Zobacz temat - [R75] Pukanie w nawiewach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pukanie w nawiewach

sknerko - Nie Wrz 13, 2009 19:31
Temat postu: [R75] Pukanie w nawiewach
opiszę bo na forum nie ma rozwiązania (a przynajmniej ja nie namierzyłem)
A więc od dłuższego czasu miałem takie coś że jak samochód osiągnął temperaturę we wnętrzu ok 19-21 stopni to było słychać delikatne pukanie w nawiewach na środku koło zegarka, znalazłem na forum że to jest luźna klapka sterowana silniczkiem nawiewu.
Kilka dni temu zaczęło mi dmuchać gorące powietrze z nawiewu pasażera przy ustawionych 19 stopniach na klimatroniku i pukanie się nasiliło.
Przyczyną uszkodzenia był wyrobiony trochę potencjometr w serwo silniczku, nalałem mu spreju KONTAKT rozruszałem i zamontowałem i działa jak nowy przestało pukać i wieje jak trzeba. Trochę roboty jest z delikatnym rozebraniem silniczka ale się da niestety konstrukcja potencjometru jest taka że jak padnie to trza kupić całą część bo nie da się samego potencjometru wymienić.

henryk - Pon Wrz 14, 2009 00:51

Może się przydać w przyszłości: opisz jak się dostałeś do tego silniczka?
sknerko - Pon Wrz 14, 2009 10:29

Do silniczka dostaje się tak jak Rowan opisał TU przy odgrzybianiu czyli trza zdemontować osłonę koło nóg pasażera potem klape od bezpieczników i na koniec zdemontować schowek (schowek nie koniecznie ale wygodniej jak go nie ma)jak zdemontować schowek