Zobacz temat - [Freelander] Nadmierne obroty na luzie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Nadmierne obroty na luzie

marcink3233 - Pią Paź 23, 2009 18:37
Temat postu: [Freelander] Nadmierne obroty na luzie
prosze o pomoc :bezradny: jestem nowym właścicielem tego autka, jest super ale wyskoczyl mi problem .Na biegu jałowym po dodaniu gazu obroty idą do góry i tak zostają, jest to naprawde denerwujące w mieście i niebezpieczne dla silnika.Co to mogło sie sta czy ktoś miał juz ten problem ze swoim landkiem
pawel.o83 - Pią Paź 23, 2009 21:55

sprawdz silnik krokowy czy nie zabrudzony i przepustnice czy sie nie zacina
sTERYD - Sob Paź 24, 2009 00:20

no i jeszcze czujnik temperatury płynu, czy aby komputer nie myśli, że cały czas mu zimno ;)
marcin261080 - Sob Paź 24, 2009 01:01

Witam
jestem tez posiadaczem freelanderka i mam ten sam problem tylko ze u mnie nie dzialal jeszcze wentylator poniewaz czujnik plynu byl walniety. Mi to sie zdarzalo bo dluzej jezdzie samochodem gdy po wrzuceniu na bieg jalowy obroty dochodzily do 4000 i tak zostawalo do momentu jak kopnolem w pedal gazu lub wrzucilem bieg.Jestem po wymianie czujnika temperatury plynu chlodniczego i w niedziele wybieram sie w dluzsza podroz wiec dam ci znac czy to bylo problemem jesli nie przyczyny trzeba szukac przyczyny w przepustnicy lub silniczku krokowym

pozdrawiam

marcink3233 - Pon Paź 26, 2009 11:41

ok juz jestem w domu wystarczylo wd 40 i 30 min zabawy w czyszczenie krokowca jest juz ok :mrgreen:
malczaki - Sob Sty 30, 2010 21:46

WITAM

U mnie w benzynie mam wysokie obroty. Silniczek krokowy rozebrałem i czyściłem ale efekty mizerne(obroty ciut niższe).Obroty na luzie są ok.1000 ale np.przy 3 biegu gdy mam 3000 obr. wcisnę sprzęgło to nim spadną do powiedzmy 1000 trwa to ok 2 sek.Tak jak by się wieszały.Wina przepustnicy????
Poradźcie co podczyścić lub wymienić??? :roll:

yamaha00 - Sob Sty 30, 2010 21:53

nigdy sie nie uzywa wd40 do takich rzecz to dziala tylko na chwile a wd40 tylko wysusza i za chwile bedziesz mial to samo takze polecam uzyc jakiesgos innego specyfiku
sTERYD - Nie Sty 31, 2010 11:49

akurat przy krokowcu musi być sucho, więc to nie tak, ale wd40 to i tak nie najlepszy pomysł, bo jest trochę mimo wszystko tłusty i zaraz krokowiec się zasyfi... :/
Silnik krokowy się czyści czymś co szybko paruje i nie zostawia śladów, jak aceton, etanol, propanol, rozpuszczalnik nitro itp.
malczaki napisał/a:
Obroty na luzie są ok.1000 ale np.przy 3 biegu gdy mam 3000 obr. wcisnę sprzęgło to nim spadną do powiedzmy 1000 trwa to ok 2 sek.Tak jak by się wieszały.Wina przepustnicy????

tak ma być :cool:
masz tylko za wysokie obroty, co może być winą czujnika temperatury płynu chłodzącego jak już wspomniałem.

win32 - Nie Sty 31, 2010 17:15

Kolego , sprawdź zestaw tzw standardowy .
Link pedału gazu (w pewnych zakresach numeru VIN wymagała regulacji) , czujniki przy przepustnicy , zobacz czy przepustnica się domyka. Możesz nawet testowo zdjąć linkę przepustnicy i sprawdzić czy przy ręcznym zamknięciu obroty wrócą do właściwych. Sprawdź też śrubę ogranicznika na przepustnicy.



polecam lekturę podpunkt "I oraz J" :
LINK