Zobacz temat - [R214i 98r] Problem z nawiewem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 98r] Problem z nawiewem

finger - Wto Wrz 29, 2009 10:58
Temat postu: [R214i 98r] Problem z nawiewem
Problem mój wygląda następująco, po włączeniu nawiewu cala deska przednia dostaje cholernych wibracji jak by się miała zaraz rozlecieć, im mocniej ustawie nawiew, tym mocniej slychac buczenie i sa mocniejsze drgania. Co to moze byc? Moze ktos kiedys mial tez ten problem
kasjopea - Wto Wrz 29, 2009 11:00

Może wentylator niedokręcony?
finger - Wto Wrz 29, 2009 11:05

Przyznaje sie szczerze ze nie wiem,w ktorym miejscu znajduje sie dokladnie wentylator, jak do niego mam sie dostac?
kasjopea - Wto Wrz 29, 2009 11:10

A ja przyznam szczerze, że nie wiem jak to do końca jest w 200. Pewnie podobnie jak w 400 czyli za schowkiem pasażera. U mnie jest dostęp od spodu, po zdjęciu takiej osłony, a jak u Ciebie to niestety nie wiem :oops:
finger - Wto Wrz 29, 2009 11:11

Rozumiem ze tam gdzie jest filtr za schowkiem?
kasjopea - Wto Wrz 29, 2009 11:15

tak

[ Dodano: Wto Wrz 29, 2009 11:15 ]
Zaraz pewnie wypowie się ktoś od 200, ale i tak możesz sobie ściągnąć RAVE ze strony klubowej, bo tam wszystko jest pokazane co i jak, na pewno Ci się przyda.

xkrzychux - Wto Wrz 29, 2009 11:36

Być może odkleiła Ci sie jedna z gąbek uszczelniających (znajdująca się na przegrodach zamykających) i wpadła na wirnik wentylatora.
Budyn - Wto Wrz 29, 2009 20:31

Finger, gdybyś się tym zajmował to mógłbyś zdać relacje jak dostałeś się do wentylatora, sam mam problem bo coś zaczeło mi ''terkotac'' ale myślę że może to być obluzowany sam wirnik. Z góry dziękuje :)
finger - Sro Wrz 30, 2009 17:43

Udalo mi sie znalesc wirnik lecz nie umiem go wyjac, znaczy odkrecilem 3 srubki ktore go trzymaja ale niestety nie umiem go wyjac gdyz nie ma miejsca by go wysunac. Moze ktos wie jak sie go da calego wyciagnac z obudowy. Obawiam sie jednak ze to nie sam wirnik jest przyczyna lecz cos innego tylko co?
FSEbola - Sro Wrz 30, 2009 19:38

finger napisał/a:
Udalo mi sie znalesc wirnik lecz nie umiem go wyjac


znaczy sie zdemontowales schowek ..??? czy grzebiesz od dołu ..???
najlepszy dostep do wentylatora jest po zdemontowaniu schowka, wentyl znajduje sie za schowkiem po prawej

finger - Czw Paź 01, 2009 00:45

Tak zdemontowalem schowek i dokopalem sie do wirnika, udalo mi sie go oddolu wykrecic ( trzy srubki), czesciowo go wysunelem ale nie moge do konca go wyjac bo brakuje mi miejsca z dolu i zastanawiam sie czy jest na to jakis patent? Ewentulanie jesli okaze sie ze jest wporzo to zastanawiam sie co innego moze byc przyczyna tych wibracji :cry:
kasjopea - Czw Paź 01, 2009 08:12

finger, uzupełnij jeszcze proszę dane auta w nawiasie kwadratowym.