Zobacz temat - [R25] płyn chłodniczy, panel środkowy demontarz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] płyn chłodniczy, panel środkowy demontarz

weasel - Czw Sie 27, 2009 11:51
Temat postu: [R25] płyn chłodniczy, panel środkowy demontarz
Witam
Od tygodnia jestem posiadaczem Rover 25 ('01, diesel, klima). Od jutra siadam przy samochodzie bo jest pare poprawek i mam pytania:
1. musze uzepłnić płyn chłodniczy, nie chce dolewać tylko napełnić cały układ, pytania:
- jak zlać stary płyn z instalacji
- jaki płyn polecacie (nie wiem jaki jest obecnie)
2. Wymieniam klocki hamulcowe - wiem jak chyba, że są w Roverku jakieś niespodzianki?
3. Zauważyłem brak oświetlenia regulatora do wysokości świateł i regulacji lusterek (elektrycznych), czy to normalne, jesli nie jak sie dostac do zarowek? Jakie sa tam zarowki?
4. Jak sie mozna dostac do zarowek przy nawiewach - jakie tam sa, czyli pomoc przy zdejmowaniu panela przedniego.
5. Jak sie dostac do zarowki, ktora podswietla przycisk od ogrzewania szyb?

kasjopea - Czw Sie 27, 2009 12:06

Odpowiedzi na te i również inne pytania znajdziesz w RAVE (do pobrania na stronie klubowej) oraz przeglądając forum, przy użyciu funkcji "szukaj" :smile:
Mix - Czw Sie 27, 2009 15:18

weasel napisał/a:
Od tygodnia jestem posiadaczem Rover 25 ('01, diesel, klima).

Gratulacje :ok: Może uzupełnisz profil?

weasel napisał/a:
- jak zlać stary płyn z instalacji

Odczepić dolny przewód od chłodnicy lub odkręcić korek spustowy (jeśli w R25 występuje)

weasel napisał/a:
- jaki płyn polecacie (nie wiem jaki jest obecnie)

Prestone lub różowe Borygo.

weasel napisał/a:
2. Wymieniam klocki hamulcowe - wiem jak chyba, że są w Roverku jakieś niespodzianki?

Wymiana, jak w każdym innym aucie - bez komplikacji.

weasel napisał/a:
czy to normalne, jesli nie jak sie dostac do zarowek? Jakie sa tam zarowki?

ZTCP, te przyciski nie są podświetlane.

mogewszystko - Czw Sie 27, 2009 15:25

Cytat:
1. musze uzepłnić płyn chłodniczy, nie chce dolewać tylko napełnić cały układ, pytania:
- jak zlać stary płyn z instalacji


tu masz artykuł jak wymienić płyn krok po kroku http://www.roverki.pl/article.php?sid=467

PTE - Czw Sie 27, 2009 15:38

Co do płynu chłodzącego to mogę jeszcze dodać, ze dobry będzie każdy oparty na bazie glikolu etylenowego - tako rzecze producent auta.
xkrzychux - Czw Sie 27, 2009 17:07
Temat postu: Re: [R25] płyn chłodniczy, panel środkowy demontarz
weasel napisał/a:

4. Jak sie mozna dostac do zarowek przy nawiewach - jakie tam sa, czyli pomoc przy zdejmowaniu panela przedniego.


Zerknij sobie tutaj może coś znajdziesz

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=36350
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=36087
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35444

weasel - Pią Sie 28, 2009 23:31

Dziekuje wszystkim za pomoc i przepraszam ze dopiero teraz si odzywam, ale dzien byl niezwykle pracowity (dwa Roverki do popawek (nasz 25 i brata 220 sd)). Dzis jestem po wymianie klockow, czyszczeniu i malowaniu szczek i bebnów u siebie - przy alu wyglada super i robiniu podsufitki i tapicerki w drzwiach brata. Na jutro zostalo plukanie i wymiana plynu chlodniczego, podpinanie zasilania GPS na stale i wyprowadznie kabelka (tak zeby nie korzystac z zapalniczki) - w 25 i wymiania zarowek od podswietlenia panelu centralnego - w obu.
Profil i zdjecia uzupelnie w niedziele lub w poniedzialek. W niedziele planuje sesje fotograficzna - mam nadzieje ze pogoda dopisze. Pozdawiam

lukasl28 - Pon Sty 21, 2013 13:44

Podpinam sie pod temat z zapytaniem:czy mozna w jakis sposob spuscic plyn z bloku?Silnik jest po HGFie.
leszczu - Pon Sty 21, 2013 13:47

lukasl28 napisał/a:
Podpinam sie pod temat z zapytaniem:czy mozna w jakis sposob spuscic plyn z bloku?Silnik jest po HGFie.

Nie jestem pewny, ale jak wyjmiesz termostat to płyn z bloku powinien się wylać. :wink:

kangaroo69 - Pon Sty 21, 2013 19:47

Tak, trzeba odpiąć termostat a wcześniej pasowało by go przedmuchać. Jak nie masz sprężarki to spróbuj nawet ustami, zobaczysz ile więcej płynu wyjdzie :razz: