Zobacz temat - [R220 SD - 86KM] Stukanie podczas kręcenia kierownicą w lewo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SD - 86KM] Stukanie podczas kręcenia kierownicą w lewo

rbl - Czw Wrz 10, 2009 23:29
Temat postu: [R220 SD - 86KM] Stukanie podczas kręcenia kierownicą w lewo
Przeszukiwałem forum, ale ciężko znaleźć odp. do mojego przypadku.

Mianowicie zauważyłem, że gdy obniżę kierownicę maksymalnie na dół to podczas kręcenia kierownicą w lewo co 180 stopni słychać jednorazowy 'stuk', który czuć na pedałach.

Ten stuk występuje zarówno podczas postoju (na luzie jak i z wciśniętym sprzęgłem) jak również podczas jazdy (z wrzuconym biegiem).

Problem ustępuje, gdy podniosę kolumnę kierowniczą do góry choćby o kilka cm.

Czy to oznaka jakiejś poważnej usterki? Dodam, że podczas wolnej jazdy kierownica trzęsie się delikatnie na prawo i na lewo (już bez dodatkowych efektów dźwiękowych).. im większa prędkość to trzęsienie jest mniejsze ... ale to chyba wina pokrzywionych felg.

sTERYD - Pią Wrz 11, 2009 13:41

pewnie wałek od kierownicy udeża o coś jak jest obniżona na max. zdejmij plastiki i się przyjrzyj :hm:
AndrewS - Nie Wrz 13, 2009 00:22

ja mam bardzo podobny objaw, ale nie stwierdzilem czy to ma zwiazek z ustawieniem wysokosci kierownicy :shock:
ja probowalem szukac niedokręconego jakiegos elementu ukladu kierowniczego, niestety bezskutecznie

rbl - Nie Wrz 13, 2009 00:28

sTERYD napisał/a:
zdejmij plastiki i się przyjrzyj

Nie bardzo widać przyczynę pod plastikami..
AndrewS napisał/a:
nie stwierdzilem czy to ma zwiazek z ustawieniem wysokosci kierownicy

U mnie jest tak z całą pewnością. Gdy kierownicę ustawie na najmniejszej możliwej wysokości to słychać stukot. Natomiast gdy podniosę ją choćby o centymetr wyżej - problemu nie ma.

AndrewS - Wto Wrz 22, 2009 09:30

hmmm, to moze jest luz na krzyżaku drazka kierowniczego, pewnie sa tam na nim dwa takie polaczenia

oczywiscie sprobuje u mnie (w R800) potestowac z regulacja wysokosci

edit:

niestety, ale u mnie to wystepuje niezaleznie od polozenia kierownicy :roll:

NEOSSS - Wto Wrz 22, 2009 09:41

rbl, kolumna jest przykrecana do maglowicy lacznikiem z wielowypustem a wiec poluzuj to a nastepnie dokrec jeszcze raz mocno... Mozesz miec takze magiel do wymiany...