Zobacz temat - [R600] Lepsze żarówki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Lepsze żarówki

emthommas - Sob Lis 14, 2009 16:35
Temat postu: [R600] Lepsze żarówki
Witam,

Przeglądałem forum w poszukiwaniu informacji, ale nigdzie nie znalazłem konkretnego podsumowania, jakie żarówki muszę zmienić w R600.

Chcę w Roverku 600 wymienić przednie żarówki, bo w nocy nic nie widzę. Myślę o zakupie:
1) OSRAM H1 NIGHT BREAKER (cena jakieś 35zł za 2 sztuki, podobno mają krótką żywotność)
2) Philips H1 NightGuide DoubleLife (cena jakieś 70zł za 2 sztuki, ale w końcu "DoubleLife")

Nie szukam tu informacji, które wybrać, bo ile wątków tyle opinii. Chyba że ktoś ma konkretne doświadczenie z powyższymi. Proszę tylko o informację ile takich żarówek potrzebuję do R600. Z przeczytanych wątków wnioskuję, że R600 ma w każdym reflektorze przednim dwie żarówki H1. Czyli teoretycznie powinienem kupić 4 sztuki.

Żarówki te są drogie, czy muszę więc wymieniać wszystkie 4? Wg mnie ważniejsza jest jakość światła wytwarzanego przez światła mijania, więc może tylko te żarówki wymienić, a drogowe zostawić takie jakie są?

Proszę o pomoc.

lysy22 - Sob Lis 14, 2009 16:40
Temat postu: Re: [R600] Żarówki
Philips H1 VisionPlus +50% światła
ja jezdze na takich i nie nazekam

emthommas - Sob Lis 14, 2009 17:48

lysy22 - ale ile tych żarówek masz zamontowanych? Po dwie w każdym reflektorze?
Deamian - Sob Lis 14, 2009 18:45

emthommas napisał/a:
Żarówki te są drogie, czy muszę więc wymieniać wszystkie 4?


Nie musisz. Myślę że wystarczy jak na początek wymienisz dwie mijania

Skiba - Nie Lis 15, 2009 10:09

Cytat:
OSRAM H1 NIGHT BREAKER (cena jakieś 35zł za 2 sztuki, podobno mają krótką żywotność)


Dobre, wyjeździłem z 3 komplety, ale faktycznie bardzo krótka żywotność (nie chodzi o czas świecenia, a o ilość włączeń). Porównywałem, je też z Philips VisionPlus i różnicy nie widziałem (żywotność też nie za ciekawa). Obecnie jeżdżę na Boschach za ok 10 zł /sztuka i nie narzekam, jest OK :) a żywotność nie boli :P

Cytat:
lysy22 - ale ile tych żarówek masz zamontowanych? Po dwie w każdym reflektorze?


2 mijania i 2 drogowe :) lepsze zakładamy na mijania, w drogowe - cokolwiek :P

emthommas - Nie Lis 15, 2009 10:40

Dziękuję za pomoc.

Myślę że ostatecznie wymienię na Philips NightGuide - dość drogie, ale wymienię tylko żarówki świateł mijania. Zobaczymy co oznacza dla Philipsa "DoubleLife" ;-)

saute - Nie Lis 15, 2009 10:47

X-TREME POWER +80 % kupiłem i są dobre , ale nie wiem czy są też H-1

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 10:47 ]
zapomniałem dodać , że to Philips :)

Legion1349 - Nie Lis 15, 2009 10:54

Ja na tungsrach przejeździłem ponad 2 lata. Ceny niestety nie znam bo żarówki wyniosłem sobie z pracy, ale drogie pewnie nie są.
lysy22 - Nie Lis 15, 2009 11:56

emthommas - ja mam te żarówki na światła mijaniaczyli 2
na swiatła "długie" mam 2 żarówki Bosma 12V H1 100W P14,5s EXTREME WHITE

olek997 - Sob Mar 27, 2010 13:21

Philips blue vision, jeździłem na takich, piękne białe światło. umyj sobie klosz o środka, tylko że to jest kupa roboty.
faecd - Sob Mar 27, 2010 13:38

Ja po przejsciu z xenonow 4300k (bo nie legalne) na normalne zarowki mialem zwykle tungramy po 12zl sztuka. Niestety po jakis 2 tygodniach od zmiany szlag jedna trafil. No to chcialem kupic cos jasniejszego. Stwiedzilem, ze nie bede wydawal 80zl na zarowki (w R400 na mijania wchodza H7 na dlugie H1) to kupilem w realu komplet 2 zarowek H7 firmy siscar super xenon look za 22zl komplet. Fajnie jasno swiecily, na ciemnej drodze prawie swiatla nie dawaly, dobrze, ze mam przeciwmglowe bo bym jechal po omacku.

Najlepsze jest to, ze te supermarketowe zarowki wytrzymaly 2 godziny, po cyzm jedna z nich wybuchla. wyjalem zarowke bez banki szklanej, pozneij demonotawalem ref i wytrzepalem resztki szkla.

W koncu kupilem phlipsy +30% light i jestem zadowolony. Barwa jasnozolta, w nocy dosc jasno jak na halogeny swieca. Koszt 25zl/szt.

PS w R600 na dlugie i krotkie wchodza H1. Najlepiej (tak jak ktos juz wczesniej napisal) na mijania dac jakies dobre zarowki a na dlugie byle co najtansze!

PS2
emthommas napisał/a:
SRAM H1 NIGHT BREAKER (cena jakieś 35zł za 2 sztuki
naprawde H1 nightbrakery kosztuja 35 za komplet? H7 komplet u mnie w sklepie za rogiem kosztuje 80 zl :o
_papa_ - Sob Mar 27, 2010 13:55

saute napisał/a:
X-TREME POWER +80 % kupiłem i są dobre , ale nie wiem czy są też H-1
Są H1.

Ja już przerobiłem temat wielu żarówek "ulepszanych" i prawie każda ma tragicznie małą żywotność, pół roku i do kosza. A jeżdżę nie mało (ok 2,5k miesięcznie).
Philips Blue vision bardzo ładnie świecą, biały odcień auto wygląda fajnie - wytrzymały 5 mies. no i cena wysoka
Osram Night Breaker świecą lepiej niż standardowe żarówki ale żywotność również krótka - 4 mies.
Osram Silverstar ładne białe światło, cena akceptowalna, ale żywotność krótka - 7 mies.
Obecnie philips plus 30% świeca podobnie co Osram Night Breaker ale cena bardziej rozsądna ok 8-12 zł za sztukę.

Zastanawiam się na Xtream power Philipsa, ale cena mnie odstrasza. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli mamy słaby odbłyśnik w reflektorze to żarówki "wzmacniane" dużo nam nie dodadzą światła.

olek997 - Sob Mar 27, 2010 18:50

ja na philips blue vision przejechałem 10 miesięcy. naprawde rewelacyjne. kumpel ma audianke w soczewce bez ksenonów i wstawił tą żarówke i wyglądało prawie jak ksenon. naprawde niewielka różnicaa
_papa_ - Nie Mar 28, 2010 21:35

Wybaczcie za OT
Olek997 czy na tym zdjęciu Twoja 600 ma soczewki?

olek997 - Nie Mar 28, 2010 21:40

no tak.
des - Pon Mar 29, 2010 00:04

Jeździłem na Osram NightBreaker H7 i normalnie baja, jedyny dość poważny minus to żywotność - u mnie 4 miesiące. Następnie kupiłem Tungsram +50%, światło żółte - wytrzymały ok 8 miesięcy. Teraz mam Philips Premium +30% i jest dobrze. Ładnie oświetlona droga lecz nie tak fajnie jak na Osram Night... Póki co kilka miesięcy mają za sobą i jeszcze świecą.
sobrus - Pon Mar 29, 2010 07:51

Żarówki +30-90% są do użytku w krajach gdzie rządzący mają troche więcej oleju w głowie.
Gdybyśmy używali świateł mijania wtedy kiedy trzeba a nie zamiast świateł do jazdy dziennej - to by wytrzymywały dłużej.
Najgorzej jest z żarówkami H7 bo są dużo droższe.
Dlatego do swojego kupie pewnie jakieś o przedłużonej żywotności, a na drogowe H1+90%.

No i rozważam montaż homologowanych świateł LED do jazdy dziennej,

_papa_ - Pon Mar 29, 2010 11:14

olek997 a jak z legalnością takiego przedsięwzięcia?
olek997 - Pon Mar 29, 2010 13:28

oczywiście są to samorobki także homologacji nie mają. Ale jest gładkie szkło, soczewka, spryskiwacze, temperatura 4300 regułacja za pomocą silniczka ale nie autopoziomowanie. ale wyglądają profesjonalnie i bardzo dobrze świeca nie oślepiajac także nie mam kontroli policyjnej przez światła i nie stracilem dowodu
sobrus - Pon Mar 29, 2010 13:42

Na zdięciu wyglada troche jak E46 :D
olek997 - Pon Mar 29, 2010 13:57

to zle?
Mayson - Pon Mar 29, 2010 15:55

emthommas napisał/a:
Wg mnie ważniejsza jest jakość światła wytwarzanego przez światła mijania,

Jeśli chodzi o jakość, to może obejrzyj najpierw szkło reflektora, czy nie jest już porysowane jak zlew od Dosi. Zerknij też na odbłyśniki w środku, czy jeszcze istnieją. Takie przepolerowanie szkła i wymycie odbłyśników dało u kolegi bardzo dobry efekt i zaniechał wymiany żarówek; ba! Chciał wymieniać już same reflektory i zrezygnował ;)

olek997 - Pon Mar 29, 2010 19:36

albo zainwestuj zajebi** (jak dla mnie) grubą kase w takie światła jak ja mam:)
bastek - Wto Mar 30, 2010 00:59

olek997, możesz napisać ile daleś za przerobienie lampek i kto Ci to robil bo słyszałem już o dużej ilości magików ale wiekszość jest nie zadowolona
sobrus - Wto Mar 30, 2010 07:36

olek997 napisał/a:
to zle?

Dobrze :D

olek997 - Wto Mar 30, 2010 15:42

sobrus napisał/a:



olek997 napisał/a:
to zle?

Dobrze


dzięki:)

bastek napisał/a:
olek997, możesz napisać ile daleś za przerobienie lampek i kto Ci to robil bo słyszałem już o dużej ilości magików ale wiekszość jest nie zadowolona
_________________


tn magik zawowodow się tym zajmuje i w wielu rzechach mi pomógl i doradzil.

lastfish - Pią Lut 03, 2012 19:57

olek997 napisał/a:
Philips blue vision, jeździłem na takich, piękne białe światło. umyj sobie klosz o środka, tylko że to jest kupa roboty.


założyłem takie same i efekt jest naprawde fajny, światło białe (nie przechodzące w jakiś wiejski niebieski..) moge powiedzieć po kilku miesiącach użytkowania że poprawa podczas jazdy nocą jest odczuwalna.

93karol - Sob Lut 04, 2012 17:29

Jakie w ogóle idą żarówki do przodu?(mijania i drogowe)
bo szczerze mówiąc jeszcze tam nie zaglądałem od kiedy mam auto...;/

Mayson - Sob Lut 04, 2012 18:43

Mijania H1, drogowe nie wiem - przez 3,5 roku użytkowania nie wymieniałem :)
marthinez - Sob Lut 04, 2012 22:47

Mayson napisał/a:
drogowe nie wiem - przez 3,5 roku użytkowania nie wymieniałem :)
Też H1. :smile:
Balas87 - Sob Lut 04, 2012 22:50

a ja polecam zwykłe philipsy + 30% naprawdę tanie i fajne żarówki już ponad rok na nich jeżdżę i jest elegancko :)
kolek - Sob Lut 11, 2012 17:37

Ja zwykłe żarówki zmieniłem na philips vision plus +60%

http://img402.imageshack....329/zarowki.jpg

Te po prawej to te philipsy. Na drodze jest różnica, może nie jakaś ogromna ale zauważalna.
Im więcej światła daje żarówka, tym cieńszy ma drucik żarnika i tym mniejsza jest jej żywotność.

A tak swoją drogą to niestety co gorsze od czasu wymiany żarówek, samochody nadjeżdżające z przeciwka mrugały mi długimi, bo ich raziły. Przez co teraz zawsze jeżdżę na obniżonych światłach. Będę musiał sprawdzić czy są dobrze ustawione.

Przemas - Nie Lut 12, 2012 21:13

Ja proponuje OSRAM COOL BLUE INTESIV nowe żarówki H1 H7 wypróbowałem wszystkich Philipsów ale sie szybko pala a OSRAM swieci super i kosztuje połowy ceny Philipsa.
karolj - Nie Lut 12, 2012 23:50

Te wszystkie mocniejsze żarówki niestety przyspieszają wypalenie się odbłyśnika. Po tym już tylko regenracja, bo żadna żarówka nie będzie świeciła tak jak trzeba.
sobrus - Pon Lut 13, 2012 07:30

Żarówki o zwiększonej mocy tak, te o zwiększonej jasności - nie. One często nawet nie dają większej jasności od zwykłych - tylko taki chłyt marketingowy.

Trzeba zwrócić uwagę, czy żarówka ma filtr UV - bez tego będzie psuć odbłyśnik.
Najważniejsze by żarówka była dobrego producenta, reszta w sumie nieważna.
Taka +50% może świecić tak samo jak zwykła.

kolek - Pon Lut 13, 2012 10:47

philipsy vison plus +60% mają filtr UV, do tego dają mocniejsze światło co widać nawet na zdjęciu które zapodałem, na ulicy też różnica jest. Kosztowały mnie po 25zł za sztuke na stacji benzynowej, ale na pewno taniej można dorwać je na allegro.
Ale najważniejsze to nie kupować najtańszych bezfirmowych żarówek, bo niektóre nie dają cienia, przez co nie da się ich ustawić i oślepiają innych kierowców. No i nie przejdzie się przeglądu z nimi.

karolj - Pon Lut 13, 2012 14:00

sobrus napisał/a:
Żarówki o zwiększonej mocy tak, te o zwiększonej jasności - nie.


A czy to nie jest tak, że im jaśniejsza żarówka, tym wyższa jej temperatura? Rozumiem, że przez stosowanie innego gazu uzyskujemy jaśniejsze światło przy tej samej mocy, ale to temperatura niszczy odbłyśniki. Poza tym nie był bym tak do końca pewien, czy te żarówki nie mają większej mocy. Ktoś mierzył jaki prąd pobiera zwykła i ta jaśniejsza?

Brt - Pon Lut 13, 2012 14:50

w którymś z testów auto świata były pomiary mocy i wszystkie z tych normalnych żarówek miały też moc w granicach normy ... odbłyśniki i klosze najbardziej niszczy brak filtra UV .. Jak kupisz markowa żarówkę, czy to standardową czy o wyższej wydajności , to kloszom nic nie bedzie :ok:

[ Dodano: Pon Lut 13, 2012 14:50 ]
tutaj masz podane moce żarówek:

http://www.auto-swiat.pl/...zez-przypadek/3

sobrus - Pon Lut 13, 2012 15:03

Żarówki +XX% mają bodajże skrócony żarnik, stąd mocniej świecą ale krócej żyją,
Moc jest taka sama, zwiększa się jedynie efektywność, mniej energii idzie na ciepło a więcej na światło.

Ale są też żarówki o zwiększonej mocy, których stosowanie jest nielegalne.
I one faktycznie mogą zniszczyć klosz a nawet elementy instalacji elektrycznej auta.
Standardowo jest 55W, a kupić bez problemu można nawet 100W.

Jednak nawet żarówki o zwiększonej mocy niekoniecznie muszą lepiej świecić.
Ważna jest geometria żarnika, i precyzja wykonania, żeby żarówka świeciła tam gdzie powinna.
Dlatego ważny jest dobry producent.

A w teście który przytoczył Brt ze wszystkimi żarówkami +XX% nawet znanych marek, wygrały zwykłe tanie Osram Bilux,

Philips, Narva, Hella, Osram, Tungsram - im można zaufać.

93karol - Sob Lut 18, 2012 22:33

co myślicie o takich żarówkach??


http://moto.allegro.pl/h1...2111420992.html

Balas87 - Sob Lut 18, 2012 22:49

pewnie klosz nie jest przystowowany do tego typu rozwiązania, rozproszenia światła będzie inne ... tak mi się wydaje niech ktoś inny się wypowie :P :P
Mayson - Nie Lut 19, 2012 16:26

93karol napisał/a:
co myślicie o takich żarówkach??

Testowali w AŚ i stwierdzili, że daje tyle światła co świeczka, więc nie warto.

sobrus - Nie Lut 19, 2012 17:10

Mam w lampce biurkowej żarówke 18 LED SMD 5050.
Świeci to troche ciemniej niż halogen 25W (a może 20W?) który był wcześniej.
Jako biurkowy doświetlacz ujdzie, ale 13 takich ledów udających halogen 55W to kpina :)

Poza tym to raczej jest nielegalne.

Brt - Nie Lut 19, 2012 20:52

omijaj szerokim łukiem te diodowce ... nic nie będziesz widział jak je załozysz ... po pierwsze to dają mało światła a po drugie .... żarnik mozna potraktować jak punkt światła, a te diody sa zupełnie inaczej rozlozone więc bedziesz miał światlo wszędzie tylko nie na drodze ;) kup dobre oryginalne żarówki po prostu .... możesz jeszcze umyć klosze ... napewno to bardziej poskutkuje :ok: :)
93karol - Pią Lut 24, 2012 16:09

OSRAM COOL BLUE INTENSE H1
zamówiłem takie żarówki.
Czy one będą lepiej świecić od standardowych?Ktoś może testował?:>

kpolski - Pią Lut 24, 2012 17:23

Witam. Panowie co myslicie o tych żaróweczkach warto? Nie chce żadnych pseudo ksenonowych na których pojezdze 5 mies tylko zwykłe mocniej swiecące.
http://moto.allegro.pl/os...2165321907.html
http://moto.allegro.pl/tu...2093234091.html
http://moto.allegro.pl/h1...2120666934.html
http://moto.allegro.pl/za...2155307458.html

slax - Pią Lut 24, 2012 19:26

Brt, wkleił link na poprzedniej stronie tak masz wszystko jak na dłoni. Te z linków co zapodałeś to daruj sobie
kpolski - Pią Lut 24, 2012 22:30

http://moto.allegro.pl/za...2077676980.html

lub te http://moto.allegro.pl/za...2154843440.html

Wybrałem te żarówki według was bedzie to dobry wybór?

Jeśli nie to proszę mi doradzić najlepsze z możliwych

KRYS - Sob Lut 25, 2012 21:53

Na TVN Turbo w gadżet laboratorium testowali Osram night breaker
Świecą dalej niż zwykłe o 75 metrów , nie oślepiają, spełniają wszystkie normy.
kpl 100 zł

ja mam philips VisionPlus i jest dużo lepiej niż zwykłe zarówki, światło białe mocne i o wiele dalej sięga. Podczas deszczu i mgły też ok

93karol - Nie Lut 26, 2012 18:40

OSRAM COOL BLUE INTENSE H1

Jak je Ocenicie?

antonio3 - Sro Lut 29, 2012 19:20

To może i ja udzielę się co nie co :)

Zastanawiałem się i kupowałem wiele razy różnego typu żarówki. Sprawdzałem parametry, możliwości teoretyczne, potem w praktyce.

Powiem tylko tyle: spróbuj Tungsram MegaLight Ultra 90%. Za komplet (2 szt.) zapłacisz około 20 złotych. To niewielki wydatek i zobaczysz czy zakup miał sens. Potem dokupisz 2 kolejne jak będzie ok.

Ja powiem tylko tyle - założyłem je do 600Ti i do Volvo V70R.
Różnica kolosalna a kasa mała. Nawet jak Ci się spalą (mam już pół roku), to nie będzie rozczarowania.

Darek

sobrus - Czw Mar 01, 2012 10:50

Też używam Tungsram Megalight - są przyzwoite jak na kasę którą kosztuja.
Tylko nie pamietam gdzie jakie mam procenty, chcialem wieksze na drogowe, ale pomyliłem H7 z H1 :D
Prawdopodobnie więc +50% mijania i +30% drogowe

haxigi - Nie Maj 06, 2012 13:01

http://www.samnaprawiam.c...rowek_rover.pdf
Czy ta rozpiska jest prawidłowa ?

Chcę tez sobie jakieś żarówki mijania kupić, Osramu pewnie (nie zależy mi aż tak na ksenopodobieństwie, byleby żółte światło nie było) :P H1 w roverze 420 są na mijania ?

szoso - Pon Maj 07, 2012 08:01

mijania to są H7 a drogowe H1
chcesz Osram to bierz COOL BLUE INTENSE, w tamtym tygodniu założyłem do swojej 400-tki, cena 53zł, światło jest bielsze, wcześniej miałem Bluevision ultra ale jedna się spaliła a dałem 90zł

bociannielot - Pon Maj 07, 2012 14:32

Ja mam osram night braker'y już ok roku czasu - z przerwą 2 miesięcy na półce, dalej świecą światło prawie 2x takie jak zwykłej żarówki, h7 - 42 PLNy w motoryzacyjnym dałem :wink: . Osobiście polecam :wink: .
haxigi - Sro Maj 09, 2012 18:48

a jak nocą sprawdzają się te OSRAM COOL BLUE ? Podobno jak przeglądałem neta to w deszczu i nocą słabo w nich widać ?
olek997 - Sro Maj 09, 2012 19:16

wypoleruj klosze zamontuj soczewki i odbłyśniki, do tego przetwornice z palnikami (wszystkoo pasuje od merca e klasa) zamontuj spryski i gotowe, zobacz jak jest w moim samochodzie. (obecnie na sprzedaż)
szoso - Czw Maj 10, 2012 08:57

haxigi, jeśli masz matowe i zżółknięte klosze to żadne cudowne żarówki nie pomogą
Pawkaz - Pon Lut 24, 2014 17:12

Odgrzewam starego kotleta :razz:
Czy ktoś użytkuje żaróweczki OSRAM SILVERSTAR ?
http://allegro.pl/h1-osra...3974063266.html
lub cos innego polecacie do..hmm 40 zł za 2 sztuki

Brt - Pon Lut 24, 2014 21:49

w belli założyłem ostatnio na światłą drogowe H1 tungsramy megalighty +120% ... kosztowały jakieś 25 PLN/kpl i wyraźniej więcej światła dają niż standardowe, które były załozone. O trwałości się niestety nie wypowiem.
pawelino87 - Sob Mar 01, 2014 13:00

. Ja w swym roverku zamontowałem również TUNGSRAM H1 MEGALIGHT ULTRA +120% i jest spora różnica. Po kolizji przy wymianie reflektora została zamontowana jedna zwykła żarówka philips. Powiem szczerze, że spoglądając na oba reflektory widać różnice gołym okiem. TUNGSRAM wyraźnie daje więcej światła w porównaniu do standardowej żarówki. Wcześniej testowałem OSRAM itd. Ceny o wiele większe a jakość ta sama, więc skoro nie widać różnicy po co przepłacać
Pawkaz - Czw Lip 31, 2014 14:22

Od pięciu miesięcy mam OSRAM SILVERSTAR 2.0
Na początku byłem zadowolony.
Odnoszę wrażenie, że teraz świecą coraz słabiej i myślę nad zmianą na coś droższego.Za osramy zapłaciłem ok 25-30 zł za dwie sztuki.Jak za tą cenę to polecam

bociannielot - Czw Lip 31, 2014 15:30

pawelino87 napisał/a:
TUNGSRAM H1 MEGALIGHT ULTRA +120%
testowałem H7 ale te +90%, spoko są, porównywalne z night breakerem, tych +120 akurat w sklepie nie mieli ale przy najbliższej okazji do 45 założe bo te co są to jakbym na ślepo jechał
Pawkaz - Czw Lip 31, 2014 15:36

Myśle nad tymi, ponieważ nie chcę niebieskich :
http://allegro.pl/zarowki...4445268275.html

Areq-21 - Sob Wrz 27, 2014 22:37

Jeżdżę na philips'ach dość dobre jak na tą cene
Torog - Nie Wrz 28, 2014 10:57

Rok temu zamontowałem Tungsram H4 MEGALIGHT PLUS 90%, wcześniej żarówki GE. Tungsram wyraźnie jaśniej świeciły, w nocy było więcej widać(mijania), na długich rewelacja w porównaniu z poprzednimi. Pierwsza przepaliła się prawa po 12 miesiącach (mijania), po ok miesiącu przepaliła się kolejna (też mijania) więc wytrzymały ok rok. Auto wykorzystywane prawie codziennie dojazd do pracy i zakupy więc tych włączeń świateł było sporo. Obecnie w aucie ponownie są GE 55/60W, świecą słabiej ale nie przepalają się już od 4 lat - a nie wiem ile były u poprzedniego właściciela. Obecnie czekam na OSRAM BILUX 55/60W, za obie z przesyłka zapłaciłem 28zł. Jak zamontuje i przetestuje to napisze. Znalazłem tez w internecie, że dobrze się sprawują Tesla+30proc ale nigdzie nie znalazłem. Nie wiem czy czasami OSRAM i Tesla teraz chyba Helajux nie idą z jednej fabryki. Dużo zależy też od samego reflektora, żarówki starego typu mocno postarzały reflektory.
Brt - Nie Wrz 28, 2014 20:58

Po kilku miesiącach testów mogę dalej spokojnie polecać Tungsramy Megalighty +120% ... H4 w kuchence mają jakieś 7 miesięcy i niecałe 20kkm przebiegu i ja narazie świecą dalej ... do belli założone też H7 jakieś 2kkm temu ... ładne białe światło ... zobaczymy jak będzie z trwałością. W każdym razie kolejne komplety H4 i H7 już kupione i czekają na wymianę.
Torog - Sro Paź 22, 2014 20:20

Przetestowałem OSRAM BILUX - bardzo dobre jeżeli chodzi o światło, polecam
Pawkaz - Czw Sty 14, 2016 15:16

Kilka dni temu po po prawie dwóch latach przepaliły mi się OSRAM SILVERSTAR 2.0
Czy w ostatnim czasie na rynku pojawiły się jakieś ciekawe, warte polecenia żaróweczki H1 do kwoty 60 zł za 2 sztuki ?
Obecnie używam żarówek ze stacji benzynowej z których nie jestem zadowolony.

Mattheo - Pią Sty 29, 2016 14:51
Temat postu: silverstar 2
Mam te żaróweczki od OSRAM Silverstar i nie narzekam bardzo ładnie palą, polecali mi również nighbreaker podobno jakieś bielsze światło wpadające w błękit i niby dwa razy lepsze od silverków ale za to cena dwa razy droższa (dwie za 30zł w silverstar a w nighbreaker 30zł za sztukę) :D
Osobiście wybrałem te tańsze przez to że szukałem czegoś na szybko a był to niespodziewany wydatek do tego opakowanie do nighbreakerów było papierkowe a silverki były w ładnym przeźroczystym plastikowym opakowaniu :D

bociannielot - Pią Sty 29, 2016 15:02

Mattheo napisał/a:
Mam te żaróweczki od OSRAM Silverstar i nie narzekam bardzo ładnie palą

świecą !! ewentualnie to np choinka się pali... oh wait !! :roll:

A tak na serio nightbreakery są bdb!

kamilekthc - Sob Sty 30, 2016 21:22

Rover 600-serie Repair Manuals potrzebuje pilnie...prosze na meila kamilekthc@gmail.com
tomii620si - Sob Sty 30, 2016 23:56

zaraz spakuje w rar i Ci wyśle ;)

masz manual i instrukcje w 3 plikach win rar..
Wypakuj sobie wszystkie 3 i Ci zrobi normalne pliki :) :cool:

Liponek - Sro Sie 03, 2016 19:18

Żeby nie tworzyć nowego wątku... Muszę również polecić żarówki TUNGSRAM H1 MEGALIGHT +120%. Wcześniej miałem zwykłe Tungsramy jako mijania i brakowało mi światła w mieście. Teraz problem został rozwiązany. Kosztowały 29 zł w sklepie stacjonarnym, to niewielki wydatek, nawet jeśli mają poświecić kilka miesięcy. Światło jest białe wpadające w żółty, czyli kolor zwyczajnej żarówki. Pozdrawiam.