczęło zanikać aż wszystko ustawił tak jak ma chodzić :) obowiązkowo jedź do swojego gazownika. Wybacz że dopiero teraz piszę jednak byłem u niego dopiero wczoraj.