Zobacz temat - [R75] Rozrusznik czy alternator??????
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Rozrusznik czy alternator??????

cysiu - Wto Wrz 22, 2009 17:11
Temat postu: [R75] Rozrusznik czy alternator??????
Witam mam problem z paleniem auta.... raz pali a raz nie... wymieniłem taką blaszkę w rozruszniku bo się przetopiła i juz całkiem nie palił....zmierzyłem prąd i na wolnych obrotach nie miał w ogóle ładowania...a jak zwiększe to ma ale jak zapale światła to z akumulatora mi Ciągnie prąd....i nie wiem czy mi się szczotki zawieszają w rozruszniku czy co....POMOCY!!!!!!!!!!!!!!
kris-tofer - Wto Wrz 22, 2009 17:27

Jeśli nie odpala to jakie są objawy, kręci słabo i nie ma zapłonu czy w ogóle nie daje znaku życia? jeśli to pierwsze to prawdopodobnie akumulator podzdychuje a CDTi musi mieć dobre napięcie do rozruchu. A jeśli to drugi to prawdopodobnie zawieszone szczotki w rozruszniku które należałoby wymienić. A z tym brakiem ładowania akumulatora to też może być wina alternatora - chociaż moje spostrzeżenia na temat alternatora opierają się tylko na logice, a odpalanie na doświadczeniu z innymi autami. Poz.
darek_wp - Wto Wrz 22, 2009 18:39

jeśli nie ma ładowania to na pewno do sprawdzenia alternator
a konsekwencją braku ładowania jest problem z rozruchem
R-ki mają dość rozbudowaną kontrolę napięcia i jak jest trochę za niskie na akku za nic nie odpali - rozrusznik nawet nie spróbuje załapać

cysiu - Sro Wrz 23, 2009 19:26
Temat postu: DZiała
Dzięki za pomoc ale pojechałem z tym do elektryka i wyszło ze regulator napięcia jest rozregulowany...ustawił i gra muzyka...:))
kris-tofer - Sro Wrz 23, 2009 20:02

Więc nikomu nie należy się opcja ''pomógł'' :)
darek_wp - Sro Wrz 23, 2009 21:12
Temat postu: Re: DZiała
cysiu napisał/a:
Dzięki za pomoc ale pojechałem z tym do elektryka i wyszło ze regulator napięcia jest rozregulowany...ustawił i gra muzyka...:))


czyli wyszło, że główny problem był z alternatorem i brak ładowania uniemożliwiał rozruch