Zobacz temat - [214]Przy zamykaniu swiecą się światła stopu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214]Przy zamykaniu swiecą się światła stopu

leszczu - Nie Sie 30, 2009 14:08
Temat postu: [214]Przy zamykaniu swiecą się światła stopu
Dzisiaj przy zamykaniu roverka zobaczyłem że na sekundę zaświecą mi się też z kierunkowskazami światła stopu.Dodam też że często muszę wymieniać bezpiecznik od światła stopu i wstecznego.W czym tkwi problem wczoraj jechałem w bardzo duży deszcz może coś zamokło i robi zwarcie.
Brt - Nie Sie 30, 2009 14:25

leszczu19901, wiązka tylnej klapy ... na 99% masz tam uszkodzone przewody i zwarcie.
leszczu - Nie Sie 30, 2009 14:27

a można wiedzieć gdzie jest ta wiązka tylnej klapy
Brt - Nie Sie 30, 2009 14:33

Gumowy przepust po prawej stronie między klapą a nadwoziem, widoczny po otworzeniu klapy :ok: .... poszperaj na forum było o tym spooooooro razy ;)
leszczu - Nie Sie 30, 2009 14:36

dzięki za szybką odpowiedź

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 14:47 ]
a jeszcze takie pytanie czy będę musiał odłączyć akumulator jak będę grzebał przy tej wiązce tylnej klapy bo gdzieś czytałem że jak odłączę akumulator to będę musiał zsynchronizować pilot.

magneto - Nie Sie 30, 2009 15:42

leszczu19901 napisał/a:
jeszcze takie pytanie czy będę musiał odłączyć akumulator jak będę grzebał przy tej wiązce

w najgorszym wypadku spali ci bezpiecznik jak zrobisz zwarcie
nigdy i w żadnym samochodzie jaki miałem do tej pory nie odłączałem akumulatora i nigdy nic sie nie stało.nawet jak rozpinam kostki od srs to robie to pod napięciem i wszystko jest ok.

Robertus74 - Nie Sie 30, 2009 21:41

leszczu19901 napisał/a:
dzięki za szybką odpowiedź

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 14:47 ]
a jeszcze takie pytanie czy będę musiał odłączyć akumulator jak będę grzebał przy tej wiązce tylnej klapy bo gdzieś czytałem że jak odłączę akumulator to będę musiał zsynchronizować pilot.

No ale czy 4-krotne naciśnięcie przycisku "zamknij" na pilocie to takie wielkie mecyje? :razz:

staf - Nie Sie 30, 2009 21:46

magneto napisał/a:
leszczu19901 napisał/a:
jeszcze takie pytanie czy będę musiał odłączyć akumulator jak będę grzebał przy tej wiązce

w najgorszym wypadku spali ci bezpiecznik jak zrobisz zwarcie
nigdy i w żadnym samochodzie jaki miałem do tej pory nie odłączałem akumulatora i nigdy nic sie nie stało.nawet jak rozpinam kostki od srs to robie to pod napięciem i wszystko jest ok.

Ja byłem przy dwóch wymianach kierownicy w róznych R. Akumulator nie był odpinany i nic się nie stało. Jest :ok:

Brt - Nie Sie 30, 2009 21:54

w wiązce nie masz stałego plusa ... dopiero po przekręceniu stacyjki się pojawia, wiec luz ... mozesz robić bez odpinania aku :ok: :)
sTERYD - Pon Sie 31, 2009 12:39

Brt napisał/a:
w wiązce nie masz stałego plusa

a siłownik zamka nie jest sterowany masą przypadkiem ? :hm:
no i o świetlenie, (tylko w tym wypadku jest plus przez żarówkę ;) )

Brt - Pon Sie 31, 2009 14:16

siłownik dostaje jednocześnie dwoma przewodami masę i plus tyle, że zamiennie (różna biegunowość dla zamykania i otwierania) a podświetlenie bagażnika to stały plus na żarówce a minus idzie właśnie od blaszki w zamku w klapie ;)