Zobacz temat - [R75] Trze podwoziem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Trze podwoziem.

staf - Sro Wrz 09, 2009 17:45
Temat postu: [R75] Trze podwoziem.
Zdarza sie że jadąc po nierównym osfalcie przytrze mi podwoziem. Wczesniej tego nie było. Co może być przyczyna? Prosze o recepte :grin:
Boncky - Sro Wrz 09, 2009 17:58

najlepsza recepta to położyć się i zobaczyć co jest najniżej czy coś odstaje... :)

ale obstawiam blendę - dolną plastikową pokrywę osłaniająca silnik, może któryś wkręt odpadł i wisi z którejś strony i jak podskakujesz odgina się i trze, sprawdz po obwodzie czy gdzieś nie ma luzu :)

staf - Sro Wrz 09, 2009 18:28

Boncky, Miałes racje, brak wkrętów spowodował opuszczenie osłony widoczne przetarcie. Jutro na kanał i po bólu :ok:
Boncky - Sro Wrz 09, 2009 18:30

staf napisał/a:
Boncky, Miałes racje, brak wkrętów spowodował opuszczenie osłony widoczne przetarcie. Jutro na kanał i po bólu :ok:



Jeżeli nie masz takich wkrętów, polecam w Norauto zestaw - bodajże do reanult i tam czegoś jeszcze 4 szt w paczce, z blaszkami - pasują idealnie.

Pozdrawiam

henryk - Sro Wrz 09, 2009 19:40

Wkręty systemowe wypadną wcześniej czy później, albo z blaszek albo rozerwą osłonę. Polecam samowkręcające wkręty i przykręcić do podłużnicy, po dwa z każdej strony - sprawdzone działa, zresztą awaryjnie zrobione w Norauto Warszawa. Osłona przyciśnięta w środku do podłużnicy ani drgnie i jest maksymalnie wysoko ułożona na ile to możliwe.
staf - Sro Wrz 09, 2009 19:54

henryk, Zrobili ci to na poczekaniu? Muszę miec te wkręty ze sobą czy oni takie mają?
Boncky - Sro Wrz 09, 2009 19:59

staf napisał/a:
henryk, Zrobili ci to na poczekaniu? Muszę miec te wkręty ze sobą czy oni takie mają?


zanim będziesz kręcił w podłużnicy, zobacz czy masz coś urwane czy poprostu wyleciał, zanim się coś powkręca, polecam jeżeli oczka sa całe wymienić blaszkę i wkręt z mniejsza główką - płaską bo te orginalne troche odstają, ja wale po śląsku i wybojach non stop i wypadły mi przez 2 lata 2 wkręty...

staf - Sro Wrz 09, 2009 20:09

Boncky napisał/a:
staf napisał/a:
henryk, Zrobili ci to na poczekaniu? Muszę miec te wkręty ze sobą czy oni takie mają?


zanim będziesz kręcił w podłużnicy, zobacz czy masz coś urwane czy poprostu wyleciał, zanim się coś powkręca, polecam jeżeli oczka sa całe wymienić blaszkę i wkręt z mniejsza główką - płaską bo te orginalne troche odstają, ja wale po śląsku i wybojach non stop i wypadły mi przez 2 lata 2 wkręty...

Myslę że z decyzją poczekam do wizyta na kanale. Najważniejsze że to tylko to :razz: Muszę przyjżeć się temu z bliska. Jeszcze raz dzięki.

henryk - Sro Wrz 09, 2009 20:11

staf Tak, podczas Zlotu zresztą. Mają wkręty, wkrętarkę i pozwalają wejść na halę i pokazać palcem na podnośniku. Miesiąc przed wizytą w Norauto pouzupełniałem sobie wkręty i blaszki przy okazji serwisu klimy. Dobrze i dokładnie to zrobili - pomimo to pogubiłem. Rzeczywiście są zamienniki, prawdopodobnie pasują ale to mocowanie do wsuwanych blaszek badziewne jest - osłona się telepie. Dzisiaj wymieniałem olej to sprawdziłem osłonę dokładnie na podnośniku - tym razem naprawdę nieźle się trzyma. Dziury fi6 w podłużnicy to detal, a jest do czego osłonę przycisnąć. Nie namawiam, mi się sprawdziło.
faecd - Sro Wrz 09, 2009 20:27

:/ a jaki problem podjechac do sklepu metalugicznego i wziac garsc wkretow? na wage moze z 1,50 w koszta wyjdzie:) do tego nie trzeba kanalu tylko podnosnik i heja...

Ja u siebie plastiki pospinalem na paski zaciskowe takie maluchy 8 cm przedluzane i jest pieknie cudnie:)