Zobacz temat - [R220 SDi 97r] jak wyciagnac immobiliser ??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi 97r] jak wyciagnac immobiliser ??

lszczota - Nie Paź 04, 2009 15:27
Temat postu: [R220 SDi 97r] jak wyciagnac immobiliser ??
jak w temacie. gdzie jest immobilizer. chodzi mi o to zeby go wyciagnac i zajechac z nim do jakiegos elektromechanika. pewnie z komputerem trzeba go zabrac.
i jeszcze jedno pytanie. wpisujac numer VIN na stronie roverkow, wyskoczylo mi jakie mam auto. ale nie wiem co oznacza ostatnia pozycja czyli "S/N 047225".

darek_wp - Nie Paź 04, 2009 19:19

sam imobilizer i komputer zwykłemu elektromechanikowi nic nie da - muszą być podłączone razem a to tylko w samochodzie więc też trzeba go zabrać ;-) żeby można było się podłączyć kompem (testbook, t4 - nie zwykły komp diagnostyczny)
pozycja S/N oznacza końcówkę numeru nadwozia czyli VIN

PTE - Pon Paź 05, 2009 09:35
Temat postu: Re: [R220 SDi 97r] jak wyciagnac immobiliser ??
lszczota napisał/a:
(...)ale nie wiem co oznacza ostatnia pozycja czyli "S/N 047225".


S/N - serial number, czyli numer seryjny, indywidualny dla każdego samochodu :wink:

lszczota - Pon Paź 05, 2009 19:50

a czy w tym numerze moze byc zawarty kod immobilizera ??
Lechos - Pon Paź 05, 2009 19:56

lszczota napisał/a:
a czy w tym numerze moze byc zawarty kod immobilizera ??
:nie:
sTERYD - Pon Paź 05, 2009 19:57

bardzo, ale to bardzo mało prawdopodobne...
każdy, kto by otworzył maskę/drzwi miałby do niego dostęp ;)
zreszta patrząc na swój kod i nr seryjny nie widzę sposobu, żeby to powiązać :hm:

lszczota - Pon Paź 05, 2009 20:04

no ja wlasnie tez nie widze zadnego podobienstwa. ale pewien forumowicz gdzies kiedys tam napisal ze pojecha do Drezna i tam mechanik odczytal mu kod z tabliczki znamionowej . i dlatego takie pytanie bylo...
sTERYD - Pon Paź 05, 2009 20:08

może istnieje jakaś baza fabrycznych kodów immo przypisanych do nrów vin, ale w polsce czegoś takiego już nie znajdziesz :/
poza tym istnieje możliwość, że ktoś zmieniał już kod po fabryce, wtedy ta baza już nie zadziała :/

lszczota - Pon Paź 05, 2009 20:36

to nie dobrze. wiec pozostaje mi tylko dobry elektronik. moze sie mu uda cos zrobic z tym pilotem. a jak nie to tylko podpiecie do kompa. w kazdym badz razie dziekuje wszystkim za pomoc;)
darek_wp - Pon Paź 05, 2009 20:50

w ostateczności pozostaje możliwość wycięcia imo i podłączenia uniwersalnego alarmu lub sterownika z pilotem - koszt potrzebnych podzespołów porównywalny z zakupem i wprogramowaniem nowego pilota (ok 250PLN)
sTERYD - Pon Paź 05, 2009 22:44

ZTCW to istnieje też możliwość usunięcia immo przy pomocy testbooka... (to jest jedna z funkcji w komputerze sterującym silnikiem) nie wiem tylko, czy to jest permanentne, i czy ktokolwiek ze znajomych fachowców podjąłby się czegoś takiego...
generalnie jeśli masz sprawną elektrykę drzwi i choćby jednego pilota jest to całkiem niezłe zabezpieczenie... "wycinanie" tego to moim zdaniem ostateczność... :hm:

lszczota - Wto Paź 06, 2009 16:46

zakupilem zapasowy pilot . i w chwili wolnego czasu cos pomysle o zrobieniu nowego pilota tak na wszelki wypadek.
a jak juz wczesniej nadmienilem w innym poscie moj problem zostal rozwiazany w serwisie elektronicznym i wszystko juz dziala.