Zobacz temat - [R400 1.6 16v 98 r] fotel kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.6 16v 98 r] fotel kierowcy

luqash1980 - Pon Wrz 07, 2009 19:35
Temat postu: [R400 1.6 16v 98 r] fotel kierowcy
witam
Koledzy mój problem polega na tym że fotel kierowcy kiedy na niego usiąde wychyla sie do tyłu i zapada. Sytuacja ta ma miejsce tylko wówczas gdy fotel jest mocno obniżony a kiedy podkręce go do góry to przestaje się wychylać. Dziś wyjąłem fotel, obejrzałem go i nie widziałm żeby czegoś brakowało lub coś było pęknięte. Aaznaczam że od niedawna jestem właścicielem rovera i nigdy wcześniej nie jeżdziłem autem tej marki więc nie wiem czy to normalne zjawisko czy nie.
dzięki i pozdrawiam

sTERYD - Pon Wrz 07, 2009 22:05

możliwe, że wyrobiły się tulejki, w których osadzony jest mechanizm podnoszenia, i w pozycji max w dół po prostu przestawia tylne mocowanie. Miałem podobnie, tylko, że u mnie fotel się minimalnie bujał.
luqash1980 - Wto Wrz 08, 2009 07:56

sTERYD napisał/a:
możliwe, że wyrobiły się tulejki, w których osadzony jest mechanizm podnoszenia, i w pozycji max w dół po prostu przestawia tylne mocowanie. Miałem podobnie, tylko, że u mnie fotel się minimalnie bujał.


a można te tulejki wymienić czy musze sie do tego przyzwyczaić?
dzieki za odpowiedz

Squid - Sob Lis 07, 2009 09:20

Podbijam temat ;) mam to samo:

Cytat:
Sytuacja ta ma miejsce tylko wówczas gdy fotel jest mocno obniżony a kiedy podkręce go do góry to przestaje się wychylać.


Czy te tulejki można jakoś wymienić? Czy może już ktoś wymyślił jakieś rozwiązanie tego problemu ? :mrgreen:

ADI-mistrzu - Sob Lis 07, 2009 10:24

Mógł być lub ktoś inny zamieścić zdjęcia tych tulejek ? I najlepiej ich rozmiar (wysokość, średnica otwory, ich średnica, średnica płaszcza jeśli posiadają itd.)
Zobaczę, może bym coś skołował albo wykombinował :wink: