Zobacz temat - [R416 96r] Problem z montarzem modulu domykania szyb.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 96r] Problem z montarzem modulu domykania szyb.

ralfi83 - Czw Paź 01, 2009 22:18
Temat postu: [R416 96r] Problem z montarzem modulu domykania szyb.
Zakupilem uniwersalny modul domykania 4szyb i szyberdachu jakich pelno na alledrogo i mam pewien problem zwiazany z instalacja.

Napiecie pociagnolem z zasilania radia.

Pod silniczki wpiolem sie na przelacznikach przecinajac kabel i jeden koniec do wlacznika szyby drugi koniec na silnik tam gdzie pojawial sie + podczas podnoszenia szyby. Niby dzialalo ale nie do konca bo na szybie kierowcy nie chcialo chodzic.

Po takiej jednej probie padlo nie jestem pewien czy cale urzadzenie ale bezpiecznik w autku mi sie spalil (7.5A)

Szyber dach nie byl jeszcze podpiety.

Co moze byc nie tak?

Czy montowal to ktos w Roverze 416Si 96r?

Taki schemat jest tego ustrojstwa

darek_wp - Pią Paź 02, 2009 08:46

na 100% spalił sie bezpiecznik
moduł trzeba podłączyć do obwodu z zabezpieczeniem min 20A a nie jak radio 7,5A
jak wpiąłeś się do szyby kierowcy? trzeba dociągnąć dodatkowe kable od modułu domykania do drzwi kierowcy bo sterowanie tej szyby odbywa się z niezależnego modułu wewnątrz drzwi i kable do silniczka nie wychodzą do kabiny

ralfi83 - Pią Paź 02, 2009 09:13

No wlasnie wpiolem sie za przelacznik pod boczkiem na drzwiach. Moze w tym czasie spalil sie bezpiecznik i sie nie podniosla.

Czy moge ten modul podpiac od razu od aku modul ma na sobie bezpiecznik 15A?

Hans30 - Pią Paź 02, 2009 11:23
Temat postu: domykanie
nawet powinneś to podłączyć pod bezpiecznik min 15 A
natomiast wyzwalnie modułu zrobiłbym + z przewodu sterującego silnikiem siłownika na fabrycznym module Z.c

darek_wp - Pią Paź 02, 2009 12:42

ralfi83 napisał/a:
Czy moge ten modul podpiac od razu od aku modul ma na sobie bezpiecznik 15A?


jak najbardziej, tylko przewód średnicy min 1,5mm2 a najlepiej 2,5mm2

ralfi83 - Pią Paź 02, 2009 18:02
Temat postu: Re: domykanie
Hans30 napisał/a:
nawet powinneś to podłączyć pod bezpiecznik min 15 A
natomiast wyzwalnie modułu zrobiłbym + z przewodu sterującego silnikiem siłownika na fabrycznym module Z.c


Tak zrobilem ale awaria nie dziala. Dziala tylko gdy podpinam +12 do modulu nie dziala z pilota. Zamyka i tak tylko 2 szyby. Niewiem co jest moze sie zjaral.