Zobacz temat - [R620] Awaria zamka drzwi pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Awaria zamka drzwi pasażera

szags - Pon Paź 12, 2009 15:16
Temat postu: [R620] Awaria zamka drzwi pasażera
Witam.
Trzy dni temu coś mi się stało dziwnego z zamkiem drzwi pasażera. Otóż jak naciskam na pilocie zamknij lub otwórz zamek ten nie reaguje, bolec pozostaje w jednej pozycji. Czyli krótko mówiąc nie mogę otworzyć/zamknąć tych drzwi z pilota. Silnik słychać że chodzi więc coś z mechaniką pewnie, nie gra. Zdjąłem boczek ale dostęp do tego jest słaby, nie widać za bardzo co tam może nie grać. Dodam że jak kręcę kluczykiem te drzwi to się wszystkie otwierają jak trzeba łącznie z tymi. Zauważyłem również że klamka tych drzwi jest "miękka" jakby nic jej nie napinało i po pociągnięciu jej nie wraca na swoją pierwotną pozycję. Jak ma ktoś pomysł co to może być, jak to naprawić i czy warto się samemu z tym szarpać, będę wdzięczny.

kasjopea - Pon Paź 12, 2009 15:20

To w końcu drzwi pasażera czy kierowcy?
szags - Pon Paź 12, 2009 15:24

drzwi pasażera są rozwalone. i jak do nich wkładam klucz i kręcę to jest ok wszystko. z pilota otwierają się wszystkie oprócz pasażera.
kasjopea - Pon Paź 12, 2009 15:26

To dlaczego w temacie jest o drzwiach kierowcy?

[ Dodano: Pon Paź 12, 2009 15:26 ]
Sprawdź wiązkę przewodów, którą widać po otwarciu drzwi, może się poprzecierały.

filo - Pon Paź 12, 2009 15:28

Zapewne urwał się boleć w takiej blaszce która występuje w siłowniku zamka.
No chyba,że jakieś cięgno spadło...

seyfer - Pon Paź 12, 2009 15:30

Na przyszłość polecam opcje SZUKAJ, Temat był powielany kilkukrotnie - najprawdopodobniej, na 99.9% masz uszkodzony mechanizm centralnego zamka :wink:
filo - Pon Paź 12, 2009 15:32

Tu jest jeden temat Naprawa siłownika zamka drzwi...
szags - Pon Paź 12, 2009 15:35

no dobra ale skoro jest mechanizm centralnego zamka walnięty to dlaczego z kluczyka (włożonego w uszkodzone drzwi) się otwierają wszystkie drzwi?
filo - Pon Paź 12, 2009 15:37

szags napisał/a:
no dobra ale skoro jest mechanizm centralnego zamka walnięty to dlaczego z kluczyka (włożonego w uszkodzone drzwi) się otwierają wszystkie drzwi?


Bo sygnał i tak idzie na wszystkie poprzez jakiś tam stycznik a drzwi z uszkodzonym siłownikiem otwierasz mechanicznie kluczykiem z ominięciem siłownika.
Ja tak to przynajmniej pojmuję.

seyfer - Pon Paź 12, 2009 15:43

Dokładnie jak mówi filo, w mechaniźmie masz coś na wzór ślimaka w którym znajduje sie aluminiowy bolec- on zapewne sie złamał. Możesz to samemu zrobić albo kupić jakąś używke i wymienić
szags - Pon Paź 12, 2009 17:49

ten opis w linku wydaje sie prosty ale właśnie byłem to robić i jest tam tragedia. porozkręcałem wszystko jak było napisane ale za cholerę nie chce to wszystko wyjsc przez dziurę od klamki. Nie mogę jednego takiego grubego cięgna (od zamka do klamki) ruszyć a bez tego nic nie zrobię, poza tym tam jest prowadnica która uniemożliwia jakikolwiek manewr. Robił to ktoś może w warsztacie, ile za to mogą wziąć? bo nie mam na to nerwów.
kasjopea - Pon Paź 12, 2009 17:52

szags, a próbowałeś zobaczyć w RAVE jak to wygląda? tam też jest to wszystko rozrysowane.
szags - Pon Paź 12, 2009 17:53

aha znalazłem jakiś post teraz i jest napisane żeby to grube cięgno śrubokrętem przekręcić. Ale w jaki sposób bo ja tam żadnej możliwości takiej nie widziałem??
filo - Pon Paź 12, 2009 18:12

A chyba nawet ja pisałem o tym śrubokręcie.
Da się tylko mało miejsca jest.
A co do prowadnicy od szyby to nie pamiętam zabardzo ale chyba trzeba było odkręcić śrubę na dole która ją przytrzymuje i wtedy jest więcej miejsca aby cały mechanizm wytargać na zewnątrz...

szags - Wto Paź 13, 2009 10:12

a jeszcze proszę o małą podpowiedź, to grube cięgno się odkręca od strony klamki czy od strony zamka?? i z której strony się do tego zabrać??
seyfer - Wto Paź 13, 2009 10:22

od wewnątrz. Potrzebny będzie śrubokręt i musisz przekręcić tą tulejkę w której siedzi cięgno i samo wyskoczy (miejsca jak na lekarstwo ale wykonalne :wink: )
danychn - Pią Cze 24, 2011 13:06

witam możne wie ktoś z was jak zdjąć zewnętrzną klamkę drzwi od pasażera bo tez mam problem z zamkiem ale nie mogę zdemontować klamki :evil:Proszę o pomoc może jakieś zdjęcia opisowe jeśli ktoś to robił