Zobacz temat - [R216gsi 93r] Problem z kodem lakieru - PEA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R216gsi 93r] Problem z kodem lakieru - PEA

Xaver - Wto Wrz 15, 2009 02:38
Temat postu: [R216gsi 93r] Problem z kodem lakieru - PEA
Witam

To mój pierwszy post na tym forum choć czytam je i korzystam z jego nieprzebranych mądrości już od dłuższego czasu.

Przeryłem forum dość gruntownie, użyłem szukajki jak i wujka google'a, ale niestety dalej nie znalazłem odpowiedzi. A mianowicie chodzi o kod lakieru. Na tabliczce na słupku paint code to PEA. Szukałem na stronach z kolorkami roverków, które pojawiły się w innych wątkach, jednakże nigdzie nie było takiego oznaczenia :/ W galerii jest foto autka z moim kolorkiem: http://www.roverki.pl/mod...3&orderby=dateD



Może ktoś rozpozna ten sam kolorek na swojej maszynie i mnie oświeci. :roll:

Pozdrawiam
Xaver

p.s. coś nie mogę wstawić foty bezpośrednio ;/

darek_wp - Wto Wrz 15, 2009 06:39

a czy to jest kod koloru odczytany na pewno z pozycji PAINT na tabliczce?
taki kod stosuje CHRYSLER ale do koloru czerwonego

PopaY - Wto Wrz 15, 2009 07:56

No dokładnie, nazwa lakieru to "CHILI PEPPER RED PEARLCOAT" i jest to odcień ciemnego bordowego wpadającego w brąz (tu odsyłam http://www.glasurit.com/C.../m1frameset.php). Może jednak przekręciłeś kod?
Xaver - Wto Wrz 15, 2009 12:35

Witam

Co do tego kolorku CHRYSLER'a to też się na niego natknąłem i doszedłem do wniosku że to nie to :lol: Autko jest u mnie w rodzinie od 94' i w między czasie swoje przeżyło, m.in. spotkanie z tramwajem :evil: po tym zdarzeniu były wymieniane lewe drzwi przód i tył no i próg i słupek. Istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że wtedy blacharze coś nakręcili...

Kodu nie przekręciłem bo sprawdzałem kilka razy. W związku z tym, może ktoś mnie poratuje i jeśli ma kolorek auta jak w podanym linku to mi zapoda ów kodzik, bo potrzebuje dorobić lakieru.

Pozdrawiam
Xaver

PopaY - Wto Wrz 15, 2009 12:51

Jak chcesz dorobić lakier to weź odłącz sobie klapkę od wlewu paliwa i jedź z nią do mieszalni. W mieszalniach i tak po kodach nie dorabiają lakieru, bo każdy lakier płowieje z czasem. Zrób jak piszę: klapka od wlewu do mieszalni, najlepszy sposób.
darek_wp - Wto Wrz 15, 2009 22:35

popieram - zrób jak mówi PopaY, większość lakierników robi właśnie w ten sposób, biorą element auta (najczęściej klapkę wlewu paliwa - rzadko jest nieoryginalna lub uszkodzona) i do mieszalni