Zobacz temat - [Prawo celne] auto z holandii - urzad celny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [Prawo celne] auto z holandii - urzad celny

sylwia_grabkows - Sro Paź 21, 2009 22:33
Temat postu: [Prawo celne] auto z holandii - urzad celny
kolega kupił mi auto w holandii.opłata za blache i ubezpieczenie była 5 pazdziernika i wazne było do 19pazdziernika.ja dopiero we wtorek dałam dokumenty do przetłumaczenia gdyz auto przyjechało w poniedziałek 19.na umowie były tylko dane sprzedajacego i jego podpis reszta dla mnie do wypełnienia.problem mam taki.jaka mam wpisac date na umowie czy 5 pazdziernika czy powiedzmy 20 tak zeby urzad celny nie przyczepił sie.bo jak dojda ze opłata jest z 5 a ja wpisałam 20 to czy bedzie problem.no i na opłatch rdw jest nie mój podpis.jak to rozwiazac bo nie mam zupełnie pojecia.
Brt - Czw Paź 22, 2009 10:18

ktoś pomoże ??
xytras - Czw Paź 22, 2009 14:17
Temat postu: Re: auto z holandii - urzad celny
sylwia_grabkows napisał/a:
kolega kupił mi auto w holandii.opłata za blache i ubezpieczenie była 5 pazdziernika i wazne było do 19pazdziernika.ja dopiero we wtorek dałam dokumenty do przetłumaczenia gdyz auto przyjechało w poniedziałek 19.na umowie były tylko dane sprzedajacego i jego podpis reszta dla mnie do wypełnienia.problem mam taki.jaka mam wpisac date na umowie czy 5 pazdziernika czy powiedzmy 20 tak zeby urzad celny nie przyczepił sie.bo jak dojda ze opłata jest z 5 a ja wpisałam 20 to czy bedzie problem.no i na opłatch rdw jest nie mój podpis.jak to rozwiazac bo nie mam zupełnie pojecia.


nie wiem co to jest OPŁATY RDW??? inaczej wedllug Urzedu celnego na zaplate akcyzy masz 14 dni do daty zakupu !! ! inaczej placisz mandat - jesli nie masz wypelnionej umowy i daty to ja wypelnij na siebie , chyba ze tam nie ma twojego podpisu tylko goscia ktory kupowal - wtedy sobie zrtob nowa umowe - wpisz dane sprzedajacego i swoje odpowiednia date i odpowiednia cene i zalatwiaj formalnosci - ja bym wpisal 19 na umowie - wazne teraz akcyza jest obliczana na podstawie wartosci z Eurotaxu lub Infoeksperta chyba ze cena na rachunku/umowie nie rozni sie 10% od ksiazkowej wartosci ...

nie wiem jak maja sprawdzic i jaka oplate tego nie rozumiem - chyba ze kupowales autko z komisu lub w cenie netto - to wiem ze moga sprawdzic jakos czy umowa przedstawiona jest oryginalna, jesli kupowales od prywatnego to mozna zmienic bez problemu...

magneto - Czw Paź 22, 2009 16:42

W Urzędzie celnym liczy sie tylko data zakupu auta wiec zrób jak napisałxytras,
wpisz taką datę żeby Ci pasowała np 19.10 09 i będzie ok.

merf3 - Czw Paź 22, 2009 21:31

ja tez mialem zakupione auto 15 wrzesnia ale na umowie nie mialem daty ktora sobie dopisalem pozniej jak sie zdecydowalem podjechac na urzad celny bo podobno data na umowie jest najwazniejsza i tak jak przedmowca pisal masz 14 dni ...pare dni temu zakonczylem caly mozolny proces oplat skarbowych , rejestracyjnych ...jak cos to pisz puki mam na swiezo w glowie wszystko
Ciufa - Czw Paź 22, 2009 22:01

xytras napisał/a:
inaczej wedllug Urzedu celnego na zaplate akcyzy masz 14 dni do daty zakupu !! ! inaczej placisz mandat

14 dni od sprowadzenia auta :) czyli od momentu przekroczenia granicy

merf3 - Czw Paź 22, 2009 22:23

moj stal w kraju jakies 2 miesiace zanim go kupilem takze umowa kupna musi byc z data tak jak koledzy podpowiadaja tj np.19.10
specjal83 - Czw Paź 29, 2009 15:55

musialo sie zmienić, jak rejestrowałem swojego ś.p Rovera to bylo 5 dni od daty wjazdu do polski. Czyli mniej wiecej 5 dni od pierwszego przeglądu....a teraz to 14 dni? ciekawe
Ciufa - Czw Paź 29, 2009 17:27

specjal83 napisał/a:
jak rejestrowałem swojego ś.p Rovera to bylo 5 dni od daty wjazdu do polski. Czyli mniej wiecej 5 dni od pierwszego przeglądu....a teraz to 14 dni? ciekawe

dokładnie nie pamiętam ile czasu jest na zgłoszenie do urzędu celnego, możliwe że 5 dni ;)
na pewno liczy się data sprowadzenia auta a nie data na umowie

magneto - Sob Paź 31, 2009 01:31

Ciufcia napisał/a:
liczy się data sprowadzenia auta a nie data na umowie

o ile się nie mylę kiedyś liczyło się od daty przekroczenia granicy ale teraz nie ma granic więc liczy się data na umowie

Ciufa - Sob Paź 31, 2009 08:30

magneto, jak sprowadzałem auto to też nie było granic ;)
przecież zaraz po kupnie auta nie muszę szybko jechać do kraju żeby je zarejestrować, tylko mogę naprzykład jechać sobie tym autem gdzieś na wakacje :P

magneto - Sob Paź 31, 2009 09:30

Ciufcia napisał/a:
przecież zaraz po kupnie auta nie muszę szybko jechać do kraju żeby je zarejestrować

dokładnie dlatego wcześniej tak było że liczylo sie od momentu przekroczenia granicy.
zastanawiam się więc jak teraz udokumentowac datę sprowadzenia gdy nie ma granic.

Ciufa - Sob Paź 31, 2009 11:44

magneto napisał/a:
zastanawiam się więc jak teraz udokumentowac datę sprowadzenia gdy nie ma granic.

jak ja sprowadzałem auto to na dokumencie w urzędzie celnym była rubryka: 'data sprowadzenia pojazdu" (czy jakoś tak) i tam można wpisać co się chce bo ciężko będą mieli udowodnić że było inaczej