Zobacz temat - [R416 Si '96] Czasami alarm, nie można uruchomić silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si '96] Czasami alarm, nie można uruchomić silnika

Speagle - Pon Lis 02, 2009 20:00
Temat postu: [R416 Si '96] Czasami alarm, nie można uruchomić silnika
Witam,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem pięknego Roverka 416 Si '96 i pojawił mi się następujący problem: co jakiś czas, po otwarciu drzwi i przy przekręceniu kluczyka na pozycję "I" załącza się alarm dźwiękowy, takie pikanie, a w dodatku nie da się włączyć silnika. Alarm piszczy dopóki nie przekręci się kluczyka spowrotem do pozycji "wyjściowej". Problem zawsze udawało mi się rozwiązać poprzez opuszczenie samochodu, zamknięcie go i otworzenie z pilota, potem już wszystko działa normalnie, ale takie dziwne zachowania zdarzają się ok. co 10 otworzeń drzwi. Przewertowałem angielską instrukcję oraz przejrzałem forum, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój przypadek. Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem u rovera?

kasjopea - Pon Lis 02, 2009 20:09

Takie pikanie i niemożność włączenia silnika to pewnie immobiliser.
Speagle - Pon Lis 02, 2009 20:30

Też tak sądzę, ale czy masz jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
kasjopea - Pon Lis 02, 2009 20:40

A z otwieraniem i zamykaniem auta nie ma problemu? Może baterię warto wymienić :hm:
Speagle - Pon Lis 02, 2009 20:47

Były, ale wymieniłem baterię, zsynchronizowałem według wskazówek z forum i pilot działa normalnie.
Kot - Pon Lis 02, 2009 21:32

u mnie jest to samo, po prostu wystarczy nacisnac przycisk w pilocie i po problemie, przyzwyczailem sie ;)
krzych - Pon Lis 02, 2009 21:43

To jest normalka-tak działa immo.Wystarczy podczas pikania nacisnac guzik na pilocie i mozna odpalac. :grin:
Speagle - Pon Lis 02, 2009 22:00

Tzn. przycisk otwierania (lewy)? Dzięki za pomoc;)
kasjopea - Pon Lis 02, 2009 22:08

Tak, ten gładki.

A tak z ciekawości. Czy coś takiego nie zdarza Ci się czasem kiedy włożysz kluczyk do stacyjki i np. otworzysz jeszcze po coś tam drzwi i dopiero później próbujesz odpalić? Tak samo immo powinno się odezwać kiedy wyjmiesz kluczyk ze stacyjni, otworzysz drzwi i będziesz chciał ponownie odpalić silnik.

flapjck1 - Pon Lis 02, 2009 23:29

pilot wisi na jednym kolku z kluczykiem czy ma milion posrednikow i jeszcze 0.5 kg zelaza dowieszone?
darek_wp - Wto Lis 03, 2009 11:27

flapjck1 napisał/a:
pilot wisi na jednym kolku z kluczykiem czy ma milion posrednikow i jeszcze 0.5 kg zelaza dowieszone?


to w 4xx nie ma znaczenia, pilot nie ma aktywnego imo (nie ma znaczenia czy pilot jest blisko stacyjki) konieczne jest naciśnięcie przycisku na pilocie jeśli auto nie było otwarte pilotem albo jeśli został wyłączony zapłon i otwarte drzwi kierowcy

PHJOWI - Wto Lis 03, 2009 11:38

od 98 ma znaczenie
Micros - Wto Lis 03, 2009 11:58

PHJOWI napisał/a:
od 98 ma znaczenie

Dokładnie. W moim dla przykładu jest aktywny immo. Rozbraja się po przez odbiór sygnału z pilota obok stacyjki, więc pilot musi być zawieszony razem z kluczykiem. Mam to nawet opisane w instrukcji obsługi :mrgreen:

darek_wp - Wto Lis 03, 2009 12:12

kolega Speagle, podał w poście rocznik 96 przyjmuję więc starszą wersję obsługi imo
Speagle - Wto Lis 03, 2009 16:30

Pilot na oddzielnym kółku od kluczyka, podany przez Was sposób działa, jeszcze raz dzięki za pomoc. Kasjopea specjalnie z Twojego zlecenia przetestowałem odpalanie po otwieraniu drzwi, rzeczywiście zapiszczał.
kasjopea - Wto Lis 03, 2009 21:35

Speagle, czyli faktycznie jest wszystko w porządku :smile: