Zobacz temat - [Rover 25 1.6 16V]problem central zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25 1.6 16V]problem central zamek

Aniularock_91 - Czw Lis 05, 2009 19:18
Temat postu: [Rover 25 1.6 16V]problem central zamek
Witam wszystkich.Moja dziewczyna jakis czas temu kupiła Rover'a 25 01' 1.6 16V i jest problem z centralem..... Juz rozbieralem drzwi i patrzylem owszem bylem w szoku ze silniczek jest raze z calym zamkiem..... I tak central wcale nie otwiera i nie zamyka z kluczyka i z pilota...... a po odlaczeniu kostki alarm sie zalacza ale nie migaja awaryjne podczas zalaczania alarmu......Nie wiem czy wystepuja w tym bezpiecznik bo sprawdzilem wszystkie i sa dobre.......Bardzo prosze o pomoc......:((((( Jestem nowy na forum prosze nie kasujcie tego tematu.... Pozdrawiam i czekam na odp
sTERYD - Czw Lis 05, 2009 19:35

na początek zajrzyj do wiązki tylnej klapy... tam się lubi zrobić miazga i cuda się dzieją... :/
Aniularock_91 - Czw Lis 05, 2009 19:46

a powiesz mi gdzie to dokladnie jest..... to z Roverem mam pierwszy raz doczynienia...... i pusty jestem..... probowalem sciagnac sam naprawiam ale jakos nie ma........
darek_wp - Czw Lis 05, 2009 19:59

Aniularock_91 napisał/a:
sam naprawiam
czyli Rave można zassać ze strony klubowej a wiązka tylnej klapy jest widoczna po otwarciu klapy bagażnika - wiązka przewodów w gumowym peszlu łącząca nadwozie z klapą - trzeba zsunąć gumę i sprawdzić stan przewodów czy nie przetarte albo zerwane
staf - Czw Lis 05, 2009 20:02

Aniularock_91, Zobacz to
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

Lechos - Czw Lis 05, 2009 20:03

sciagnij sobie rave dostepne TUTAJ (niestety po angielsku) .
Wiazka znajduje sie w gornym prawym rogu gdy podniesiesz klape bagaznika do gory (w gumowym puszlu), powyciagaj gume z blach i sprawdz stan przewodow elektrycznych (lubia sie lamac, przecierac, zwierac).

czort - Czw Lis 05, 2009 21:29

Aniularock_91 napisał/a:
a po odlaczeniu kostki alarm sie zalacza ale nie migaja awaryjne podczas zalaczania alarmu

Masz na myśli kostke od zamka siłownika strona kierowcy??
Możliwe że właśnie ten siłownik robi jakieś zwarcie jest to master czyli za pomocą jego otwierają sie inne zamki dlatego nie otwiera
Aniularock_91 napisał/a:
tak central wcale nie otwiera i nie zamyka z kluczyka i z pilota.


a immo Wyłącza się po przycisnieciu przycisku w pilocie? tzn można normalnie odpalic

Aniularock_91 napisał/a:
nie migaja awaryjne podczas zalaczania alarmu

W R200 do którekoś roku produkcji nie mrugały kierunki przy otwieraniu zamykaniu przy wyjącym alarmie. Możliwe że w R 25 też coś takiego było..

Aniularock_91 - Czw Lis 05, 2009 22:06

Awaryjne chodzily normalnie.tak dostalem sie do zamka od kierowcy...... i chyba dobilem ten zamek do konca..... myslalem ze da sie go sprawdzic na krotko pod napieciem 12V ale jak zaczolem sprawdzac zrobilo mi sie spiecie.... samochod mozna normalnie odpalic..... alarm dziala chodz nie pokazuje tego......