Zobacz temat - [R75] Problem po odpaleniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem po odpaleniu

wojtek_br - Wto Sie 25, 2009 11:21
Temat postu: [R75] Problem po odpaleniu
Witam. Mam problem z pracą silnika po odpaleniu. Przyjechałem do Warszawy bez problemu chociaż w warszawie czułem jakby brakowało mu mocy. Zaparkowałem w garażu podziemnym i rano juz z niego nie wyjechałem. Odpala od razu ale po kilku sekundach zaczyna się dusić, schodzi z obrotów i gasnie, z rury wydechowej wydobywa sie biało niebieski dym. Jak odpale i próbuje go wkręcić na obroty dochodzi do ok 2000 obr i od razu gasnie. Wymieniłem filtr paliwa, pompa chyba też ok bo słychac jak pracuje. Proszę o pomoc bo nie pochodzę z Warszawy, do domu mam o 250 km i delikatnie mówiąc jestem uziemiony.
kris-tofer - Wto Sie 25, 2009 11:47

Sprawdź jeszcze filtr powietrza, czy nie jest zapchany jakimś syfem, może to być także przepływomierz, niebieskie spaliny świadczą o przepalaniu oleju...
apples - Wto Sie 25, 2009 12:22

Biały dym :cry: Stawiam na turbo 99,9%.
Rowan - Wto Sie 25, 2009 15:56

kris-tofer napisał/a:
może to być także przepływomierz, niebieskie spaliny świadczą o przepalaniu oleju...

Jak nie wiesz to się...
Ale do rzeczy to co zacytowałem wkładamy między bajki. Do sprawdzenia turbo. Mogło coś wpaśc w układ zasilania powietrzem(przypadek rolando ) Albo najzwyczajniej się turbo zatarło. Hamuje dopływ powietrza i odpływ spalin.

menior - Wto Sie 25, 2009 19:58

ja sie nie znam tak jak jak koledzy fachowcy,ale ja mialem identyczne objawy w kazdym szczegole i byla to pompa paliwa ta w baku
edward25 - Wto Sie 25, 2009 20:17

Rowan napisał/a:
Hamuje dopływ powietrza i odpływ spalin.

Potwierdzam Twoje przypuszczenia - tu należy chyba szukać problemu :neutral:

apples - Wto Sie 25, 2009 23:56

Typowy objaw TURBO - biały dym.
Wtryskiwacze, pompa, pompo wtryskiwacze - czarny dym.

Podjedz do fachowca od Turbo i niech sprawdzi.

PHJOWI - Sro Sie 26, 2009 00:30

turbo ew. zespół recylkulacji spalin nawala.
Rowan - Sro Sie 26, 2009 08:01

apples napisał/a:
Wtryskiwacze, pompa, pompo wtryskiwacze - czarny dym.

Nie zawsze... :wink: