Zobacz temat - [R75] Świecąca się czerwona kontrolka SRS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Świecąca się czerwona kontrolka SRS

Bulway - Nie Paź 18, 2009 23:07
Temat postu: [R75] Świecąca się czerwona kontrolka SRS
Witam,
wybrałem się w trasę by odwiedzić znajomych, ok 300km w jedną stronę. podczas jazdy do znajomych po przejechaniu ok 100-150 km zapaliła mi się kontrolka oznaczająca że drzwi nie są zamknięte, sprawa dość dziwna bo zapaliła się w trakcie jazdy, ja nigdzie się nie zatrzymywałem i żadnych drzwi nie otwierałem. Oczywiście od razu zjechałem na pobocze, wszystko pootwierałem, pozamykałem i kontrolka dalej się świeciła, podczas dalszej jazdy zauważyłem że przy skręcie w prawo, kontrolka gaśnie. Zatrzymywałem się dwa razy jeszcze w trakcie trasy, jednak za każdym razem gdy ponownie uruchomiałem silnik, kontrolka dalej się świeciła (gasła tylko na zakrętach w prawo). w końcu gdy zaparkowałem pod domem znajomych w tajemniczy sposób zgasła i działa teraz poprawnie (wtedy gdy trzeba). Uznałem że gdzieś musi nie stykać jakiś czujnik. Po mieście znajomych zrobiłem ok 30km i wszystko było ok, natomiast w drodze powrotnej, gdy tylko zapaliłem silnik pojawiła się kontrolka od SRS i nie zgasła jak to w zwyczaju. Paliła się całą drogę powrotną i dalej się pali w trakcie jazdy.

Chciałbym prosić o informację, jak mogę sprawdzić czy elektronika mi w aucie szaleje, czy to tylko zbieg okoliczności w którym któryś z czujników od drzwi wysiadł i jakiś kabelek od poduszki powietrznej się obluzował (opcja z obluzowanym kabelkiem oczywiście zmyślona, pojęcia o tym nie mam ;) )... proszę o pomoc, co może być przyczyną.

dodam jeszcze ze w trasie nie miałem żadnego wypadku, nic/nikogo nie potrąciłem itd itp.
miła i przyjemna jazda z wnerwiającą kontrolką :)

sknerko - Nie Paź 18, 2009 23:13

kontrolka drzwi :arrow: najczęściej czujnik domknięcia maski z przodu wariuje ew. styk na nim
kontrolka srs :arrow: najczęściej kostki pod siedzeniami przednimi nie stykają (uwaga lepiej dla bezpieczeństwa naprawiać przy odpiętym akumulatorze, po odpięciu aku może radio poprosić o kod)

SeniorA - Nie Paź 18, 2009 23:16

Bulway napisał/a:
zapaliła mi się kontrolka oznaczająca że drzwi nie są zamknięte,
prawdopodobnie a raczej na pewno nie kontaktuje krańcowy od maski (jest pod gumowym mieszkiem przy mocowaniu grilu
Bulway napisał/a:
pojawiła się kontrolka od SRS
popraw kostki łączeniowe od SRS ( żółte) pod siedzeniami
Bulway - Nie Paź 18, 2009 23:31

ok, jutro sprawdzę i dam znać, dzięki wielkie :)
marynabiala - Pon Paź 19, 2009 18:20
Temat postu: Re: [R75 2.0CDT '99] świecąca się czerwona kontrolka SRS
Mialem to samo, nalezy odlaczyc akumulator -odczekac 15-30 min , odlaczyc kostki pod siedzeniami lewym i prawym - wypsikac kontaktem i dwa trzy razy wlozyc i wyjac kostke . Po wlozeniu zalaczyc aku . Rok mija i mam spokoj
MiReK - Pon Paź 19, 2009 19:43

SeniorA napisał/a:
prawdopodobnie a raczej na pewno nie kontaktuje krańcowy od maski

Nawet gdy ewidentnie wskazuje że to np.prawe przednie drzwi?Chyba że mówisz o komunikacie na wyświetlaczu bez komputera pokł.

SeniorA - Pon Paź 19, 2009 20:10

jedyna napisał/a:
Chyba że mówisz o komunikacie na wyświetlaczu bez komputera pokł.
Myślę o standardowej tablicy wskaźników, bo Bulway nic nie pisze o komunikacie słownym ''DOOR OPEN''.
Bulway - Pon Paź 19, 2009 23:05

Hej dopiero wróciłem i nie miałem czasu zając się problemem.

SeniorA ma racje, chodzi o diodę na wyświetlaczu, a nie napis 'DOOR OPEN''

marynabiala jutro moge nie dać rady, ale w czwartek zrobie tak, krok po kroku

Grzesiek_Gdynia - Pią Paź 23, 2009 07:17

No u mnie świecenie tej kontrolki oraz jej gaśnięcie w zakrętach i na każdej wiekszej dziurze wiązało się tylko i wyłącznie ze sławetnymi złaczkami pod siedzeniem. Chyba za 3 probą udało mi się z tym uporac i jakos styk działa. Ostatnio stoje w korku obok mnie przejezdze jakas Pani ( calkiem mlodzierzowa :grin: ) wiec chcac nie chcac zerknalem na jej Roverka a tam z kabiny czerwona lampka srs. Chyba kazdy juz tym tematem walczyl
Bulway - Sob Lis 21, 2009 17:05

Co do mojego problemu, nic nie zrobiłem - samo zgasło i już się nie zaświeciło :)
solkim - Sob Lis 21, 2009 18:08

Mam podobny problem w tym, że na moim komputerze pojawia się kontrolka oswartej maski przy dużych prędkościach powyżej 160-170 km/h. Gdy zwolnie .. znika. Co mnie nie martwi, bo nie staram się żyłować mojego R75.
Jednak ostatnio pojawił się inny komunikat, który mnie zaniepokoił. Przy około 170 km/h pojawił się czerwony komunikat (mam ustawione na niemiecki więc mogę przekręcić) Motor offer. Gdy zwolniłem zniknął. Przy ponownym nabraniu prędkości znowu się pojawił.

Wiecie o co chodzi?

dyla_m - Sob Lis 21, 2009 19:04

solkim napisał/a:
Mam podobny problem w tym, że na moim komputerze pojawia się kontrolka oswartej maski przy dużych prędkościach powyżej 160-170 km/h. Gdy zwolnie .. znika. Co mnie nie martwi, bo nie staram się żyłować mojego R75.


Ja bym się może raczej przejmował, sprawdź wyregulowanie zamka maski z przodu i czy aby na pewno dobrze te zamki trzymają i zamykają. To, że ta lampka zaświeca się przy dużych prędkościach, może być spowodowane wlatywaniem powietrza pomiędzy maską, a atrapą i unoszeniem jej, żeby to się nie skończyło tak, że zamki puszczą, a maska podczas jazdy się otworzy :sad:

Ale to moja delikatna sugestia - lepiej dmuchać na zimne, niż mieć mało przyjemne "kuku".

[ Dodano: Sob Lis 21, 2009 19:01 ]
Cytat:
Jednak ostatnio pojawił się inny komunikat, który mnie zaniepokoił. Przy około 170 km/h pojawił się czerwony komunikat (mam ustawione na niemiecki więc mogę przekręcić) Motor offer. Gdy zwolniłem zniknął. Przy ponownym nabraniu prędkości znowu się pojawił.

Wiecie o co chodzi?


A co do tego musisz podać jak brzmi dokładnie komunikat, bo Motor Offer - oznacza Oferta Silników, więc to nie może być ten komunikat.

[ Dodano: Sob Lis 21, 2009 19:04 ]
solkim napisał/a:
Jednak ostatnio pojawił się inny komunikat, który mnie zaniepokoił. Przy około 170 km/h pojawił się czerwony komunikat (mam ustawione na niemiecki więc mogę przekręcić) Motor offer. Gdy zwolniłem zniknął. Przy ponownym nabraniu prędkości znowu się pojawił.

Wiecie o co chodzi?


A nie pisało przypadkiem tak - motorhaube öffnen bo to oznacza otwarta pokrywa (maska) silnika.

solkim - Nie Lis 22, 2009 08:08

Dzięki za poradę.
W tygodniu będę jechał do mechanika to poproszę o sprawdzenie tego. Po pojawieniu się komunikatu sprawdzałem maskę i trzyma się dobrze (na szczęście :grin: ).
Jednak (tak jak sam mówisz) lepiej dmuchać na zimne.
Komunikat pewnie brzmi podobnie do tego co napisałeś :smile: . Zresztą łączy się to w logiczną całość bo po zniknięciu komunikatu pojawia się ikona otwartej maski lub bagażnika.