Zobacz temat - [różnica rover25 2.0 tdi-honda civic 1.7 tdci]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [różnica rover25 2.0 tdi-honda civic 1.7 tdci]

pitero11 - Sob Paź 03, 2009 15:08
Temat postu: [różnica rover25 2.0 tdi-honda civic 1.7 tdci]
WITAM wszystkich klubowiczów mam takie pytanko?mój kumpel ma honde civic 101km 1.7tdci a ja mam rovera 25 2.0 tdi 101km.Byłem sie przejechac jego autem i wydaje mi sie ze jemu auto o wiele lepiej chodzi niz moje ma niesamowitego kopa moje niby tez nie chodzi zle ale tak jakby brakowało mu mocy ...aha jeszcze jedno pisałem juz tutaj kiedy wcisne gaz tak 3-4tys to czarno za mna myslałem ze to minie kreciłem mu przez tydzien ale nic dalej tak samo nie ma poprawy.Czy moga to byc wtryski(wtrysk bo nie znam sie na tym) a jeszcze moze mam stary olej nie wymieiałem a auto kupione miesiac temu..niewiem moze turbo pada pomuzcie :bezradny: :beczy:
PopaY - Sob Paź 03, 2009 15:15

Po pierwsze to masz iDT, a nie TDi. To są zupełnie inne silniki. Silnik Hondy jest ustawiony pod bardziej dynamiczną jazdę i ma inny moment obrotowy (a to jest ważniejsze niż moc) stąd Civic jest autem bardziej zrywnym mimo mniejszej pojemności silnika.
marcinZG - Sob Paź 03, 2009 15:17

Sprawdz czy jest roznica przy odpietym przeplywomierzu.
Z doswiadczenia wiem, ze ciezko kupic uzywanego R w dieslu ze sprawna przeplywka.

pitero11 - Sob Paź 03, 2009 15:32
Temat postu: [różnica rover25 2.0 tdi-honda civic 1.7 tdci]
kolego niewiem ale to co pisze w ksiazce to ja mam 240Nm a on ma 220Nm,musze sprawdzic jak odepne ten zawór to napisze co jest