Zobacz temat - [R420 D] Wymiana oleju silnika w dieslu L
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 D] Wymiana oleju silnika w dieslu L

exit_x - Nie Lis 08, 2009 22:19
Temat postu: [R420 D] Wymiana oleju silnika w dieslu L
Witam. Pewnie temat ten przewijał sie wiele razy, ale niestety nie udało mi sie nic znaleźć poza postem SeevS'a na temat eksploatowania turbin i mam pytanie bo nosze sie z zamiarem wymiany oleju i nie wiem jak odpowietrzyć wąż ciśnieniowy oleju do turbiny??? :/ W ogóle jak wygląda procedura wymiany, ktoś to robił samemu i poszło ok? Z góry wdzięczny za odp.
Krzysi3k - Nie Lis 08, 2009 22:22

Procedura wymiany oleju ?!
Ło matko. Rozgrzewasz silnik -> spuszczasz olej, odkręcasz filtr -> przykręcasz filtr (uszczelke smarujesz nowym olejem) -> wlewasz olej. Koniec.

exit_x - Nie Lis 08, 2009 22:30

Tak właśnie myślałem, ale po lekturze posta SeevS'a
http://forum.roverki.eu/v...ght=all+turbina
zastanawiam sie czy dam rade sam to zrobić???

Remigiusz - Nie Lis 08, 2009 22:30

exit_x napisał/a:
ie wiem jak odpowietrzyć wąż ciśnieniowy oleju do turbiny??? :/


FAIL :?: :mrgreen: A po co to odpowietrzyć :mrgreen:

Kup sobie kziazke Haynes doe Rovera 420 albo ściągnij sobie techniczna płytkę ze strony klubowej i tam jest opisane tez.

Robi się tak jak Krzysi3k5 napisał :wink:

staf - Nie Lis 08, 2009 22:33

exit_x, Nie komplikuj sobie życia. Jedź do servisu kupisz u nich olej a wymienią ci za darmo. Zobaczysz jak to robia i nastepna wymiane zrobisz sam :/
exit_x - Nie Lis 08, 2009 22:38

Tak oczywiście to najprostsza droga, ale wole wiedzieć co mam wlane "jeśli w ogóle mogę wiedzieć-nie wiadomo co w bańce masz". Nie ufam mechanikom, w końcu to ich pieniądze.
Brt - Pon Lis 09, 2009 09:46

Wymień jak napisał Krzysi3k5 ... zrób tylko jeden myk jeszcze .... przed wkręceniem nowego filtra wlej do niego olej ... filtr jest wkręcany od dołu, więc się olej nie wyleje .... cała reszta jest banalna ... do dzieła :)
exit_x - Pon Lis 09, 2009 19:24

Wymieniłem już wszystko olej i filtry tak jak pisaliście bez odpowietrzania. Nie zrobiłem tego myka z olejem do filtra bo nie zajrzałem :/ na forum mam nadzieje ze nie rzutuje to na całokształt wymiany. Jeszcze raz dzięki za pomoc :> .
Brt - Pon Lis 09, 2009 19:34

exit_x napisał/a:
mam nadzieje ze nie rzutuje to na całokształt wymiany

spokojnie ... pacjent przeżyje ;) :ok:

Remigiusz - Pon Lis 09, 2009 19:35

Nie jak nie wlałeś oleju to się nic nie dzieje tylko musisz potem jeszcze olej dolać i ciśnienie się dłużej podbudowuje i lampka dłużej świeci bo się musi filtr napełnić i ciśnienie wytworzyć :wink:

Mi się za każdym razem to dopiero przypomina co brt pisał jak już z nowym filtrem autko odpalam :razz:

thef - Pon Lis 09, 2009 22:05

Nie ma konieczności wlewania oleju bezpośrednio do filtra. Po prostu jak się to zrobi, to mniej trzeba uzupełniać. I tak trzeba odpalić na chwilkę silnik, żeby olej wypełnił układ i potem wiedzieć ile trzeba tego oleju uzupełnić więc nie jest to istotne na dobra sprawę. Jak powiedział Brt, pacjent przeżyje :D
Legion1349 - Wto Lis 10, 2009 12:08

exit_x napisał/a:
Tak oczywiście to najprostsza droga, ale wole wiedzieć co mam wlane
wleją CI to co sobie zażyczysz ewentualnie sam możesz im przywieźć swój olej. I nie daj się zrobić w bambuko promocjami typu: "taki olej z wymianą + filtr gratis" bo i olej dostaniesz badziewny i filtr najtandetniejszy a cenowo może to wyjść różnie, lepiej samemu wybrać olej jakiś lepszy filtr i na 10k km masz spokój.
szoso - Wto Lis 10, 2009 12:29

Ja pierwszy raz w swoim R wymieniłem olej w warsztacie, powiedziałem że ma być taki olej i taki filtr a nie inny i byłem cały czas przy aucie i widziałem co robią
kupiłem od nich filtr i olej w bańce a nie z beczki i wymiana gratis
teraz wymieniam sobie sam bo nie chce mi się jeździć po warsztatach