Zobacz temat - [R45 2,0 SDI/iDT/TDI] Wymiana pompy wody?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2,0 SDI/iDT/TDI] Wymiana pompy wody?

Geny - Czw Lis 19, 2009 12:03
Temat postu: [R45 2,0 SDI/iDT/TDI] Wymiana pompy wody?
Witam.

Gdzie jest pompa wody i jak wymienić? :>

szoso - Czw Lis 19, 2009 12:07

Geny napisał/a:
Gdzie jest pompa

siedzi za pompą wspomagania i od niej jest napędzana

Geny - Czw Lis 19, 2009 12:09

dzięki szoso420 ;)
mój mechanik - wujek , miał wątpliwości i wolałem zapytać ;d
ale taka odpowiedź mu wystarczyła ;)

Brt - Czw Lis 19, 2009 12:44

Geny, a czemu chcesz ją wymieniać ?? jak nie cieknie to nie ruszaj ... nie trzeba jej wymieniać wraz z rozrządem jak w benzyniakach :ok:
praktis - Czw Lis 19, 2009 12:53

I popraw oznaczenie modelu w temacie :smile: Rover nie miał w ofercie silników TDI Volkswagena :wink:
Geny - Czw Lis 19, 2009 14:13

Brt napisał/a:
Geny, a czemu chcesz ją wymieniać ?? jak nie cieknie to nie ruszaj ... nie trzeba jej wymieniać wraz z rozrządem jak w benzyniakach :ok:


rozumiem, ale delikatnie uciekał mi płyn ;/ nie mogliśmy znaleść gdzie ;p zobaczyliśmy że ucieka poprzez pompę wody ;p delikatnie ;p
ale raz na dwa tygodnie średnio musiałem dolewać płynu bo wskazywało poniżej minimum ;p

[ Dodano: Czw Lis 19, 2009 14:13 ]
praktis napisał/a:
I popraw oznaczenie modelu w temacie :smile: Rover nie miał w ofercie silników TDI Volkswagena :wink:

SDI! ok, to było z pośpiechu ;p

praktis - Czw Lis 19, 2009 15:14

Geny napisał/a:
SDI
:nook:

iDT :cool:

Sprawdź też okolice nagrzewnicy, tam też często cieknie.

Geny - Czw Lis 19, 2009 16:19

ops ;p a ma ktoś zdjęcie jak powinien być nałożony pasek od alternatora? ;d haha ;p
bo mamy wątpliwości ;p

szoso - Czw Lis 19, 2009 18:06

Geny napisał/a:
ma ktoś zdjęcie jak powinien być nałożony pasek od alternatora?

mówisz poważnie czy robisz sobie z nas jaja? :wink:
a i nie używaj ciągle tego "jęzora" :wink:

Geny - Czw Lis 19, 2009 18:46

dzięki, tak dla upewnienia xD
Brt - Czw Lis 19, 2009 19:22

ten pasek tylko w jeden sposób da się założyć ;) kolejno: wał, klima, altek, wspoma, napinacz, wał ...
Legion1349 - Czw Lis 19, 2009 21:55

szoso420 napisał/a:
Geny napisał/a:
ma ktoś zdjęcie jak powinien być nałożony pasek od alternatora?

mówisz poważnie czy robisz sobie z nas jaja?
hehe mnie się przydarzyła kiedyś sytuacja gdy musiałem założyć pasek a nie wiedziałem jak. Po prostu mi strzelił na trasie. Ale wtedy dowiedziałem się też (z doświadczenia pozyskanego przy próbie jego założenia) że nie ma opcji inaczej go założyć niż powinien być. tak jak mówi Brt
Brt napisał/a:
ten pasek tylko w jeden sposób da się założyć
bo albo by był za luźny albo za krótki, tak że nawet nie wiedząc jak, metodą prób i błędów da radę założyć samemu.
Geny - Pią Lis 20, 2009 12:53

ok, ok ;)
juz wszystko gra, własnie chyba tylko tak pasuje xD jak za pierwsza próbą nałożyliśmy ;p
teraz wszystko łądnie gra, zmieniona pompa wody i pasek od alternatora ;p

PiotrekGran - Pon Lip 05, 2010 23:09

Witam, takie małe pytanko mam, bo już zgłupiałem całkowicie. Pompa wodna w dieslu L napędzana jest paskiem wielorowkowym tym samym co alternator itp, czy paskiem rozrządu ?
thef - Pon Lip 05, 2010 23:51

PiotrekGran napisał/a:
Witam, takie małe pytanko mam, bo już zgłupiałem całkowicie. Pompa wodna w dieslu L napędzana jest paskiem wielorowkowym tym samym co alternator itp, czy paskiem rozrządu ?
Paskiem wielorowkowym.
Mazak - Wto Lip 06, 2010 01:42

a dokładnie pasek napędza pompę wspomagania ,a pompa wspomagania napędza pompę wody