Zobacz temat - [Rover 216 Si 1997] Problem z automatyczną skrzynią biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 216 Si 1997] Problem z automatyczną skrzynią biegów

Emems - Czw Paź 15, 2009 14:52
Temat postu: [Rover 216 Si 1997] Problem z automatyczną skrzynią biegów
Dzień dobry forumowicze!

Mam pewien problem z moją automatyczną skrzynią biegów. Otóż gdy chcę powiedzmy rano jechać do pracy, a więc Rover po nocy jest zimny i wbijam bieg na "D" to w tym momencie spadają mocno obroty i silnik gaśnie.

Następnie ustawiam dźwignię na "N" odpalam silnik i wrzucam ponownie na "D", obroty także spadają, ale sinlnik już nie gaśnie. Skrzynia bardzo ładnie przerzuca biegi, nie odczuwam nawet kiedy. Podczas postoju w korkach (postój 5 i więcej minut) zrzucam na "N" i później gdy daję na "D" silnik tylko leciutko zwolni obroty i bez problemu wbija się bieg.

Czy ktoś także ma podobnie jak ja?

Dziwne dla mnie jest tylko to, że gaśnie mi tylko przy pierwszym wbiciu na "D", a później już jest wsio ok.

Co to może być? Czy tak się dzieje tylko przez te zimne noce? Nadmienie tylko, że parkuję pod przysłowiową "chmurką".

Pozdrawiam serdecznie
Marek

faecd - Czw Paź 15, 2009 15:03

mozliwe ze cos z alternatorem! chwilowy pobor mocy jest za duzy i przygasa (tak to ujmijmy) napiecie na swiecach i auto gasnie bo nie ma chwilowo iskry.

mialem podobny efekt, zreszta nie ja w przypadku klimatyzacji, gdy byla wlaczona plus bieg jalowy to silnik czasami gasl...

sprawdz napiecie ladowania akumulatora i napisz ile ono u Ciebie wynosi

Emems - Czw Paź 15, 2009 15:49

Sprawdzałem i było ponad 14 V, a więc w normie.