Zobacz temat - [R200 1,4 benzyna] nie schodzi z obrotow
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4 benzyna] nie schodzi z obrotow

mala1988 - Sro Paź 07, 2009 14:55
Temat postu: [R200 1,4 benzyna] nie schodzi z obrotow
Od wczoraj moje autko bardzo glosno sie zachowuje przy zwalnianiu, dzis zatrzymalam sie na parkingu i obrotomierz wskazywal 3000 obrotow!! do tego buczal niesamowicie. Dodam, ze spala mi jak czolg 14l/100 km, przy dosc spokojnej jezdzie.
Lechos - Sro Paź 07, 2009 15:31

mala1988 napisał/a:
dzis zatrzymalam sie na parkingu i obrotomierz wskazywal 3000 obrotow
prawdopodobnie zaciera sie przepustnica
mala1988 napisał/a:
ze spala mi jak czolg 14l/100 km
moze czujnik temp. podaje wskazania zimnego silnika ale wtedy by strasznie mulil gdyby na cieplym dostawal wieksza dawke paliwa.
oprawca_1978 - Sro Paź 07, 2009 15:40

Cała "elektryka" silnika, czujniki i elementy automatyki silnika silnika - do przeglądu, sprawdzenia i konserwacji.
Przede wszystkim silniczek krokowy zespołu przepustnicy, w Roverkach to dość zawodna zabawka, wymagająca dość częstej opieki.
No i czujniki - czujnik temp. cieczy chłodzącej, czujnik podciśnienia (w tym jego wężyk), czujnik położenia wału, czujnik położenia przepustnicy, może czujnik temp. powietrza w dolocie, może sonda lambda też do sprawdzenia, itd..

mala1988 - Sro Paź 07, 2009 15:59

samochod muli, ale jest to tez moja wina, bo go zamulam :razz: jest to moj pierwszy samochod, prawo jazdy mam od 2 miesiecy, wiec doswiadczonym kierowca nie jestem, tak, ze jezdze jak emeryt :razz:
w piatek moj R jedzie do mechanika na podpiecie pod komputer, silniczek krokowy jest przeczyszczony.
Auto mam od 2 miesiecy i ciagle same problemy z nim.... juz mi rece opadaja :bezradny: