Zobacz temat - [R620] Sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Sprzęgło

karolkos - Sro Wrz 09, 2009 10:49
Temat postu: [R620] Sprzęgło
Witam.Przekopałem forum i mam wątpliwości co do awarii jaka u mnie wystąpiła.Mianowicie od jakiegoś czasu hałasuje u mnie łożysko oporowe sprzęgła.Nie jest to jakiś uciążliwy hałas tylko lekkie metaliczne brzęczenie.Moje podejrzenia że to akurat to łożysko,wynika stąd że jak wcisnę pedał sprzęgła, hałas milknie.Na domiar złego od kilku dni przy rozgrzanym silniki kiepsko wchodzi trzeci i piąty bieg ( choć nie zawsze), co po opisach forumowiczów wskazywałoby na układ hydrauliczny sprzęgła.Możliwe żeby całe sprzęgło skończyło się od razu?Może ktoś z was miał podobny przypadek?
Skiba - Sro Wrz 09, 2009 10:57
Temat postu: Re: [R620 SDi] Sprzęgło
karolkos napisał/a:
Moje podejrzenia że to akurat to łożysko,wynika stąd że jak wcisnę pedał sprzęgła, hałas milknie.


Skoro po wciśnięciu sprzęgła milknie, to ja bym obstawiał łożysko w skrzyni :|

karolkos napisał/a:
Na domiar złego od kilku dni przy rozgrzanym silniki kiepsko wchodzi trzeci i piąty bieg ( choć nie zawsze),


Sprawdzić:

- wycieki na pompie sprzęgła, wysprzęgliku - sprawdzić poziom płynu
- stan oleju w skrzyni biegów
- stan drążka, krzyżaka i wodzika do skrzyni

szoso - Sro Wrz 09, 2009 10:57

może to głupie proste i banalne co napiszę ale sprawdź poziom płynu :wink:
karolkos - Sro Wrz 09, 2009 12:11

Poziom płynu pozostaje bez zmian i od jakiegoś czasu bacznie to obserwuję.Niedawno też wymieniłem olej w skrzyni.Co do krzyżaka to drążek hałasuje dość mocno,tak więc będę musiał mu zrobić zabieg opisywany na tym forum.A czy sam stan tego krzyżaka może mieć wpływ na nie precyzyjne wrzucanie biegów?
Skiba - Sro Wrz 09, 2009 14:20

karolkos napisał/a:
A czy sam stan tego krzyżaka może mieć wpływ na nie precyzyjne wrzucanie biegów?


TAK