Zobacz temat - [R75] Pompa paliwowa nie odlacza sie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompa paliwowa nie odlacza sie.

markwiatek - Pią Wrz 04, 2009 10:09
Temat postu: [R75] Pompa paliwowa nie odlacza sie.
Witam. Kilka miesiecy temu mialem problem z pompa, przestala dzialac. Wymienilem na nowa. Teraz po przekreceniu kluczyka pompa sie zalacza i chodzi przez ok. 1 min, dopiero po tym czasie sie wylacza, zamiast po kilku sekundach, jak dawniej. Po wyjeciu kluczyka i ponownym wlaczeniu, ponownie chodzi 1 min. Na poczatku stawialem na zapowietrzenie systemu lub ew. pompe w baku, ze niby ma za malo paliwa i dlatego pompka tak dlugo chodzi. Jednakze juz po kilku sekundach mozna silnik odpalic. Moze jest tam jakis czujnik ktory padl i nie odlacza pompy wtedy kiedy powinien? Co sadzicie?
kris-tofer - Pią Wrz 04, 2009 11:13

U mnie też po przekręceniu kluczyka na zapłon pompa chodzi około 1 minuty i nie uważam żeby był to jakiś objaw usterki, nie wymieniałem tej pompy i odkąd mam ten samochód to znaczy od listopada zeszłego roku pompa tak się zachowuje, nie miałem z nią żadnych problemów a robie sporo kilometrów. Nie wiem czy to ma znaczenie jeśli chodzi o te pompy ale Ty masz chyba silnik CDTI a ja CDT - niech się fachowcy wypowiedzą..
dukat11 - Pią Wrz 04, 2009 13:03

Ja mam tak samo że pompa chodzi około minuty. Pompę w baku wymieniałem ale przed było tak samo. CDT i CDTi to tem sam silnik więc nie powinno mieć to znaczenia.
markwiatek - Pią Wrz 04, 2009 16:01

U mnie przez ok 2 lata wylaczala sie po max. 5 sekundach. Pol roku temu padla i wymienilem na nowa i mniej wiecej od tego czasu chodzi tak dlugo przed wylaczeniem. A wlasciwie to zaczelo sie robic ok. 2 tygodnie przed padnieciem starej pompki. Moze nawet to przyspieszylo jej padniecie.
edward25 - Sob Wrz 05, 2009 12:49

Mówicie o pompce w komorze silnikowej ?
Ja jak kupiłem autko to słyszałem tę pompkę przez kilka sekund po przekręceniu kluczyka. Po kilku miesiącach po zatrzymaniu się na parkingu już nie zapalił, wyczułem że coś jest nie tak z tą pompką, bo jej nie słyszałem - rozrusznik kręcił pięknie, ale odzewu nie było, że chodzi właśnie ta pompka.
Po radach z forum, uderzyłem w nią i zapalił, ale często się to działo więc wymieniłem na nową.
Teraz to ja w ogóle nie słyszę pracy tej pompki i nie powiem Wam jak długo ona pracuje :wink:

markwiatek - Pią Paź 09, 2009 09:23

Witam ponownie. W dalszym ciagu mam problem z ta pompa. Dawniej pompa wylaczala sie z chwila wylaczenia silnika, teraz doszedl kolejny problem. Pompa dziala jeszcze od paru sekund do kilku minut po wyjeciu kluczyka. Nawet po wyjeciu przekaznika chodzila kilka sekund. Auto stalo 3 tygodnie na parkingu, moze cos zawilgotnialo? Prosze pomozcie, juz brakuje mi pomyslow co moze byc nie tak.
wieslaw_b. - Pią Paź 09, 2009 10:15

Trudno uwierzyć, że po zgaszeniu silnika pompa paliwowa pracuje dalej.
Wygląda na jakąś usterkę elektroniczną.
A może hałasy wydaje coś innego np. webasto.
Sprawdź skąd dokładnie pochodzi dźwięk.

markwiatek - Sro Paź 14, 2009 08:29

Napewno jest to pompa, od ponad pol roku mam z nia problem. Dotychczas dlugo chodzila przed wlaczeniem silnika, teraz nawet po wylaczeniu i wyjeciu kluczyka. A co jeszcze bardziej dziwne, jezeli tylko zapale silnik na pare sekund to pompa wylaczy sie od razu, natomiast czym dluzej chodzi silnik tym dluzej pompa po wylaczeniu silnika.

[ Dodano: Sro Paź 14, 2009 08:29 ]
Obecnie juz dziala caly czas, dopiero odpiecie wtyczki ja wylacza