Zobacz temat - Monitoring w aucie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Monitoring w aucie

Perez - Wto Lis 24, 2009 14:05
Temat postu: Monitoring w aucie
Znowu ktos mi porysowal auto!

Chce zainstalowac w aucie kamery, ale nie wiem kompletnie jak sie do tego zabrac, poniewaz sie na tym nie znam.

Znalazlem na alledrogo zestaw za 120zl kamera z nadajnikiem bezprzewodowym+odbiornik+kable+zasilacze. Pytanie tylko jak nagrac obraz. Prosilbym wszystkich znawcow o pomoc. Moze ktos cos takiego ma w aucie?

Pozdrawiam

ADI-mistrzu - Wto Lis 24, 2009 14:20

Monitoring w aucie ? To chyba kilka kamer masz (co najmniej 4) bo jedna kamerka skierowana w jedną stronę patrząca od środka samochodu to trochę tak mało skuteczna ochrona, tym bardziej że zazwyczaj głowa jest ponad wysokością szyb.

Teraz zależy jaka to kamera, czy nagrywa sobie po prostu jak leci i wysyła czy robi tak jak by zdjęcia, czyli jak czasem widać w TV obraz z kamery, że osoby nie poruszają się płynnie tylko skaczą.
Jest to spowodowane tym, że musimy cały czas nagrywać obraz, co zajmuje mnóstwo miejsca, dlatego zmniejszona jest ilość klatek aby więcej tego filmu weszło.

Odbiór zależy od odbiornika, w jaki sposób wysyła sygnał, czy cyfrowo czy analogowo. Krótko mówiąc, jeśli cyfrowo to podłączamy go bezpośrednio do kompa, jak analogowo to przez jakiś tuner :wink:

Niema kamer tam gdzie stawiasz samochód ? Może na którejś nagrał się koleś który rysuje.

dobryziom - Wto Lis 24, 2009 15:04

nie za bardzo rozumiem sens ? jak chcesz później szukać tej osoby?
witgut - Wto Lis 24, 2009 15:11

lepszy efekt dała by kamera zainstalowana poza autem i skierowana na nie. Ale wszystko zależy od otoczenia (domki jednorodzinne/ blokowisko).
Brt - Wto Lis 24, 2009 15:40

Cytat:
lepszy efekt dała by kamera zainstalowana poza autem i skierowana na nie

też tak uważam :ok:

Perez - Sro Lis 25, 2009 01:50

Dziekuje wszystkim kolegom za inwencje, ale generalnie zdecydowalem, ze potrzebuje kamer w aucie. Mysle, ze jedna natylne polce patrzaca do przodu i jedna przy lusterku patrzaca do tylu wystarcza.

Samochod mialem wielokrotnie uszkadzany parkujac w roznych miejscach.

U mnie pod blokiem nie zawsze parkuje w tym samym miejscu, wiec nie moge sobie umiescic kamery w oknie.

dobryziom, uwierz mi, ze sie trafi.

ADI-mistrzu napisał/a:
zazwyczaj głowa jest ponad wysokością szyb.


jezeli bedzie widac osobe podchodzaca, a potem ta sama bez widzenia glowy rysujaca auto to chyba juz nie musze tlumaczyc...

faecd - Sro Lis 25, 2009 02:02

podaj linka do takiej kamery ciekawa sprawa;)
PTE - Sro Lis 25, 2009 09:28

Możesz mieć problem z uzyskaniem odpowiedniej jakości nagrania - zwłaszcza w nocy. :sad:
Perez - Sro Lis 25, 2009 11:38

http://moto.allegro.pl/it..._dzien_noc.html

lub, ale tu sama kamera
http://moto.allegro.pl/it...ony_420tvl.html

Ta druga ladniejsza, ale sama kamera, wiec zestaw moze byc drozszy w kompletowaniu

PTE napisał/a:
Możesz mieć problem z uzyskaniem odpowiedniej jakości nagrania - zwłaszcza w nocy. :sad:


Moze podczerwien?

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 11:38 ]
http://moto.allegro.pl/it..._nowosc_fv.html

Moze takie dwie?

Jest na allegro caly kompletny system monitoringu w aucie, ale kosztuje 3000zl. Za ta kwote pomaluje cale auto :/

Aga - Sro Lis 25, 2009 19:11

ja to myślę [you] ze Perez w innym celu ten monitoring chce montować [you] [you] [you] [you]
Perez - Czw Lis 26, 2009 08:59

A ciekawe w jakim?
sarkunx - Czw Lis 26, 2009 14:14

Perez napisał/a:

Ta druga ladniejsza, ale sama kamera, wiec zestaw moze byc drozszy w kompletowaniu
jak to sama kamera? dostajesz jeszcze stylowa naklejke :) nakleisz taka na szybe i juz nikt samochodu nie tknie <lol>

a tak na poważnie to sprawdź jak jest z poborem mocy takiej kamerki. Żeby Ci akumulatora nie rozładowywała...