Zobacz temat - [R75] Problem z kontrolką otwartych dzrzwi.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z kontrolką otwartych dzrzwi.

Uglyboy - Sro Paź 21, 2009 10:01
Temat postu: [R75] Problem z kontrolką otwartych dzrzwi.
Witam, mam pytanko...
Drzwi od kierowcy świecą się na komputerze że są otwarte,włączają oświetlenie nawet jak jest na postoju, w czasie jazdy czasami gaśnie, nie widzę żadnego czujnika przy drzwiach czyli musi być w środku pewnie w zamku a może gdzieś indziej? Sprawa kiepska bo nawet w nocy przy zamkniętych drzwiach włącza się alarm i światło rozładowując akumulator, dorywczo wyjąłem bezpiecznik od oświetlenia, ale alarm nadal wariuje
Pzdr....czekam na pomoc....

SeniorA - Sro Paź 21, 2009 19:26

sprawdź czujnik od maski ( pod mieszkiem gumowym ) i czytaj inne posty http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#408558
dukat11 - Sro Paź 21, 2009 19:47

Uglyboy napisał/a:
nie widzę żadnego czujnika przy drzwiach czyli musi być w środku pewnie w zamku


Mikrostyk jest w zamku więc albo on wysiadł albo gdzieś na wiązce nie masz styku. Pozostaje wyjąć zamek i przeczyścić. Jak nie pomoże to wymiana mikrostyku lub zamka.

witgut - Sro Paź 21, 2009 20:20

ewentualnie "rozbrojenie" czujnika poprzez zmasowanie, lub odizolowanie przewodów idących do niego (nie wiem który sposób da efekt sygnału zamkniętych drzwi).
dukat11 - Sro Paź 21, 2009 20:55

witgut napisał/a:
ewentualnie "rozbrojenie" czujnika poprzez zmasowanie, lub odizolowanie przewodów idących do niego (nie wiem który sposób da efekt sygnału zamkniętych drzwi).


ale to jest rozwiązanie połowiczne a nie naprawa.

Uglyboy - Pią Paź 23, 2009 07:27

Witam dzięki za odpowiedzi...
Wyjąłem zamek odłączyłem go i wszystko wróciło do normy alarm przestał się włączać itp...
wychodzi na to że to mikroczujnik tak jak przypuszczałem który jest w zamku, ale dobrać się do niego to chyba już wyższa szkoła bo nie wydaje mi się że po rozłożeniu bym go ponownie złożył....a może się mylę i to nie jest takie trudne??? Może ktoś to już robił?

SeniorA - Pią Paź 23, 2009 11:31

Cytat:
bo nie wydaje mi się że po rozłożeniu bym go ponownie złożył....a może się mylę i to nie jest takie trudne??? Może ktoś to już robił
jest dość skomplikowane ale do zrobienia, to samo co z wymianą silniczków. Możesz sobie pomóc fotografując stan po każdej czynności.Trzeba odłączyć część mechaniczną zamka ( jedna centralna śruba ) od "elektrycznej", a potem odkręcić 4 śrubki mocujące pokrywą '' elektryki" ( jedna jest ukryta pod dżwignią przy mikrowyłączniku , który jest po przeciwnej stronie gniazda wtykowego na jego wysokości ) oraz wypiąć z zatrzasków na całym obwodzie , które często się urywają.Przed rozbieraniem sprawdź czy nie jest to wina dźwigienki i popychacza od mikrowyłącznika.
witgut - Pią Paź 23, 2009 13:29

Cytat:
ale to jest rozwiązanie połowiczne a nie naprawa.

Może faktycznie samochód pozostaje nie w pełni sprawny, ale o ile jest zdrowszy właściciel nie widzący denerwujących komunikatów. A gdy będzie czas, części i pieniądze na naprawę nie będzie przeszkód by to naprawić :cool:

Uglyboy - Pon Paź 26, 2009 07:06

Witam, mam następne pytanie czy można wymienić samą elektronikę tzn. kupię zamek od anglika którego zamek nie pasuje bo nie ma wyjścia na stacyjkę ale wymienię tylko ten element z elektroniką jak myślicie zda to egzamin? Bo nawet jak dotrę do mikro wyłącznika to nie mam na co go wymienić...????
Pzdr......

SeniorA - Pon Paź 26, 2009 07:40

Uglyboy napisał/a:
czy można wymienić samą elektronikę
tak