Zobacz temat - [R25 99r.] Prawe przednie drzwi się nie otwierają.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 99r.] Prawe przednie drzwi się nie otwierają.

jozin - Pią Wrz 18, 2009 13:49
Temat postu: [R25 99r.] Prawe przednie drzwi się nie otwierają.
Witam wszystkich Forumowiczów i użytkowników Rover,ków.

Nie będę rozwlekał się za bardzo, jednak powiem, że mam Rovera 25 od niemal 3 lat, przejechałem nim już ponad 50 000 km a obecnie ma on na liczniki niema 179 000 km. i jak dotąd nic się z nim nie działo, aż pojawiła się ta niewygodna usterka.

Mianowicie od paru dni nie otwierają sie przednie drzwi pasażera, zarówno z zewnątrz jak i z wnętrza auta. Dzień przed tą usterką wszystko było w porządku i nie zapowiadało się nic złego.

Rozebrałem boczek a raczej go odchyliłem jak tylko można najbardziej, tak aby mieć dostęp do drzwi i mogę powiedzieć że wszystkie cięgna chodzą, widać jak w zamku podnoszą się i opadają jakieś zapadki. Centralny zamek zamyka i otwiera te drzwi a po zamknięciu słychać jeszcze przez chwile jak pracuje (jakaś blokada).

Szukałem na forum ale nie mam pojęcia co to może być, czy to jest problem mechaniczny zamka czy elektryczny tzn. że centralny nie odblokowuje drzwi.

Jeżeli to mechaniczny, to czy ktoś wie jak wyciągnąć ten zamek bez konieczności uszkadzania drzwi ?

Z kolei jeżeli to elektryka, to jak to można sprawdzić ?

No i moi drodzy, gdzie można szukać ewentualnie zamka ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Paul - Pią Wrz 18, 2009 13:57

jozin napisał/a:
jak wyciągnąć ten zamek bez konieczności uszkadzania drzwi ?

Skoro boczek masz odchylony, to spróbuj sięgnąć ręką do zamka i pomacaj, może ręczne pociągnięcie/popchnięcie dźwigni pozwoli otworzyć drzwi a dalej to już poleci :)

Przy otwieraniu centralnym ten bolec w drzwiach się rusza, czy nie? Jeżeli tak, to stawiam na mechaniczne uszkodzenie zamka. 'Nowego starego' możesz szukać na szrotach.

Krzysi3k - Pią Wrz 18, 2009 14:52

Miałem to samo. Zamek do wymiany :(
Sam próbowałem, ale się poddałem, mechanik jakoś to zrobił zdejmując plastik zasłaniający pasy i wtedy jakoś drzwi otworzył.

jozin - Pią Wrz 18, 2009 17:57

Siedząc w samochodzie i kombinując co tu jeszcze można zrobić myślałem o tym plastiku, hmmm ... muszę coś jeszcze pokombinować.


A tak poza tematem... zamki z centralnym się jakoś różnią od tych bez? Na allegro widziałem że są i takie i takie. Może da się przemontować silniczki z jednego do drugiego jeżeli jest sprawny?


Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową pomoc.