Zobacz temat - [R75] Wybijanie wody ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wybijanie wody ze zbiorniczka wyrównawczego

lukat - Wto Wrz 22, 2009 10:49
Temat postu: [R75] Wybijanie wody ze zbiorniczka wyrównawczego
[75 1.8 16v 00r] Witam wszystkich mam taki problem wybija mi wode zbiorniczkiem i sie i sie gotuje jak naciskam dolny warz to tak jak by niebyło w nim wogule wody i jest chłodny a gurny aż parzy jak chciałem odpowietrzyc to dałem na maksa ciepłe ogrzewanie a i tak cały czas wiało zimne . :evil:
dukat11 - Wto Wrz 22, 2009 10:54

Możesz mieć walnięty termostat albo HGF czyli siadła uszczelka uszczelka pod głowicą.
lukat - Wto Wrz 22, 2009 10:56

ale to dlaczego nie grzeje ogrzewanie
NEOSSS - Wto Wrz 22, 2009 11:04

lukat, jezeli masz walniety termostat to bedzie kiepskie ogrzewanie, wtedy nie rownomierny beze obieg i tak jak piszesz jedenwaz goracy drugi chlodny...

Wymienic termostat, nastepnie zalac plyn i sprawdzic korek zbiorniczka wyrownawczego czy jest sprawny, nastepnie na klucz 8 jest srubka na rurze, tam gdzie idzie dolny waz chlodniczy do kolanka aluminiowego dalej jest metalowa rura na ktorej jest owy odpowietrznik, odpowietrzyc i pilnowac temperatury oraz sprawdzic czy wentylatory dzialaja...

Jezeli plynu bedzie ubywalo, sprawdzic stan oleju czy nie jest majonez na bagnecie i nie wzrosl stan. Jezeli bedzie sie gotowal sprawdzic temperauture glowicy i spojrzec na szczelne pomiedzy blok a glowice przy alenatorze... Byc moze uszczelka pod glowica...

dukat11 - Wto Wrz 22, 2009 22:34

lukat napisał/a:
ale to dlaczego nie grzeje ogrzewanie


z uwagi na zapowietrzenie układu. Sprawdź najpierw termostat a jeśli jest ok to pozostaje uszczelka pod głowicą

lukat - Wto Wrz 29, 2009 14:46

już wszystko ok wystarczyło odpowieczyć kamień z serca spadł :razz: