Zobacz temat - Skuteczny sposób na pozbycie się myszy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Skuteczny sposób na pozbycie się myszy

marcin316 - Pią Wrz 18, 2009 19:44
Temat postu: Skuteczny sposób na pozbycie się myszy
Witam

Dzisiaj usłyszałem cichy szelest pod maską swojego Roverka. Okazało się, że w masce zadomowił się gryzoń. Widziałem tylko wredny ryjek wystający co chwila z któregoś z otworów ale nie udało mi wykurzyć niechcianego lokatora...

Od kilu miesięcy w garażu mam takie ustrojstwo, jak widać jego skuteczność pozostawia sporo do życzenia. Dzisiaj dodatkowo rozstawiłem pułapki.

Z doświadczenia wiem, że używanie trutek to chybiony pomysł, gdyż nigdy nie wiadomo gdzie posilona nimi mysz postanowi spędzić ostatnie chwile swojego życia... W poprzednim autku raz odkryłem rozkładające się "zwłoki" w okolicy filtra powietrza...

Czy ktoś ma skuteczny sposób na pozbycie się gryzoni z garażu?

Pomijając zapach towarzyszący nowym lokatorom istnieje poważne niebezpieczeństwo dla instalacji elektrycznej autka, także problem niewątpliwie jest istotny. Dziękuję z góry za wszystkie pomocne wpisy.

Pozdrawiam
Marcin

Paul - Pią Wrz 18, 2009 19:56

Może jakiegoś zaprzyjaźnionego kota czasem nakarmić w garażu (albo i przenocować) ? Sam zapach potwora powinien odstraszyć gryzonie.

[ Dodano: 18-09-2009, 19:57 ]
aaaaa, jak będziesz kota nocował, to zamochód zostaw POZA garażem ;p Garaż się 'napachni' kotem a lakier będzie nietknięty :D

llygas - Pią Wrz 18, 2009 20:10

Paul napisał/a:
Może jakiegoś zaprzyjaźnionego kota czasem nakarmić w garażu (albo i przenocować) ?


Tylko uwazaj na kota jak bedziesz parkował w garazu. :) Ant cos na ten temat wie... ;)

marcin316 - Pią Wrz 18, 2009 20:17

Kot jest... tylko jeszcze trochę mały ;) Spróbuję go zatrudnić na kilkugodzinny dyżur.

Miałem nadzieję, że są jakieś sposoby, aby myszy omijały garaż i autko szerokim łukiem...

Markzo - Pią Wrz 18, 2009 22:06

U kuzyna w szopce/składziku szaleja popielice.... ani pułapki ani trutki nie działają.... poluje na nie z wiatrówką, najskuteczniejsza broń :D