Zobacz temat - [Rover 25 2TDI] nie wchodzi na pełne obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25 2TDI] nie wchodzi na pełne obroty

bialy - Pon Paź 19, 2009 11:01
Temat postu: [Rover 25 2TDI] nie wchodzi na pełne obroty
Witam i pozdrawiam wszystkich roveromaniaków. Odkąd pamiętam to mój roverek nigdy nie wchodził na wyższe obroty jak 4000. Czy to jest normalne, czy przyczyna tkwi w czym innym. Chętnie wysłucham porad. :beczy:
seyfer - Pon Paź 19, 2009 11:15

aż tak diesla chcesz męczyć ? :/
Dla testu odepnij przepływomierz, przejedz sie i zobacz sam czy będzie różnica

bialy - Pon Paź 19, 2009 11:43
Temat postu: [nie wchodzi na pełne obroty]
Po odpięciu przepływomierza jest bez zmian. Dalej tylko do 4000 na wolnym biegu i koniec
magneto - Pon Paź 19, 2009 12:00

W moim spokojnie wykręcam do 5000 obrotów.
Raz miałem problem i nie można bło więcej jak 4000 wykręcić- winne bylo paliwo.
Wyjechałem paliwo do zera i nalalem na innej stacji.Problem zniknął.
W przeplywomierzu nie doszukiwałbym się problemu.U mnie nawet z padniętą przepływką kręcił do 5tyś.miał tylko problem przy wkręcaniu na obroty.Powyżej 3tyś było już normalnie
bialy, a jak u Ciebie z filtrem powietrza? kiedy zmieniałeś?

maniaq - Pon Paź 19, 2009 12:10

ja wczoraj przerabialem podobny dylemat i winna byla kostka od czujnika na 1 wtrysku, ktora sie dopiela O_o

standatrdiowo w takiej sytuacji:
odepnij przeplywke - jak autko odzylo - wymien przeplywke

jak po odpieciu nie jezdzi - spr kabelek i kostke od pierwszego wtrysku - stojac przodem do maski masz go po lewej przy wtrysku, idac za kabelkiem pod rura do turbo znajdziesz kostke ;) jak po spr , podpieciu - zaskoczyl - to kostka nie stykala

jak dalej nie chce nic dzialac , pozostaje chyba komp i zczytanie bledow,

czy check engine ci sie wyswietlil ?

wymienilbym filtry dla swietego spokoju ;) paliowo powietrze - jak dbasz o filtr powietrza to przeplywka dluzej pozyje :)

bialy - Czw Paź 22, 2009 11:09
Temat postu: [nie wykręca pełnych obrotów]
Żadna kontrolka się nie zaświeciła. Paliwo tankuję "werwę" a filtr powietrza zmieniam przy wymianie oleju co 15 tyś km. Nie wymieniałem filtra paliwa-może trzeba by było. Tak jak pisałem po odpięciu przepływomierza jest bez zmian. Spróbuję z tą kostką na 1 wtrysku i się odezwę.

[ Dodano: Wto Paź 20, 2009 16:58 ]
Witam i pozdrawiam. Po wymianie przepływomierza - nie te auto. Wchodzi na pełen zakres obrotów. Ale kiedy przy starym przepływomierzu, odpiołem go to wybierał jedynie 4 tyś. Stąd wniosek, że otrzymywał niewłaściwą mieszankę. Ale po zmianie już wszystko w porządku. Wszystkim udzielającym porad serdecznie dziękuję i pozdrawiam :lol:

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 11:09 ]
Witam. Entuzjazm trwał krótko. Teraz wchodzi na 5 tyś na wolnym biegu ale nie ma przyspieszenia i brak mu zrywu. Ta usterka znika gdy odpinam przepływomierz zaznaczam nowy. Zmieniłem też filtr powietrza i bez zmian. Pomocy