Zobacz temat - [all] Co dolać do letniego płynu do spryskiwaczy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [all] Co dolać do letniego płynu do spryskiwaczy?

Mayday - Sro Paź 14, 2009 15:10
Temat postu: [all] Co dolać do letniego płynu do spryskiwaczy?
Jaka pogoda za oknem każdy widzi. W nocy mogą być przymrozki, a ja mam pełny zbiornik płynu letniego. Mam też litra spirytusu ;) Można go dolać do płynu aby stał się zimowy? Jak tak to ile wlać?
zouza - Sro Paź 14, 2009 15:14

Spirytus lepiej wypić :mrgreen: a do letniego wlać zimowy, poza tym chyba przesadziłeś z tym zamarzaniem ;) Na śląsku Syberii na razie nie ma.
Mayday - Sro Paź 14, 2009 15:17

Hehe, ale poza tym w zbiorniku letniego mam jeszcze z 6l. Wolałbym zrobić z niego zimowy ;) Pić nie mogę ;) Można dolać? I ile by trzeba było?
szoso - Sro Paź 14, 2009 15:19

najlepiej wypryskać z połowę i dolać zimowego albo całkowice bo jak już zouza napisała mrozów syberyjskich na razie nie będzie :wink:
praktis - Sro Paź 14, 2009 15:20

Kupić koncentrat i dolać zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
Pływak - Sro Paź 14, 2009 15:38

Dolej denaturatu, a ze spirytusu zrób lepszy użytek... :mrgreen:
Brt - Sro Paź 14, 2009 15:41

wypsikaj litr i uzupełnij zimowym ... wystarczy na obecne temperatury
kml - Sro Paź 14, 2009 20:27

Co prawda pogoda staje się coraz mniej przewidywalna, ale póki co nie powinno być tragedii. W razie paniki zawsze możesz odciągnąć gumowym wężykiem :D
zouza - Sro Paź 14, 2009 20:29

Taaa jak doleje tego spirytusu to pewne nawet kogoś znajdzie na ochotnika :hahaha:
KRYS - Sro Paź 14, 2009 21:10

jak cie niebiescy zatrzymaja to masz dmuchanko gwarantowane :mrgreen:
cortex - Sro Paź 14, 2009 21:31

co tam płyn spryskiwaczy, ja mam układ chłodzenia wodą zalany :mrgreen:
jw, tzn. dolać zimowego lub spirolu

Pływak - Sro Paź 14, 2009 22:16

Spirytus kosztuje 30zł za pół litra, Petrygo 25zł za bankę 5 litrową więc nie rozumiem nad czym się zastanawiać :razz: Nic nie dolewaj tylko zlej wodę i nalej płynu chyba, że za dużo kasy masz...
mimo66 - Czw Paź 15, 2009 09:46

Denaturat śmierdzi jak go dolejemy do spryskiwaczy.
Prościej to jeździć i używać spryskiwaczy, po kilku dniach dolać zimowego i z głowy, później tylko zimowym uzupełniać.

Szkoda by mi było układu chłodzenia żeby zalewać go wodą, przecież teraz jest tyle płynów do chłodnic w rożnych cenach ze każdy znajdzie coś dla siebie.
Zlać wodę z układu zalać płyn i gotowe.

szoso - Nie Paź 18, 2009 17:26

nie wiem po co kombinować z jakimiś spirytusami i denaturatami :wink:
ja właśnie spuściłem ze zbiorniczka 5l płynu letniego do bańki za pomocą pompki spryskiwaczy a zalałem zimowy i mam z bani :cool:
w sumie to jeszcze nigdy nie kupowałem zimowego płynu bo mam go za darmo do oporu :razz: