Zobacz temat - [R214si '97] HGF / Wymiana uszczelki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214si '97] HGF / Wymiana uszczelki

214_SI - Sro Paź 07, 2009 07:36
Temat postu: [R214si '97] HGF / Wymiana uszczelki
Witam,

Mam spory ubytek płynu chłodniczego, początkowo myślałem ze to uszczelką pod kolektorem dolotowym - tam pojawiał się płyn i możliwe że też z stamtąd uciekał.
Po wczorajszej wymianie - dziś znów mam ubytek, w zbiorniczku płynu było nalane do max a dziś rano (po zrobieniu od wymiany może 5km) już jest na minimum płynu chłodniczego.

Miałem wymienioną uszczelkę w Irlandii ale koleś nie wymienił na nowego typy tylko na sylikonową z powrotem, a pytałem go czy to jest nowy typ i oświadczył że tak. Być może się nie dogadaliśmy ;/

Przechodząc do sedna sprawy, co jest potrzebne do założenia nowej uszczelki, jakie części jakie numerki tych części (jeśli był by ktoś tak miły je wszystkie podać.)
Przybliżony koszt części i robocizny.

Może namówię wujaszka by mi ją wymienił ale jak to bywa obecnie mało kto ma czas na cokolwiek.

Pozdrawiam.

Pływak - Sro Paź 07, 2009 07:49

Może po prostu przez te 5km układ był jeszcze zapowietrzony? Ja przed wczoraj wymieniałem płyn wlałem 5l było ok, a wczoraj mi się kontrolka poziomu płynu zaświeciła i jak się okazało ponad litr jeszcze wszedł... dolej jeszcze i sprawdź czy nadal będzie schodzić zobacz też czy nie ma śladów oleju w zbiorniczku...
214_SI - Sro Paź 07, 2009 08:12

Nie ma śladów oleju w zbiorniczku - płyn czysty.
Ale widać ze ucieka bo czuć specyficzny zapach jak silnik rozgrzany jest widać plamy poniżej kolektora dolotowego, jeśli wymiana poszła ok przy kolektorze to ucieka z uszczelki, ew, jakiś wężyk nie dociśnięty czy coś takiego.

bundylp - Sro Paź 07, 2009 12:28

Kilka dni temu tez wymienialem plyn w chlodnicy i mialem taki sam objaw. Po powrocie od kumpla u ktorego wymienialem z max zrobilo mi sie nim, nastepnego dnia dolalem plynu na mniej wiecej max, pojezdzilem troche i... plyn podskoczyl ok 2cm ponad max, odkrecilem korek, ucieklo troche powietrza i od tamtej pory trzyma poziom i nic nie ubywa :smile: