Zobacz temat - [R214Si 97r.] Przekłamany miernik poziomu paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 97r.] Przekłamany miernik poziomu paliwa

ADI-mistrzu - Pią Wrz 04, 2009 21:26
Temat postu: [R214Si 97r.] Przekłamany miernik poziomu paliwa
Witam!
Od dość niedawna jeżdżę nim, więc dopiero teraz nadszedł czas i na ten problem.
Ogółem miernik poziomu paliwa przekłamuje w ilości o około 25%, więc gdy zalewa go do pełna, to na wskaźniku mam ledwo 75%.

Wiecie może gdzie jest ten czujnik i jak go się koryguje ? Sprawdzałem pod tylnim siedzeniem, ale tam jest tylko przewód prawdopodobnie od niego który idzie pod spód.

Pozdrawiam

Lechos - Pią Wrz 04, 2009 21:31

ADI-mistrzu napisał/a:
Wiecie może gdzie jest ten czujnik
w baku przy pompce paliwowej
ADI-mistrzu napisał/a:
jak go się koryguje ?
:bezradny:
keczu - Pią Wrz 04, 2009 21:45

Mialem tak samo po rozladowaniu akumulatora.Myslalem ze sie plywak przytopil czy cos,ale jak zobaczylem ze trzeba zbiornik opuscic zeby sie do pompy dostac to zostawilem to na pozniej i...samo sie naprawilo :???: U mnie nie przeklamywalo,poprostu nie dochodzilo do pelna,tylko tak na 3/4 wskaznika,ale nie schodzilo dopuki nie wyjezdzilo sie tej 1/4,potem wskazywal normalnie.Po jakis 10-eciu tankowaniach dochodzil coraz wyzej i teraz jest ponownie oki.
czapaja - Pią Wrz 04, 2009 21:59

podobno jak ktos nieumiejetnie chce rozbierac zegary do tzw"tuningu" i zacznie skrobac czesc za wskaznikiem paliwa to pozniej moze byc z tym problem....
ADI-mistrzu - Sob Wrz 05, 2009 17:09

Samochód nie jest w w żadnym stopniu przerabiany i nie będzie do puki będę jego właścicielem. Poprzednim była kobieta która dojeżdżała nim do pracy.
U mnie jak naleję do pełna to mam te 3/4 ale jak jadę to schodzi. Teraz mam jakieś 150km przejechane i wskazuje trochę poniżej połowy.
A ktoś opuszczał zbiornik ? Wie czy jest z tym więcej zachodu ?

Pozdrawiam

Robertus74 - Sob Wrz 05, 2009 17:38

ADI-mistrzu, poczytaj też ten temat: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=39718