Zobacz temat - [Inne] Gwarancja na poduszki powietrzne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [Inne] Gwarancja na poduszki powietrzne

kubawasko - Pon Lis 09, 2009 18:58
Temat postu: [Inne] Gwarancja na poduszki powietrzne
Witam

Moi drodzy mam takie nietypowe pytanie.

Czy poduszka powietrzna do Rover-a podlega okresowym badaniom technicznym ?
Jesli tak to co jaki okres ?

Moje pytanie wiaze sie z tym ze na ksiazce serwisowej mialem date 13.07.2009 ukonczenia badania tech poduchy. Czy to badanie w jakims stopniu trzeba powtorzyc jesli data juz sie skonczyla ?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

darek_wp - Pon Lis 09, 2009 22:25

przy przeglądzie w serwisie fabrycznym robią takie wpisy, jednak jeśli chodzi o typowe przeglądy diagnostyczne nie przeprowadza się ani nie są wymagane takie badania - no chyba że ktos sobie tego życzy i pod warunkiem że SKP dysponuje odpowiednik sprzętem

oczywiście jeśli chcesz i masz na to wolne środki :> możesz wybrać sie do fabrycznego serwisu i dokonają kontroli z wpisem

thef - Pon Lis 09, 2009 22:26

J tylko dodam, że bodaj PHJOVI wspominał, po jakimś szkoleniu, że poduszki powinny być wymieniane po 10 latach zdaje się - tyle w kwestii serwisu ;)
maciej - Pon Lis 09, 2009 22:50

ZTCW to chyba wszystkie marki zastrzegają, że poduszki powietrzne podlegają okresowej wymianie co 10 lat.
I chyba napinacze też.
Chodzi głównie o starzenie się materiałów pirotechnicznych i brak wiarygodnych badań nt. procesów starzenia się elektroniki.

kubawasko - Pon Lis 09, 2009 23:00

Aha rozumiem, a wiec wnioskuje ze dla wlasnego bezpeczenstwa oraz pasazera lepiej jest pociagnac ten temat w serwisie badz na diagnostyce ?

Jak uwazacie forumowicze?

thef - Pon Lis 09, 2009 23:06

Nie sądzę, żeby serwis dał gwarancję na kolejne lata na poduszki (choć może się mylę), może zbadać i stwierdzić, że jest ok jeśli chodzi o elektronikę, ale wątpię, że coś poza tym.
darek_wp - Wto Lis 10, 2009 08:21

ja również przychylam się do wniosków thef, w serwisie podłączą i sprawdzą czy nie ma błędów i wpiszą przeprowadzenie kontroli ale nie daje to żadnej gwarancji poprawności działania sprzętu po opuszczeniu serwisu
kubawasko - Sro Lis 11, 2009 14:34

Rozumiem. Dziekuje bardzo za odpowiedzi.