Zobacz temat - [416Si 97r] Czarny olej w skrzyni biegow.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416Si 97r] Czarny olej w skrzyni biegow.

Lechos - Wto Wrz 01, 2009 22:06
Temat postu: [416Si 97r] Czarny olej w skrzyni biegow.
Dzisiaj podczas wymiany Mac Phersonow z przody wysunela mi sie prawa polos ze skrzyni i zaczol wyciekac olej. Jakie bylo moje zdziwienie gdy zobaczylem barwe tego oleju, byl czarny jak olej silnikowy przed wymiana. Nadmieniam, ze olej w skrzyni wymienialem jakies 1.5 roku temu. Czy to normalne zjawisko, ze olej w skrzyni robi sie taki sam jak przechodzony olej w silniku---bo na moj rozum chyba nie (tam nie wystepuje spalanie i rozne tego typu zjawiska)?
xkrzychux - Sro Wrz 02, 2009 07:12

U siebie jak wymieniałem olej był czarny być może nikt go wcześniej nie wymieniał.
Po około roku od wymiany chciałem sprawdzić poziom oleju i przy kontroli wyciekło mi trochę , jego kolor był już ciemno brązowy. Może na dnie pozostają jakieś syfy które mieszają się ze świeżym olejem i stąd ten kolor.

blue827 - Sro Wrz 02, 2009 08:04

zdawało mi się że do manualnych skrzyń rovera można zalać ATF ? skoro tak to pojeździłbym właśnie na takim agresywnym płukaczu jakiś czas, albo nawet ze dwa razy. A później wlać dedykowany olej.