Zobacz temat - Jak podnieść moc w R420D 88 kM
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Jak podnieść moc w R420D 88 kM

Fredziu89 - Pon Lis 02, 2009 21:33
Temat postu: Jak podnieść moc w R420D 88 kM
witam panowie i panie, mam takie pytanko stałem sie szczesliwym właścicielem rovera 420D z 96 roku ale ma tylko 88kM bez intercolera dlatego tak mało, wiec chciałbym sie od was dowiedzieć jak mało skomplikowanie i nie po wielkich kosztach podnieśc w nim moc??
Pływak - Pon Lis 02, 2009 21:40

Intercooler>ciśnienie doładowania>dawka paliwa. Jest trochę informacji na forum jak zrobić te 3 rzeczy wystarczy poszukać...
Remigiusz - Pon Lis 02, 2009 22:13

Fredziu89, Witam :mrgreen: Poszukaj sobie parę tematów na które pisałem i znajdziesz wiele jak zrobić w twojej 420 100KM co najmniej lub więcej :razz:

Na początek radze intercooler to już da dużo :wink: Potem zwiększyć sobie dawkę paliwa oraz razem z tym ciśnienie na turbinie :wink:

michu1123 - Nie Mar 07, 2010 09:32

Można także zaingerować w boost pina (słynne przeróbki na pompie mechanicznej z LDA). Podobno po ustawieniu boost pina na bardziej agresywną - daje znaczne różnice w przyspieszeniu auto oraz elastyczności - nie ukrywając, że może dojść do większego zadymienia z rury ale nie ma nic za darmo :lol:
Oto link do strony z forum VW (na pierwszej stronie jest to ładnie opisane z prezentacją zdjęciową):
http://forum.vwgolf.pl/vi...der=asc&start=0