Zobacz temat - [R200 214Si 97r] problem z odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 214Si 97r] problem z odpalaniem

maverick - Pon Lis 09, 2009 08:34
Temat postu: [R200 214Si 97r] problem z odpalaniem
Witam,
Koledzy mam problem, od jakiegos tygodnia podczas jazdy odczuwalem ze auto szarpalo czasami przez chwilke a dzis nie odpala . Akumulator kupilem nowy wiec to nie z jego powodu jest usterka. Co to moze byc? Auto kreci kreci ale nie odpala, nie chce zalapac, pozdrawiam i czekam na wskazowki. Z gory wielkie dzieki ;D

Gonia - Pon Lis 09, 2009 08:37

Kopułka, palec, przewody, cewka (do wyboru)...
maverick - Pon Lis 09, 2009 08:42

a czy wiecie moze gdzie w Łodzi mogliby mi to sprawdzic i usunac usterke?
kasjopea - Pon Lis 09, 2009 12:28

maverick, proszę poprawić temat zgodnie z zasadami kącika.
czort - Pon Lis 09, 2009 12:51

Gonia napisał/a:
Kopułka, palec, przewody, cewka (do wyboru)...

Zgadzam się z poprzedniczką... Zobacz najpierw cewkę połączenie kopułki z nią.

iktorn73 - Pon Lis 09, 2009 12:54

Najsamprzód :) sprawdź czy masz iskrę na świecach,następnie czy dopływa paliwo. I potem po kolei tak jak radzili poprzednicy.Jeśli nie dopływa paliwo sprawdź pompę paliwa.
maverick - Pon Lis 09, 2009 15:25

To mamy problem bo jestem zielony w tych sprawach i za bardzo nie wiem jak sprawdzic swiece, gdzie jest kopulka i jak sprawdzic jeszcze doplyw paliwa.Jakbyscie mieli chwilke i cierpliwosc to prosze o podpowiedz, pozdrawiam
Kot - Pon Lis 09, 2009 15:51

maverick, a spalanie sie zwiekszylo?? moze to rowniez byc przyczyna zlej pracy sondy :)
darek_wp - Pon Lis 09, 2009 16:24

maverick napisał/a:
Jakbyscie mieli chwilke i cierpliwosc to prosze o podpowiedz


proszę uprzejmie :) najprościej tak:
świece zapewne zlokalizujesz bez wiekszego problemu a póżniej po kablach dojdziesz do rozdzielacza zapłonu i dalej po kabelkach do cewki zapłonowej

świece wykręcić i sprawdzić stan elektrod oraz przerwę, rozdzielacz zapłonu zdemontować i sprawdzić pod kątem pęknięć, nadpaleń i tak samo z palcem

dopływ paliwa - posłuchaj czy po włączeniu stacyjki odzywa się pompa paliwa jeśli tak można odkręcić końcówkę przed filtrem i po podłożeniu naczynia sprawdzić czy Pb leje się po załączeniu pompy (właczeniu stacyjki)

to na początek :mrgreen: