Zobacz temat - [R75] Wyłącznik świateł
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyłącznik świateł

kristohuliciu - Pią Paź 02, 2009 18:44
Temat postu: [R75] Wyłącznik świateł
Chciałem zapyta bo dzisiaj spalił mi się wyłącznik od świateł ponieważ został zalany. Znikły świała, stopy, kierunkowskazy i awaryjne. Moje pytanie czy stopy, kierunkowskazy i awaryjne są połączone do tej tego przełącznika i dlatedgo znikły razem z resztą czy może oprócz przełącznika spaliło się jeszcze coś. Dodam że wszystkie bezpieczniki są ok i reszta elektroniki działa.
PHJOWI - Pią Paź 02, 2009 18:59

tak wszyskie światła są kierowane przez ten moduł
darek_wp - Pią Paź 02, 2009 19:02

a które bezpieczniki sprawdzałeś?
są w kabinie i są jeszcze główne w komorze silnika i tam warto sprawdzić, ostatecznie jeśli bezpieczniki okażą sie wszystkie sprawne niestety będzie to oznaczać uszkodzenie modułu sterownika świateł (light switch control unit)

kristohuliciu - Pią Paź 02, 2009 19:28

bezpieczniki sprawdzone te a aucie i komorze silnika.

[ Dodano: Pią Paź 02, 2009 19:28 ]
dzięki sprawdziłem moduł i jest spalony. Czym można wyczyśc styki bo są zaśniedziałe.

wieslaw_b. - Pią Paź 02, 2009 20:11

Wymontuj wyłącznik i wysusz, jest mała nadzieja, że wszystko wróci do normy a o efektach daj znać.
kristohuliciu - Sob Paź 03, 2009 08:00

wymontowałem i wysuszyłem ale jest spalony nic sie nie da zrobic. Już zamówiłem używke. Oby to był tylko ten moduł bo dziewczyna długo jechała autem jak się spalił i nie spostrzegła sie że coś jest nie tak. Jak przyjechała do domu to bardzo smierdziało spalenizną i obawiam się że mogły się też spalic kable. Zobaczymy jak zamontuje nowy. Dzięki i pozdrawiam.