Zobacz temat - [R75] Jak założyć sprężynkę dociskającą żarówkę hologenową
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak założyć sprężynkę dociskającą żarówkę hologenową

Cityman - Sob Lis 14, 2009 17:36
Temat postu: [R75] Jak założyć sprężynkę dociskającą żarówkę hologenową
Witam, temat może banalny ale podczas wymiany żarówki halogenowej świateł mijania z przedniego prawego reflektora wyskoczyła mi sprężynka dociskająca. W żaden sposób nie mogę jej teraz założyć z powodu bardzo ograniczonego dostępu i braku jakiejkolwiek widoczności. Czy ktoś miał już taki problem? Czy jest na to jakiś sposób czy muszę zdejmować cały przód?
blazi - Sob Lis 14, 2009 17:57

Ja miałem taki problem, w jednej lampie nie miałem tej sprężynki, musiałem sobie taką dorobić. A żeby dorobić na wzór to musiałem drugą wyjąć. Więc potem wkładałem dwie :) Oj namęczyłem się, ale lampy nie trzeba ściągać. Weź sobie lusterko i zobacz jak to wszystko wygląda w drugiej lampie, musisz trafić końcami drutu to małych otworów w oprawie żarówki. Sprawne paluszki będą potrzebne, wytłumaczyć więcej ci nie mam jak bo wielkiej kombinacji tam nie ma poza trafieniem w te otwory - co jest ciężko zrobić, ale da się. Trzeba palcami wyczuć te otwory bo z widocznością jest kiepsko podczas montażu. Tak jak pisałem pooglądaj jak to wszystko jest zamontowane w drugiej lampie i będziesz wiedział jaka jest zasada działania.
andrzej360 - Sob Lis 14, 2009 19:48

Znam ten ból. Też w prawej mi wypadła sprężyna. Godzina i się udało. Co prawda na odwrót ale się trzyma.
adam1111 - Pią Gru 11, 2009 21:12

cześć
żeby mieć więcej miejsca wyciąga się wlew do zbiorniczka pł. do spryskiwaczy
:idea:
ale pewnie do tej pory to sam doszedłeś???